Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Mastercard začne podporovať platby kryptomenami

Článok

mastercard
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Mastercard je ďalším významným hráčom, ktorý definitívne potvrdil, že vníma kryptomeny vážne. Vo svojom blogovom príspevku totiž potvrdila, že tento rok začne s podporou vybraných kryptomien priamo v jej platobnej sieti.

Hoci Mastercard už spolupracuje s niekoľkými spoločnosťami, ktoré sa zameriavajú na platby kryptomenami, ako sú Wirex či BitPay, nová správa hovorí o veľkom kroku v pred – kryptomeny totiž budú priamo súčasťou platobnej siete tohto giganta.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Naši kryptomenoví partneri konverzujú digitálne aktíva do tradičných mien a následne ich prenášajú do siete Mastercard. Naša zmena v oblasti priamej podpory kryptomien bude spočívať v tom, že predajcovia budú môcť prijímať priamo digitálne meny,” vysvetľuje Mastercard.

Firma, ktorá spolupracuje s viac ako 30 miliónmi predajcov po celom svete, žiaľ nemenovala, ktoré kryptomeny by chceli podporovať. Uviedla len, že ide o kryptoaktíva, ktoré ponúkajú spoľahlivosť, bezpečnosť a regulačnú jednoznačnosť.

Vo všeobecnosti sa preto predpokladá, že by mohlo ísť najmä o stablecoiny. Teda kryptomeny viazané na fiatovú menu – napríklad doláre (USDT, USDC a podob.).  Minimálne zo začiatku teda zrejme nemožno predpokladať, že Mastercard vybuduje aj most, skrz ktorý bude možné platiť bitcoinom takou formou, aby sa predajcovi pripísal na účet práve BTC.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.