Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

SingularityNet odchádza z Ethereum na Cardano, rozhodla jeho komunita

Článok

SingularityNet Cardano

Decentralizovaný projekt zameraný na umelú inteligenciu SingularityNET (AGI), ktorý je postavený na Ethereum blockchaine, sa definitívne sťahuje z tejto siete na konkurenčné Cardano (ADA).

Kryptomena AGI sa tak stane jedným z prvých natívnych tokenov na Cardane a ako to uvádza portál Cryptoslate, pôjde zároveň o “najväčší demokratický pokus v histórii decentralizovanej umelej inteligencie”.

Projekt, ktorého autorom je rešpektovaný vedec Dr. Ben Goertzel, avizoval svoj odchod z Ethereum na Cardano už v októbri 2020, kedy uviedol, že Cardano je obdivuhodné pre akademickú presnosť a formálne metódy použitia. K oficiálnemu potvrdeniu prechodu dochádza však až na základe rozhodnutia komunity.

V rámci procesu hlasovania, ktorý sa udial tento mesiac, sa totiž 187 miliónov hlasov vyjadrilo v prospech Cardano, kým za možnosť zotrvania na Ethereum hlasovalo len 20 miliónov.

AGI SingularityNET sa tak stane prvým už existujúcim známym tokenom, ktorý prejde na Cardano. Celkovo na ňom vznikne 1 miliarda tokenov AGI, pričom prvá emisia sa bude skladať z 15 miliónov. Zvyšok s názvom AGI-ADA bude vydávaný postupne každý mesiac s emisiou klesajúcou medzimesačne o 1,5%. Celý proces emisie AGI tokenov bude trvať až 91 rokov.

Starý ERC-20 token AGI zostane na Ethereum, pričom držitelia týchto ERC-20 tokenov si ich budú môcť vymeniť za AGI-ADA.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne