Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

“Hack” hardvérovej peňaženky Trezor? ,,Bola to dvojitá náhoda,” vysvetlili Tětek a Mazánková

Článok

Trezor One
Zdroj: SatoshiLabs

Spoločnosť SatoshiLabs, ktorú v roku 2013 založili Čech Marek “Slush” Palatinus a Slovák Pavol “Stick” Rusnák, prišla v roku 2014 na trh s vôbec prvou hardvérovou peňaženkou pre pokročilé zabezpečenie vlastnených kryptomien na čele s Bitcoinom. Od oného okamihu predali viac než milión takýchto zariadení.

Zástupcovia SatoshiLabs Kristýna Mazánková, ktorá je vedúcou PR oddelenia SatoshiLabs a Josef Tětek, ktorý je ambasádorom značky Trezor, poskytli portálu Cointelegraph exkluzívny rozhovor, v ktorom hovorili o tom, ako spoločnosť aj po rokoch úspešnej existencie zostáva naďalej verná svojmu cieľu garantovať vysokú bezpečnosť ruka v ruke s vysokou mierou súkromia pre jej zákazníkov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tětek a Mazánková k tejto téme uviedli, že o užívateľoch nearchivujú žiadne dáta a zo serverov pravidelne každých 90 dní vymažú všetko, čo sa na nich uložilo. ,,Je to pre nás veľmi dôležité, pretože chápeme, že všetko je teoreticky napadnuteľné,” vysvetlili nepriamo poukazujúc na to, že dáta konkurenčnej firmy Ledger boli ukradnuté a internetom tak kolovali informácie o ich zákazníkoch.

Hardvérová peňaženka Trezor, konkrétne model Trezor One, bola vôbec prvá svojho druhu. Výnimočná bola tým, že išlo o prvé zariadenie schopné chrániť kryptomeny pred “hacknutím na diaľku”. Medzitým ako vznikli iné konkurenčné produkty Trezor prišiel aj s ďalšími dôležitými vylepšeniami ako sú funkcie Passphrase či Shamir Backup.

Prečítajte si našu recenziu a návod k trezor model T – najlepšej kryptomenovej hardvérovej peňaženky na trhu

Ako to bolo s medializovaným hackom Trezor One?

V rozhovore pre Cointelegraph padla aj otázka týkajúca sa nedávneho úspešného “hacku” zariadenia Trezor One. Hackerovi sa totiž podarilo prelomiť zabezpečenie tejto hardvérovej peňaženky, ktorú mal fyzicky k dispozícii a na ktorej sa nachádzali bitcoiny v hodnote okolo 2 miliónov dolárov.

,,Bola to dvojitá náhoda, že majiteľ 5 rokov neaktualizovať svoj firmware a nemal nastavené žiadne heslo. Myslím si, že urobil asi 1000 pokusov, aby sa uistil, že sa pred extrahovaním celý čip neusmaží, pretože ak by mal na čipe jednu chybu, čip by sa usmažil a peňaženka by sa stala navždy nenávratnou,” uviedli Tětek s Mazánkovou.

Hack Trezor One teda bol možný len vďaka tomu, že mal neaktualizovaný firmware a pri nastavení neboli použité žiadne pokročilé funkcie a ani passphrase. Ak by tomu tak bolo, bitcoiny v čiastke 2 miliónov dolárov by boli nenávratne preč.

Okrem toho, že Trezor tvrdí, že aktualizovaný firmware takýto typ útoku na hardvérovú peňaženku už neumožňuje, pre lepší pocit bezpečia stačí použiť funkcionalitu passphrase, ktorá dokonale bráni pred hackom Trezoru aj takýmto „hrubým” spôsobom. Vďaka passphrase totiž vznikne na úrovni peňaženky akoby ešte jedna dodatočná vrstva, do ktorej je možné sa prihlásiť len v prípade, že poznáte passphrase (ktorý by mal poznať len majiteľ peňaženky).

prečítajte si tiež:

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

Shamir Backup pre pokojný spánok

Naša redakcia v súvislosti s Trezorom uprednostňuje odporúčanie hardvérovej peňaženky Tretor Model T, ktorá disponuje okrem funkcie passphrase aj funkcionalitu Shamir Backup. Vďaka nej je možné správnym spôsobom rozdeliť seed do viac častí a tým sa ochrániť aj pred rizikami prípadného poškodenia seedu, jeho krádeže alebo straty.  Túto tému sme podrobnejšie rozobrali v tomto článku aj s návodom pre nastavenie.

Recenzia & návod Trezor Model T: Najlepšia peňaženka pre kryptomeny (+Shamir Backup a Passphrase)

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

Rok po nákupe bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov: Tesla svoje rozhodnutie neľutuje!

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.