Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Férová cena Bitcoinu? Podľa JP Morgan len $35 000

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Jedna z najväčších amerických bank JP Morgan Chase tvrdí, že férová cena Bitcoinu je nižšia než tá, za ktorú sa aktuálne obchoduje. Napriek tomu nevylučuje, že cena BTC bude v nasledujúcich týždňoch ďalej rásť.

JP Morgan vo svojej tradičnej správe pre investorov, ktorá sa týka alternatívnych investičných aktív, uviedla, že kryptomeny s najväčšou pravdepodobnosťou budú vo svojom býčom cykle pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch a dariť by sa im malo aj v roku 2022.

Banka zároveň tvrdí, že podľa jej odhadov je “férová” cena Bitcoinu okolo 35 000 USD, čo je o zhruba 45% menej, než je jeho súčasná trhová cena. K tomuto záveru dospeli na základe „vlastného cenového modelu“.  Napriek tomu sa ale domnievajú, že ďalšou cenovou zástavkou pre BTC by mohla byť úroveň 73 000 USD, nakoľko trh s kryptomenami zažíva svoj “hype”.

Kryptomenám by sa malo dariť aj v roku 2022

Kryptotrhu by sa malo podľa stratégov JP Morgan Chase dariť aj v budúcom roku. Predpovedajú mu rast o 11%, čo je viac než dvojnásobok predikcie pre akciové trhy, ktoré by mali podľa predbežných odhadov posilniť o 5%. Banka však upozorňuje, že kryptomeny ako priamy hedge voči inflácii neodporúča kvôli ich vysokej volatilite.

Varovala pred kryptomenami, prišiel ich rast

JP Morgan začiatkom septembra varovala investorov pred volatilitou kryptomien. Urobila to kuriózne krátko predtým, ako sa začala cena Bitcoinu prudko šplhať nahor a kryptotrh prekonal kapitalizáciu 2 biliónov dolárov. Podľa dát CoinGecko od oného momentu stúpla kapitalizácia celého kryptotrhu za zhruba dva mesiace o 35% na 2,87 bilióna USD.

Dimon Bitcoin stále neuznáva

Generálny riaditeľ JP Morgan Jamie Dimon je známy kritik Bitcoinu a naďalej ho považuje za bezcenný, hoci sa už vyhýba tvrdeniam, že ide o Ponzi schému či podvod. Samotná banka si však uvedomuje, že trh s Bitcoinom nemôže úplne ignorovať a preto od tohto roka umožňuje svojim klientom investovanie do BTC skrz partnerské firmy, ako sú napríklad NYDIG.

,,Osobne si myslím, že Bitcoin je bezcenný. Ale nechcem byť žiadnym hovorcom – je mi to jedno. Na mojom názore nezáleží. Naši klienti sú dospelí ľudia. Oni s tým nesúhlasia. To je to, čo robí trhy. Ak teda chcú mať prístup k nákupu bitocinov, my ich nemôžeme držať, ale môžeme im ponúknuť legitímny spôsob, ako sa k ním dostať,“ povedal Dimon v prvej polovici októbra.

 Stáva sa novým zlatom?

Kým v novej analýze stratégovia JP Morgan Chase tvrdia, že cena Bitcoinu je nadhodnotená, rovnaká banka nedávno skonštatovala, že Bitcoin poháňajú v raste ceny najmä obavy investorov z inflácie amerického dolára. Podľa analytikov jednej z najväčších bánk v USA čoraz viac investorov verí, že Bitcoin môže fungovať ako najlepší hedge (zaistenie voči inflácii). Dokonca sa domnievajú, že v tomto smere prevzal žezlo, ktoré “ukradol” zlatu. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Ďalšie zaujímavé články

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

„Uptober“ dopadol pre Bitcoin vynikajúco. Ďalšia zastávka 98 000 USD?

Zabudnite na Tik Tok či Instagram. “Najhorúcejšia“ aplikácia súvisí s kryptomenami

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.