Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

JP Morgan: Nie ETF, ale obavy z inflácie poháňajú cenu Bitcoinu

Článok

Inflácia dolár
Zdroj: Pixabay.com

Rastúcu cenu Bitcoinu (BTC) mnohí pripisujú tohto týždňovému spusteniu prvého amerického Bitcoin Futures ETF od spoločnosti ProShares.  Analytici JP Morgan Chase sa však domnievajú, že hlavný dôvod posilňovania jeho ceny je rastúca inflácia fiatových mien.

Analytici JP Morgan Chase vo svojej štvrtkovej správe k situácii na trhoch skonštatovali, že spustenie Bitcoin Futures ETF od ProShares „veľmi pravdepodobne nie je hlavným dôvodom väčšieho množstva čerstvého kapitálu vstupujúceho do Bitcoinu.”

V JP Morgan Chase sa namiesto toho domnievajú, že cena Bitcoinu reaguje na správy o hrozbe pokračujúcej inflácie amerického dolára. Podľa analytikov jednej z najväčších bánk v USA čoraz viac investorov verí, že Bitcoin môže fungovať ako najlepší hedge (zaistenie voči inflácii). Dokonca sa domnievajú, že v tomto smere prevzal žezlo, ktoré “ukradol” zlatu.

Obdobným spôsobom sa tento týždeň vyjadrili aj rešpektovaný investor Paul Tudor Jones, či CEO britskej Standard Chartered Bill Winters, ktorý tvrdí, že obdobie dlhodobo nízkej inflácie sa skončilo a aktuálne je “rozumné, aby ľudia hľadali alternatívu voči fiat mene.”

Bullrun vrcholiaci v zime?

Analytici banky, ktorej šéfom je známy kritik Btcoinu Jamie Dimon, zároveň skonštatovali, že Bitcoin nabral veľmi slušnú dynamiku a s veľkou pravdepodobnosťou ho čaká býčí beh, ktorý by mohol vyvrcholiť koncom tohto roka.

Pokiaľ ide o Bitcoin Futures ETF od ProShares, sú v JP Morgan Chase o čosi skeptickejší. Upozornili, že veľkolepý štart malo v prvom týždni aj kanadské Bitcoin ETF od Purpose  (v tomto prípade išlo o tradičné spotové ETF), no po prvom týždni obchodovania na kanadskej burze sa záujem oň výrazne znížil.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.