Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Google sa chce viac zmerať na blockchain technológiu a príležitosti Web 3.0

Článok

Google
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Alhpabet Inc., ktorá vlastní Google, počas zverejňovania výsledkov hospodárenia za štvrtý kvartál 2021, ktoré dopadli pre túto firmu nad očakávania, naznačila, že sa ide intenzívnejšie zaujímať aj o blockchain technológiu.

Záujem Google zaoberať sa blockchain technológiou a jej možnou integráciou do jej vlajkových produktov a služieb potvrdil generálny riaditeľ Alphabet – materskej spoločnosti tohto giganta, Saudar Pichai.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO Alphabet počas prejavu o kvartálnych výsledkoch odpovedal na otázku týkajúcu sa Web 3.0, čo je pojem zastrešujúci decentralizovaný internet, v ktorom majú ľudia pod kontrolou svoje osobné údaje v kombinácii s potenciálnym prienikom do virtuálnej reality. Odpovedal k nej, že túto oblasť pozorne sledujú, pričom naznačil, že okrem segmentu rozšírenej reality sledujú aj technológiu bockchain a jej napojenie do ich výpočtových a servisných vrstiev ako sú YouTube či Google Maps:

,,Vždy, keď dôjde k inovácii, považujem to za vzrušujúcu vec. Je to niečo, čo chceme podporovať najlepšie ako vieme. Web sa vždy vyvíjal a bude sa naďalej vyvíjať. Google má obrovské benefity z open source technológii, takže k ním plánujeme prispieť.”

Pichai tiež priznal, že v rámci ich cloudového systému, ktorým chcú konkurovať Amazon Web Services a Microsoft, skúmajú požiadavky zákazníkov prostredníctvom platforiem založených na blockchaine.

,,Len jeden príklad. Náš cloudový tím sa pozerá na to, ako môže podporiť potreby našich zákazníkov pri budovaní, transakciách, ukladaní hodnoty a nasadzovaní nových produktov na platforme, ktorá je založená na blockchaine. Takže určite budeme pozorne sledovať tento priestor a podporovať ho, ako sa dá,” vyhlásil.

Zaostávali v trende za konkurenciou?

Nutné je však poznamenať, že ide len o prvé kroky, ktoré naznačujú potenciálnu zvýšenú aktivitu Google v tomto segmente. Iné prominentné IT firmy zo Sillicon Valley sú smerom k Web 3.0 a kryptomenám reaktívnejšie.

Patria medzi ne najmä Block (Square), Twitter, či Reddit, no v poslednej dobe dokonca aj giganti Microsoft a Meta (Facebook), ktorí sa začali zaujímať o tému metaverse a tiež potenciálne využitie kryptomien.  Meta dokonca už naznačuje aj kroky smerujúce priamo k Bitcoinu.

Zatiaľ najvýraznejším krokom Alphabet smerom ku kryptomenám bola integrácia Coinbase Card do platobného systému Google Pay, ktorá umožňuje bezkontaktné platby miliónom obchodníkom po celom svete. Coinbase Card je debetná karta VISA, ktorá umožňuje platby BTC.

O výsledkoch hospodárenia Alphhabet Inc. a jej ďalších plánoch, medzi ktoré patrí aj splitting akcii v pomere 20:1, sa dočítate na našom novom partnerskom portáli ftnews.sk.

Ďalšie zaujímavé články

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.