Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

JPMorgan varuje pred kryptomenou Ethereum – Jej budúcnosť nevidí ružovo

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytik JPMorgan vydal prieskum, kde sa zamerali na kryptomenu Ethereum. Výsledky boli však pre ETH znepokojujúce.

Klesajúca dominancia v DeFi

V nedávnom prieskume analytik JPMorgan Chase Nikolaos Panigirtzoglou predpovedal, že Ethereum bude naďalej strácať svoju dominanciu v decentralizovanom finančnom sektore. Aby sa zvýšila škálovateľnosť siete, bude rozdelená na samostatné časti. Sharding je nepochybne jednou z hlavných čŕt dlho očakávanej inovácie Ethereum 2.0. Keďže sa však očakáva, že táto fáza začne až v roku 2023, Panigirtzoglou verí, že dovtedy bude pre súčasného lídra príliš neskoro dobehnúť zvyšok trhu.

„Optimistický pohľad na dominanciu Etherea je ohrozený,“ napísal Panigirtzoglou. Škálovanie, ktoré je nevyhnutné na to, aby si sieť Ethereum udržala svoju dominanciu, môže prísť príliš neskoro.“

Podiel Etherea na decentralizovanom finančnom trhu sa za posledný rok neustále zmenšoval. Podľa údajov poskytnutých platformou DefiLlama bola dominancia Etherea vlani v januári na úrovni viac ako 97 %, ale jej podiel celkovej hodnoty uzamknutej v protokoloch DeFi (TVL) sa teraz zmenšil na iba 63 % v dôsledku rýchleho rastu takých konkurentov ako Terra, Binance Smart Chain, Avalanche a Solana. Zdá sa, že skutočnosť, že Ethereum ustupuje nezávislým blockchainom, je pre analytika JPMorgan obzvlášť znepokojujúca.

relates to Ethereum’s Dominance in DeFi Is ‘Far From Given,’ JPMorgan SaysCena ETH vzrástla za posledný rok o 220%, zatiaľ čo Solana vzrástla o 7 000% a Avalanche o 2 200%, podľa dát od platformy CoinGecko.

Najväčšie problémy ETH

Bezpochyby najväčším problémom kryptomeny Ethereum sú momentálne vysoké poplatky sa využívanie tejto siete. Vďaka zvýšenej aktivite v sektore DeFi a NFT zvýšená aktivita spôsobuje nadmerné vyťaženie siete, čo automaticky dvíha aj výšku poplatkov. Priemerné poplatky z posledných dní až týždňov sú na úrovni desiatok dolárov za transakciu, ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Tento problém má úplne vyriešiť prechod na ETH 2.0, no jeho spustenie je zatiaľ v nedohľadne. Ak sa chcete dozvedieť viac, ako fungujú poplatky na sieti Ethereum a ako s nimi narábať, prečítajte si tento podrobný návod.

Ak vás zaujíma viac noviniek zo sveta kryptomien, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne pridávam rôzne tipy a postrehy. Je tam už cez 3000 členov.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Terra je už druhá najväčšia DeFi sieť, kryptomena LUNA je na novom maxime. Čo spôsobuje rast?

Už aj Instagram bližšie skúma NFT – Toto zatiaľ vieme

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Bloomberg

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.