Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin môže začať akceptovať aj Uber, Adyen nie

Článok

uber

Neubehol ani týždeň od momentu, ako firma Tesla potvrdila kúpu bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov, a mnohé ďalšie významné spoločnosti avizujú, že zvažujú zapojenie sa do ekosystému kryptomien. Kým včera naznačil investíciu do Bitcoinu Twitter a firma Mastercard potvrdila, že vybuduje most pre budovanie priamych kryptoplatieb, najnovšie sa pozitívne k Bitcoinu stavia spoločnosť Uber.

Generálny riaditeľ tejto firmy Dara Khosrowshahi totiž potvrdil, že Uber by mohol začať umožňovať svojim zákazníkom platiť za jazdu aj formou BTC.

,,Rovnako ako prijímame všetky druhy miestnych mien, budeme sa zaoberať aj kryptomenami, respektíve bitcoinom v tom zmysle, že sa stane menou pre platbu. Je to dobre pre  podnikanie, je to dobre pre našich šoférov a tiež zákazníkov,” skonštatoval.

Dara Khosrowshahi však v tomto momente vylúčil možnosť, že by Uber do BTC aj priamo investoval. ,,Bavili sme sa o tom, ale rýchlo sme to zamietli. Budeme udržiavať naše peniaze v bezpečí. Nie sme v špekulatívnom biznise.”

Pieter van der Does, šéf európskeho fintech giganta firmy Adyen, ktorá spolupracuje s Uberom, Facebookom či Netflixom, naopak skonštatoval, že Bitcoin nepovažuje za zaujímavý ako prostriedok pre transakcie, pretože je príliš volatilný, a preto ho zatiaľ nebudú akceptovať ako platidlo. ,,Zaujímame sa len o platobné metódy, ktoré sa používajú. Rozmýšľam nad tým, či veľký rast hodnoty bitcoinu mu pomáha v tom, aby sa stal platobnou metódou.”

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne