Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Mastercard začne podporovať platby kryptomenami

Článok

mastercard

Spoločnosť Mastercard je ďalším významným hráčom, ktorý definitívne potvrdil, že vníma kryptomeny vážne. Vo svojom blogovom príspevku totiž potvrdila, že tento rok začne s podporou vybraných kryptomien priamo v jej platobnej sieti.

Hoci Mastercard už spolupracuje s niekoľkými spoločnosťami, ktoré sa zameriavajú na platby kryptomenami, ako sú Wirex či BitPay, nová správa hovorí o veľkom kroku v pred – kryptomeny totiž budú priamo súčasťou platobnej siete tohto giganta.

,,Naši kryptomenoví partneri konverzujú digitálne aktíva do tradičných mien a následne ich prenášajú do siete Mastercard. Naša zmena v oblasti priamej podpory kryptomien bude spočívať v tom, že predajcovia budú môcť prijímať priamo digitálne meny,” vysvetľuje Mastercard.

Firma, ktorá spolupracuje s viac ako 30 miliónmi predajcov po celom svete, žiaľ nemenovala, ktoré kryptomeny by chceli podporovať. Uviedla len, že ide o kryptoaktíva, ktoré ponúkajú spoľahlivosť, bezpečnosť a regulačnú jednoznačnosť.

Vo všeobecnosti sa preto predpokladá, že by mohlo ísť najmä o stablecoiny. Teda kryptomeny viazané na fiatovú menu – napríklad doláre (USDT, USDC a podob.).  Minimálne zo začiatku teda zrejme nemožno predpokladať, že Mastercard vybuduje aj most, skrz ktorý bude možné platiť bitcoinom takou formou, aby sa predajcovi pripísal na účet práve BTC.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne