Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Grayscale zváži žalobu na SEC, ak jej neschváli Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale dúfa, že Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) udelí povolenie jej žiadosti o spotové Bitcoin ETF. Ak sa však tak nestane, Grayscale nevylučuje ani podanie žaloby.

Grayscale Investments je najväčší inštitucionálny držiteľ bitcoinov. Vyše 650 000 BTC, ktoré má aktuálne pod kontrolou, predstavuje hodnotu presahujúcu 28,5 miliardy amerických dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tieto bitcoiny využíva Grayscale na krytie investičného produktu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktorý umožňuje akreditovaným investorom investovať do BTC bez nutnosti jeho priameho držania. Dá sa povedať, že ide o akýsi druh akcie, ktorá sleduje cenu podkladového BTC.

Tento investičný produkt má však aj určité nevýhody – obzvlášť ak ide o vyššie poplatky za správu a najmä fixáciu, nakoľko pri prvotnej investícii do GBTC nemôže investor tento produkt predať skôr, ako uplynie 6-mesačná fixácia. GBTC sá zároveň neobchoduje v cene, ktorá je úplne „rovná” spotovej cene BTC. Napríklad v súčasnosti je GBTC v zhruba 30% zľave voči bitcoinovému ekvivalentu. To môže byť atraktívne pre investorov, ktorí chcú do produktu vstúpiť teraz, no je to zlá správa pre investorov, ktorí už GBTC majú a chceli by ho predať.

Grayscale však má v pláne GBTC konvertovať na spotové Bitcoin ETF, čo by znamenalo, že by sa tento fond otvoril širokej verejnosti, nemal by žiadnu fixačnú dobu, investícia by bola z pohľadu poplatkov omnoho výhodnejšia a zároveň by sa cena výrazne priblížila spotovej cene BTC. Znamenalo by to napríklad aj to, že investori, ktorí držia GBTC teraz, by sa dočkali pekného navýšenia hodnoty ich súčasných GBTC (keďže je v 30% zľave voči spotovej cene BTC).

Na stole sú všetky možnosti

Problémom je, že Graysclale v tomto pláne stojí v ceste Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC). Tá totiž doposiaľ žiaden spotové Bitcoin ETF nepovolila. Grayscale sa definitívny verdikt od organizácie, ktorú vedie Gary Gensler, dozvie najneskôr 6. júla a generálny riaditeľ tejto firmy Michael Sonnenshein vo včerajšom rozhovor pre Bloomberg už druhýkrát naznačil, že ak bude ich žiadosť zamietnutá, môžu SEC dokonca žalovať, pretože nevidia pádny dôvod, prečo by nemala byť shválená.

,,Myslím si, že všetky možnosti sú na stole,“ odpovedal na možnosť podania žaloby a zdôraznil, že je dôležite naďalej robiť všetko pre ochranu investorov. ,,Tím Grayscale vynakladá všetky zdroje firmy na premenu GBTC, nášho vlajkového fondu, na ETF. Je veľmi dôležité, aby investori vedeli, že budeme naďalej chrániť ich záujmy. GBTC dnes vlastnia investori vo všetkých 50 štátoch USA a v súčasnosti je v USA otvorených viac ako 800 000 účtov, ktoré čakajú, až budú prevedené do ETF.“

CEO Grayscale doplnil, že ETF na Bitcoin bude schválené tak či tak a je len otázkou, kedy sa tak stane. Tým nepriamo nadviazal na vyjadrenia analytikov Bloomberg Erika Balchunasa Jamesa Seyffarta, ktorí minulý týždeň uviedli, že podľa ich názoru k schváleniu spotového Bitcoin ETF nedôjde skôr  než v roku 2023.

Odôvodnili to tým, že SEC počká, kým sa zmení definícia pojmu „zmenáreň“ v rámci legislatívnych zmien, ktoré sa budú konať ich komisie. ,, Akonáhle budú kryptoburzy v súlade, hlavný dôvod SEC pre odmietnutie spotových ETF už nebude platný, čo pravdepodobne uvoľní cestu pre jeho schválenie,“ uviedol minulý týždeň Balchunas. 

Bitcoin ETF bude schválené v roku 2023, domnievajú sa analytici Bloomberg

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.