Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Prečo letí Binance Coin (BNB)? Dôležitú úlohu zohráva DeFi!

Článok

Binance Coin
Binance Coin

Medzi kryptomeny, ktoré prekonávajú všetky doterajšie rekordy, patrí Binance Coin (BNB), natívny token najpopulárnejšej kryptomenovej burzy Binance. V súčasnosti sa obchoduje za vyše 120 dolárov, čo je viac než trojnásobok jeho ATH z roku 2020.

Dôvodov, prečo sa tomuto tokenu tak výrazne darí, je hneď niekoľko. Základným stavebným kameňom je samotná popularita burzy Binance, ktorá je najväčšou na svete. To však zďaleka nie je všetko. Významnú úlohu podľa všetkého zohráva najmä v posledných dňoch rast popularity DeFi sektora na blockchaine Binance Smart Chain.

Novou šťukou trhu s krytomenami sa totiž stáva decentralizovaná burza Pancakeswap (token CAKE), ktorá je postavená práve na blockchaine Binance Smart Chain. Tá čerpá zo skutočnosti, že aktuálne je využívanie DeFi na Ethereum čoraz náročnejšie a nákladnejšie vzhľadom na preťaženie Ethereum a dramatický rast transakčných poplatkov.

Podľa analytickej platformy Blockchain stúpol priemerný transakčný poplatok an Ethereum nad 24 dolárov, čo znamená, že pre menších kryptonadšencov s nižším kapitálom sú DeFi projekty na tejto sieti prakticky nepoužiteľné.

DEX Pancakeswap z toho výrazné čerpá. Užívatelia sa totiž naň húfne presúvajú, čo azda najlepšie podčiarkuje rastúce tempo uzamknutej hodnoty (TVL) v rámci tejto DEX, či samotný rast hodnoty jej tokenu CAKE, ktorý má v posledných dňoch len o čosi nižšiu výkonnosť voči doláru než Binance COin. Nuž a darí sa aj ďalším tokenom na Binance Smart Chaine ako sú Venus, Unifi Protocol Dao, CertiK či Spartan Protocol.

Rastúcim volume Binance Smart Chain sa pochválil na Twitteri aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao. ,,Dnes bol významný deň. BSC chain predbehol Etheruem v denných transakciách. To potvrdzuje logiku, že nízke poplatky priťahujú viac používateľov a projektov. Budeme naďalej spolupracovať s komunitou Binance Smart Chainu na podpore nízkych poplatkov (aj keď cena BNB stúpne). Ide sa ďalej pracovať.”

https://twitter.com/cz_binance/status/1359347606183313414

Binance Coin na Pancakeswap zohráva významnú úlohu, pretože sa v o veľkom uzamyká v pooloch na tejto decentralizovanej zmenárne. Znižuje to jednak množstvo BNB v obehu a taktiež zvyšuje dopyt po tejto kryptomene.

Podľa údajov Coingecko.com je PancakeSwap podľa 24 hodinového volume už druhou najväčšou decentralizovanou burzou hneď po Uniswap s približne polovičným volume, než má jednotka na trhu (takmer 700 miliónov dolárov verzus cca 1,3 miliardy).

Najobchodovanejším párom na PancakeSwap je práve tokenizovaný Binance Coin (WNB) voči tokenizovanému doláru (BUSD). Na tomto DEXE je už 138 coinov a 458 obchodných párov, nuž a obrovská časť z nich práve voči tokenizovanému Binance Coinu.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne