Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF bude schválené v roku 2023, domnievajú sa analytici Bloomberg

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Poprední analytici Bloomberg špecializujúci sa na ETF fondy sa domnievajú, že obchodníci v Spojených štátoch amerických by sa mohli dočkať spotového Bitcoin ETF niekedy v polovica roka 2023.

Analytici Bloomberg Eric Balchunas a James Seyffart, ktorí v roku 2021 správne predikovali schválenie Bitcoin futures ETF, tvrdia, že cesta k povoleniu žiadanejšieho spotového ETF na Bitcoin vedie cez navrhované zmeny pravidiel pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Eric Balchunas konkrétne vo štvrtkovom „tweete“ skonštatoval, že kryptoplatformy by mohli spadať pod regulačný rámec SEC, ak komisia schváli dodatok k zmene definície pojmu “zmenáreň“ (exchange), ktorý bol navrhnutý v januári. Zmena tohto pravidla by upravila zákon o burzách tak, že by zahŕňal aj platformy, ktoré sprístupňujú na obchodovanie akýkoľvek typ cenného papiera vrátane kryptomien.  ,,Akonáhle budú kryptoburzy v súlade, hlavný dôvod SEC pre odmietnutie spotových ETF už nebude platný, čo pravdepodobne uvoľní cestu pre jeho schválenie,“ domnieva sa.

Balchunas a Seyffart následne uviedli, že takéto legislatívne zmeny by mohli byť dokončené medzi novembrom 2022 a májom 2023, čo znamená, že následne by žiadosti o Bitcoin ETF mohli mať oveľa väčšiu šancu na povolenie.

SEC doposiaľ zamietla všetky žiadosti o spotové Bitcoin ETF. Urobila tak na rozdiel od regulátorov v Kanade či Brazílii, kde sa už spotové ETF na Bitcoin dlhšie obchodujú. V Európe sú zas povolené príbuzné bitcoinové ETP.

Zdržanlivý prístup kritizujú aj zákonodarcovia

Portál Cointelegraph pripomína, že zdržanlivosť SEC v prípade schválenia Bitcoin ETF už vadí aj niektorým zákonodarcom. Dvojica amerických senátorov Tom Emmer a Darren Soto koncom minulého roka poslali šéfovi SEC Garymu Genslerovi otvorený list, v ktorom ho vyzvali k povoleniu spotového ETF popri tom ako spochybňovali dôvody, pre ktoré ho SEC stále odmieta.

SEC pritom tradične pri každej zamietnutej žiadosti uvádza, že spotová cena Bitcoinu je ľahko manipulovateľná a že žiadateľ nedokázal predložiť dôkazy o tom, ako takejto manipulácii dokáže zabrániť. Zmieňované legislatívne úpravy, ktoré spomínajú analytici Bloombergu, by však mohli tento postoj SEC, ktorý by získal väčšiu kontrolu nad samotnými burzami, zmeniť.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.