Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO Fidelity: S Bitcoinom chceme otvoriť oči starému finančnému svetu

Článok

Fidelity a kryptomeny - ilustračný
Fidelity a kryptomeny - ilustračný

Generálna riaditeľka jednej z najväčších Wall Street firiem Fidelity Abigail P. Jonhsonová neposkytuje rozhovory príliš často, no jeden z nich práve absolvovala pre časopis Barron’s Magazine a hovorila v ňom aj o Bitcoine.

Spoločnosť Fidelity Investments patrí medzi vôbec prvé firmy z Wall Street, ktoré sa začali zaujímať o Bitcoin. Stalo sa tak už na prelome rokov 2014 a 2015. Postupne sa začala orientovať na ťažbu Bitcoinu a tiež testovanie interných platieb pomocou BTC, nuž a v súčasnosti patrí taktiež k dôležitým správcovským spoločnostiam, ktoré umožňujú inštitúciám, ktoré to nechcú robiť vo vlastnej réžii, chrániť ich kryptoaktíva.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Johnsonová počas rozhovoru pre Barron’s Magazine uviedla, že pokrok, ktorý sa deje vo svete kryptomien je extrémne rýchly a pokiaľ ide o Bitcoin, myslí si, že ide o distribuované peniaze, ktoré budú poháňané technológiami ako sú Lightning Network, ktoré v budúcnosti umožnia extrémne rýchle a lacné BTC platby. V interview taktiež potvrdila, že Fidelity je firmou, ktorá má v úmysle “otvoriť oči starému finančnému svetu” do sveta Bitcoinu.

CEO Fidelity odmietla prezradiť konkrétne čísla o tom, koľko bitcoinov má jej spoločnosť aktuálne pod kontrolu, no uviedla, že disponujú “dobrou hybnou silou” v tomto sektore, ktorú umožnil aj veľký dopyt zo strany inštitúcii po jej službách súvisiacich so správou bitcoinov.

Jonhsonová je ďalšou významnou postavou z Wall Street, ktorá sa pozitívne vyjadrila na adresu najznámejšej kryptomeny. Tento rok ju už v tomto zmysle predbehli rešpektované mená ako sú Paul Tudor Jones, Stanley Druckenmiller, Bill Miller,  Anthony Staramucci či CIO BlockTower Capital Ari Paul, ktorý najnovšie uviedol zaujímavú poznámku, ktorá podľa neho dosvedžuje, že do Bitcoinu teraz investujú hlavne inštitúcie:

,,Počas celej doby tohto rastu sme videli jasný vzor nákupov algoritmického štýlu počas obchodných hodín v USA a počas obchodných hodín v Ázii. Jedna sa prevažne o entity s obrovským čistým majetkom, ktoré nakupujú (bitcoiny) vo veľkých čiastkach za skrz mimoburzové trhy,” uviedol.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.