Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Najstaršia americká banka bude držať Bitcoin, v Kanade schválili Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Dve veľmi zaujímavé správy zo Severnej Ameriky mohli mať nemalý podiel na včerajšom ďalšom raste ceny Bitcoinu. Najstaršia americká banka sa totiž rozhodla podporovať BTC a kanadský regulátor udelil povolenie na prvé Bitcoin ETF v tejto krajine.

BNY Mellon sa páči Bitcoin!

Vôbec prvá americká banka Bank of New York Mellon (BNY Mellon), ktorej počiatky sa pod názvom Bank of New York píšu ešte k roku 1784, sa rozhodla, že začne ponúkať možnosť úschovy Bitcoinov pre svojich klientov.

Informoval o tom Wall Street Journal, ktorý upozornil, že ide o prvú národnú depozitnú banku, ktorá sa v krátkodobom horizonte, niekedy v priebehu roka 2021, stane aktívnym správcom digitálnych aktív.

Výkonný riaditeľ banky pre oblasť správy aktív Roman Regelman k tejto novinke skonštatoval, že „digitálne aktíva sa stávajú súčasťou hlavného prúdu“ a odhaduje, že ku kompletnému začleneniu digitálnych aktív do tradičnej bankovej infraštruktúry dôjde v priebehu troch až piatich rokov.

Z dostupných informácii je taktiež možné usúdiť, že Bitcoin možno nebude jediným digitálnym aktívom, ktoré bude táto banka pre svojich klientov uschovávať. Pod kontrolou by ich mala mať na základe prototypu, ktorý vyvíja nielen pre kryptomeny, ale aj pre správu tradičných cenných papierov.

Prvé Bitcoin ETF v Severnej Amerike

Veľmi zaujímavá správa prichádza aj zo Severu Ameriky, kde Ontario Securities Commission ako vôbec prvý regulátor pre cenné papiere na tomto kontinente udelil povolenie pre Bitcoin ETF. Získala ho investičná spoločnosť Accelerate Financial.

Bitcoin ETF bol schválený 11. februára v rámci týchto kanadských teritórií: Britská Kolumbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nové Škótsko, Prince Edward Island, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Yukon a Nunavut.

Produkt bude ponúkať podielové listy denominované v amerických aj kanadských dolároch s poplatkom za správu 0.7%. Firma zároveň podala žiadosť o skoré zalistovnaie Bitcoin ETF na prestížnej Torontskej burze pre cenné papiere.

,,Bitcoin je jednou z najvýkonnejších tried aktív na 1-ročnej, 3-ročnej, 5-ročnej aj 10-ročnej báze. Vzhľadom k jeho historickým výsledkom a jeho budúcemu potenciálu a jeho vlastnostiam diverzifikácie portfólia sa tešíme, že ponúkneme investorom expozíciu v triede aktív v ľahko použiteľnom a lacnom ETF produkte,” komentoval túto novinku CEO Accelerate Julian Klymochko.

Analytik Bloombergu Eric Balchunas na Twitteri napísal, že schválenie tohto ETF je dobrým signálom aj pre potenciálne schválenie prvého Bitcoin ETF na území USA, na čo by musela udeliť súhlas Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC): ,,Musíme milovať kanadské liberálne regulačné orgány, možno sú oni ti normálnejší a SEC je príliš konzervatívna. Tak či onak, USA obvykle nasledujú hneď krátko potom…”

Pozitívne to vníma aj Magdalena Gronowska, ktorá v minulosti pomáhala pri spustení bitcoinoveho fondu od 3iQ. ,,Je to skvelá správa pre investorov. Umožňuje to drobným a inštitucionálnym investorom alokovať Bitcoin bez toho, aby museli platiť vysoké prémie za vstupy do fondov ako sú Grayscale či 3iQ.”

Gronowska taktiež doplnila, že toto ETF je možné začleniť do kanadských daňovo zvýhodnených dôchodkových a vzdelávacích sporiacich účtov, ktoré sú ekvivalentom amerických daňových zákonov IRA 529.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.