Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter je otvorený myšlienke kúpiť Bitcoin

Článok

Jack Dorsey Twitter Bitcoin

Ďalšou veľkou spoločnosťou, ktorá pripúšťa možnosť, že v dohľadnej dobe nakúpi bitcoiny, by mohol byť Twitter. V rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box to potvrdil CFO jednej z najväčších sociálnych sieti Ned Segal.

Bolo zrejmé, že po okamihu, ako investovala do Bitcoinu nemalé peniaze spoločnosť Tesla, sa objavia chýry o tom, že najznámejšia digitálna mena zaujala aj ďalšie významné spoločnosti. Twitter, na čele ktorého stojí známy fanúšik Bitcoinu Jack Dorsey, bol pochopiteľne už dlhšiu dobu favoritom.

,,Urobili sme veľa počiatočných úvah, aby sme zvážili, akým spôsobom by sme mohli platiť našim zamestnancom, ak by nás požiadali, aby sme ich platili Bitcoinom, a ak jednoducho budeme musieť mať z tohto dôvodu Bitcoin v našej súvahe, tak sa to stane,” skonštatoval v rozhovore vysielanom naživo Ned Segal.

,,Je to niečo, čo naďalej študujeme a pozeráme sa na to. Chceme mať nejaký čas na to, aby sme si to premysleli. Zatiaľ sme neurobili žiadne zmeny.”

Na vyjadrenia CFO Twitteru reagoval známy propagátor Bitcoinu Anthony  Pompliano, ktorý práve na Twitteri napísal: ,,Každý CEO sa po tom, čo urobila Tesla, musí pýtať na to isté (čí má kúpiť Bitcoin)”

Šéf Twitteru je obrovským fanúšikom Bitcoinu

Naši pravidelní čitatelia dobre vedia, že na čele Twitteru stojí veľký fanúšik Bitcoinu Jack Dorsey. Sám drží nemalú časť BTC a podnikanie jeho druhej firmy Square je úzko spojené s touto kryptomenou.

Dorsey v posledných dňoch podobne ako Elon Musk prispieva k propagácii Bitcoinu. Pred pár dňami zverejnil na Twitteri fotografiu, ktorá slúži ako dôkaz, že si práve rozbieha vlastný bitcoinový full-node. Okrem toho si aj on zmenil popis v bio na “#Bitcoin”.

Šéf Twitteru okrem toho z vlastných zdrojov pomáha zaujímavým kryptoprojetkom. Najnovšou lastovičkou je jeho štedrá dotácia v podobe 1 milióna dolárov think tanku Coin Center. Potvrdil to výkonný riaditeľ tejto neziskovej organizácie Jerry Brito.

Coin Center je organizácia, ktorá sa zameriava na zlepšenie finančného súkromia a “dosiahnutie rozumnej daňovej politiky”. Na svojom webe sa popisuje ako organizácia, ktorá sa venuje predovšetkým výskumu, edukácii zákonodarcov a obhajobe správnych regulácii kryptomien. Dotáciu v hodnote milióna dolárov jej poskytla aj firma Grayscale či burza Kraken.

Medzi ďalšie známe “investície” Dorseyho patrí 10 miliónov dolárov, ktoré vyčlenil pre iniciatívu s názvom “Clean Energy”, ktorej cieľom je minimalizovať negatívne dopady ťažby Bitcoinu na prírodu, nuž a samozrejme netreba zabudnúť, že Dorsey financuje aj niekoľkých bitcoinových developerov.

Na záver dopĺňame, že firma Square drží ako svoje rezervné aktívum viac než 4700 BTC.

Zdroj: decrypt.co, decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne