Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Grayscale: Na Bitcoin sa chystajú ďalšie veľké inštitúcie

Článok

Michael Sonnenshein
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dalo sa predpokladať, že investícia firmy Tesla v podobe 1,5 miliardy dolárov do Bitcoinu strhne lavínu nového záujmu o Bitcoin zo strany veľkých inštitúcii. Predpokladá to aj šéf bitcoinoveho giganta firmy Grayscale Michael Sonnenshein.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sonnenshein hovoril o tejto téme v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box, v ktorej zdôraznil, že Tesla nebola prvou veľkou spoločnosťou, ktorá pridala Bitcoin do svojej súvahy a rozhodne nie je poslednou. Uvedomuje si však, že meno tejto firmy zohráva veľkú úlohu a bude príkladom pre ďalšie veľké firmy.

,,Máme tu Elona Muska, Michaela Saylora, Jacka Dorseyho. Uvidíme mnoho ďalších vizionárskych lídrov a rozrušených spoločností, ktoré zmenili svoj prístup (k Bitcoinu) z otázky “prečo?” na “prečo nie?”,” uviedol Sonnenshein.

Súčasný šéf firmy, ktorá vlastní viac než 6000 000 BTC, skonštatoval, že prílev inštitucionálnych peňazí do Bitcoinu je v úvode roka 2021 ešte výraznejší, než bol v roku 2020 a taktiež uviedol, že mnohé spoločnosti, ktoré sa zaujímajú o Bitcoin, sú už v súčasnosti už viac spokojné s tým, akým spôsobom sú tieto investície regulované.

Nový šéf Grayscale, ktorý nahradil v tejto pozícii Baryho SIlberta, sa taktiež domnieva, že inštitúcie teraz riešia najmä stratégiu, akým spôsobom do trhu vstúpia. Teda či investujú jednorazovo väčšiu čiastku, alebo realizujú niekoľko pravidelnejších nákupov. Osobne sa domnieva, že spôsob, aký zvolila firma Microstrategy, ktorá investovala v roku 2020 do Bitocinu vyše 1 miliardu dolárov, bude najtypickejší.

,,Nákup bitcoinu, čí už je o desať percent vyššie, alebo o desať percent nižšie, nebude z dlhodobého hľadiska hrať významnú úlohu, ak si budú všetci myslieť, že bude rásť v priebehu času.”

,,Muskov investícia do Bitcoinu výrazne urýchlila tempo prijatia a legitimácie kryptomien,” doplnil David Washman, CEO rovnomennej investičnej firmy. ,,Sledujeme náznaky inštitucionálneho FOMO, teda strachu z premeškanej príležitosti. Už sú badateľné a bude zaujímavé sledovať, či tento krok podnieti vlnu ďalších podnikov a inštitúcii, aby nasledovali (Teslu).”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.