Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Grayscale: Na Bitcoin sa chystajú ďalšie veľké inštitúcie

Článok

Michael Sonnenshein

Dalo sa predpokladať, že investícia firmy Tesla v podobe 1,5 miliardy dolárov do Bitcoinu strhne lavínu nového záujmu o Bitcoin zo strany veľkých inštitúcii. Predpokladá to aj šéf bitcoinoveho giganta firmy Grayscale Michael Sonnenshein.

Sonnenshein hovoril o tejto téme v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box, v ktorej zdôraznil, že Tesla nebola prvou veľkou spoločnosťou, ktorá pridala Bitcoin do svojej súvahy a rozhodne nie je poslednou. Uvedomuje si však, že meno tejto firmy zohráva veľkú úlohu a bude príkladom pre ďalšie veľké firmy.

,,Máme tu Elona Muska, Michaela Saylora, Jacka Dorseyho. Uvidíme mnoho ďalších vizionárskych lídrov a rozrušených spoločností, ktoré zmenili svoj prístup (k Bitcoinu) z otázky “prečo?” na “prečo nie?”,” uviedol Sonnenshein.

Súčasný šéf firmy, ktorá vlastní viac než 6000 000 BTC, skonštatoval, že prílev inštitucionálnych peňazí do Bitcoinu je v úvode roka 2021 ešte výraznejší, než bol v roku 2020 a taktiež uviedol, že mnohé spoločnosti, ktoré sa zaujímajú o Bitcoin, sú už v súčasnosti už viac spokojné s tým, akým spôsobom sú tieto investície regulované.

Nový šéf Grayscale, ktorý nahradil v tejto pozícii Baryho SIlberta, sa taktiež domnieva, že inštitúcie teraz riešia najmä stratégiu, akým spôsobom do trhu vstúpia. Teda či investujú jednorazovo väčšiu čiastku, alebo realizujú niekoľko pravidelnejších nákupov. Osobne sa domnieva, že spôsob, aký zvolila firma Microstrategy, ktorá investovala v roku 2020 do Bitocinu vyše 1 miliardu dolárov, bude najtypickejší.

,,Nákup bitcoinu, čí už je o desať percent vyššie, alebo o desať percent nižšie, nebude z dlhodobého hľadiska hrať významnú úlohu, ak si budú všetci myslieť, že bude rásť v priebehu času.”

,,Muskov investícia do Bitcoinu výrazne urýchlila tempo prijatia a legitimácie kryptomien,” doplnil David Washman, CEO rovnomennej investičnej firmy. ,,Sledujeme náznaky inštitucionálneho FOMO, teda strachu z premeškanej príležitosti. Už sú badateľné a bude zaujímavé sledovať, či tento krok podnieti vlnu ďalších podnikov a inštitúcii, aby nasledovali (Teslu).”

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne