Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.2.): Zaujímavé správy pre Bitcoin, Ethereum vs. BSC či Cardano

Článok

bitcoin
Pixabay.com, Canva.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Najstaršia americká banka bude držať Bitcoin, v Kanade schválili Bitcoin ETF

Dve veľmi zaujímavé správy zo Severnej Ameriky mohli mať nemalý podiel na včerajšom ďalšom raste ceny Bitcoinu. Najstaršia americká banka sa totiž rozhodla podporovať BTC a kanadský regulátor udelil povolenie na prvé Bitcoin ETF v tejto krajine. Týmto zaujímavým témam sme sa venovali vo videu nižšie a tiež v tomto našom článku.

Bitcoin: Čo ak budú Teslu nasledovať ďalší giganti?

Investícia spoločnosti Tesla do Bitcoinu v hodnote 1,5 miliardy dolárov naďalej rezonuje naprieč mnohými investičnými médiami. V súvislosti s touto (ne)čakanou akvizíciou sa okrem iného špekuluje aj o tom, aký vplyv na Bitcoin by mal podobný krok ďalších gigantov z akciového trhu. Ak vás táto téma zaujíma, pozrite si video nižšie, alebo otvorte náš článok.

Bitcoin môže začať akceptovať aj Uber, Adyen nie

Neubehol ani týždeň od momentu, ako firma Tesla potvrdila kúpu bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov, a mnohé ďalšie významné spoločnosti avizujú, že zvažujú zapojenie sa do ekosystému kryptomien. Kým včera naznačil investíciu do Bitcoinu Twitter a firma Mastercard potvrdila, že vybuduje most pre budovanie priamych kryptoplatieb, najnovšie sa pozitívne k Bitcoinu stavia spoločnosť Uber. Ak vás zaujíma viac, otvorte si celý náš článok.

Binance Smart Chain sa stáva pre Ethereum vážnou konkurenciou

Už vo včerajšom článku o dôvodoch, prečo rastie hodnota kryptomeny Binance Coin (BNB), sme upozornili na rast popularity Binance Smart Chainu (BSC), na ktorom sa budujú nové projekty zamerané na decentralizované financovanie (DeFi). Veľký úspech zažíva na Binance Smart Chaine napríklad decentralizovaná burza PancakeSwap (CAKE), ktorá v objemoch obchodov už dobieha najúspešnejšie DEXy postavené na Ethereum. Téme, či sa stáva blockchain burzy Binance pre Ethereum vážnou konkurenciou, sme sa venovali v tomto článku a tiež v našom videu:

SingularityNet odchádza z Ethereum na Cardano, rozhodla jeho komunita

Decentralizovaný projekt zameraný na umelú inteligenciu SingularityNET (AGI), ktorý je postavený na Ethereum blockchaine, sa definitívne sťahuje z tejto siete na konkurenčné Cardano (ADA). Kryptomena AGI sa tak stane jedným z prvých natívnych tokenov na Cardane a ako to uvádza portál Cryptoslate, pôjde zároveň o “najväčší demokratický pokus v histórii decentralizovanej umelej inteligencie”. Ak chcete vedieť viac, pustite si video nižšie, alebo otvorte náš článok.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne