Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.2.): Bitcoin & inštitúcie, rast Binance Coin či Mastercard

Článok

Bitcoin mainstream

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Twitter je otvorený myšlienke kúpiť Bitcoin

Bolo zrejmé, že po okamihu, ako investovala do Bitcoinu nemalé peniaze spoločnosť Tesla, sa objavia chýry o tom, že najznámejšia digitálna mena zaujala aj ďalšie významné spoločnosti. Twitter, na čele ktorého stojí známy fanúšik Bitcoinu Jack Dorsey, bol pochopiteľne už dlhšiu dobu favoritom. Teraz to vyzerá tak, že by naozaj mohol investovať do Bitcoinu. V našom článku a aj vo videu nižšie sa však venujeme aj iným pro-bitocinovým aktivitám Jacka Dorseyho.

Šéf Grayscale: Na Bitcoin sa chystajú ďalšie veľké inštitúcie

Dalo sa predpokladať, že investícia firmy Tesla v podobe 1,5 miliardy dolárov do Bitcoinu strhne lavínu nového záujmu o Bitcoin zo strany veľkých inštitúcii. Predpokladá to aj šéf bitcoinoveho giganta firmy Grayscale Michael Sonnenshein. CEO Grayscale hovoril o tejto téme v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box, v ktorej zdôraznil, že Tesla nebola prvou veľkou spoločnosťou, ktorá pridala Bitcoin do svojej súvahy a rozhodne nie je poslednou. Uvedomuje si však, že meno tejto firmy zohráva veľkú úlohu a bude príkladom pre ďalšie veľké firmy.  Téme sme sa venovali vo videu nižšie a tiež v tomto článku.

Mastercard začne podporovať platby kryptomenami

Spoločnosť Mastercard je ďalším významným hráčom, ktorý definitívne potvrdil, že vníma kryptomeny vážne. Vo svojom blogovom príspevku totiž potvrdila, že tento rok začne s podporou vybraných kryptomien priamo v jej platobnej sieti. Hoci Mastercard už spolupracuje s niekoľkými spoločnosťami, ktoré sa zameriavajú na platby kryptomenami, ako sú Wirex či BitPay, nová správa hovorí o veľkom kroku v pred – kryptomeny totiž budú priamo súčasťou platobnej siete tohto giganta. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Bitcoin: Hra sa zmenila, zabudnite na Tether FUD, odkazuje FlibFlib

Populárny trhový analytik FlibFlib, ktorý stojí za obchodnou skupinou Decentrader, skonštatoval, že Bitcoin sa stal definitívne manistreamom a že ľudia by už mali konečne zabudnúť na “Tether FUD”, ktorí sa “medvede“ neustále snažia vyťahovať, aby tým spôsobili neistotu na trhu. Taktiež prezradil svoju cenovú predikciu pre nasledujúce obdobie. Viac sa dozviete v tomto článku.

Prečo letí Binance Coin (BNB)? Dôležitú úlohu zohráva DeFi!

Medzi kryptomeny, ktoré prekonávajú všetky doterajšie rekordy, patrí Binance Coin (BNB), natívny token najpopulárnejšej kryptomenovej burzy Binance. V súčasnosti sa obchoduje za vyše 120 dolárov, čo je viac než trojnásobok jeho ATH z roku 2020. Dôvodov, prečo sa tomuto tokenu tak výrazne darí, je hneď niekoľko. Základným stavebným kameňom je samotná popularita burzy Binance, ktorá je najväčšou na svete. To však zďaleka nie je všetko. Významnú úlohu podľa všetkého zohráva najmä v posledných dňoch rast popularity DeFi sektora na blockchaine Binance Smart Chain. Téme sme sa podrobne venovali vo videu nižšie a tiež v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás naFacebooku a tiež na našom YouTube

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne