Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

„Uptober“ dopadol pre Bitcoin vynikajúco. Ďalšia zastávka 98 000 USD?

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Bitcoin (BTC) má za sebou mimoriadne úspešný október. Uzavrel ho z pohľadu ceny na najvyššej mesačnej sviečke v histórii a jeho 40% medzimesačný rast bol druhý najvýraznejší od decembra 2020.

Bitcoinu sa prvýkrát v histórii podarilo – hoc len tesne –  uzavrieť mesačnú sviečku nad cenou 60 000 USD, čo vytvára silný základ pre jeho ďalšiu predpokladanú rally. PlanB, autor populárneho stock-to-flow modelu tvrdí, že jeho ďalšími dvomi cieľmi bude pre november cena minimálne 98 tisíc USD a v decembri aspoň 135 tisíc USD, pričom tieto ceny označuje za “najhorší možný scenár”. Predpoveď na október mu pritom vyšla takmer úplne presne, keďže jeho model očakával cenu za BTC na konci mesiaca minimálne 63 000 USD.

Bitcoin má dobré fundamenty

Na začiatku posledných dvoch mesiacov tohto roka hrajú v prospech Bitcoinu aj viaceré ostro sledované ukazovatele. Veľmi pozitívnym signálom je skutočnosť, že neustále rastie hashrate Bitcoinu, teda celková výpočtová sila vynaložená na jeho ťažbu. To sa následne premieta aj do pravidelnej úpravy mining difficulty, teda obťažnosti ťažby. Tá sa už ôsmy raz v rade upravila smerom nahor, čo sa stalo prvýkrát od roku 2018 (obťažnosť sa aktualizuje raz za 2 týždne). Podčiarkuje to veľkú dôveru ťažiarov BTC v toto aktívum – inak povedané neváhajú s ďalšími investíciami do jeho ťažby aj popri neustále väčšiemu konkurenčnému prostrediu.

Hashrate Bitcoinu ešte na svojich maximách, ktoré dosiahol pred májovým čínskym zákazom ťažby nie je, no približuje sa mu. Priemerný hashrate za uplynulý týždeň bol okolo 159 exahashov za sekundu (EH/s), čo je už relatívne blízko rekordným 180 EH/s z apríla 2021. Treba zdôrazniť, že Bitcoin tak doháňa dáta z obdobia, kedy sa na jeho ťažbe čínski ťažiari podieľali viac než z polovice.  Dohnať bez nic tento deficit v priebehu pár mesiacov je vynikajúci výsledok.

Počet BTC na burzách stále klesá

Pozitívom je, že naďalej pokračuje trend odlivu bitcoinov (aj Etherov) z búrz. Je to prvý predpoklad, aby sa z dennodenného aktívneho obchodníka stal tzv. „hodler“ – a hlavne to naznačuje, že ľudia aktuálne nemajú v pláne tieto kryptomeny predávať, čo vytvára tlak na rast ich ceny. Za uplynulý týždeň sa znížila trhová hodnota Bitcoinov na burzách o 695 miliónov USD. V prípade Ethereum odišli z búrz Ethery až v cene 2,5 miliardy USD.

Na burzách je aktívne už len okolo 2,47 milióna BTC. Podľa dát Bybt.com došlo k veľkému odlivu až okolo 19 800 BTC z burzy Coinbase Pro v priebehu posledných 24 hodín.

Z pohľadu onchain dát zatiaľ nebádať ani veľké odlivy BTC z adries dlhodobých držiteľov (long term holders), teda tých, ktorí svoje BTC nakúpili pred vyše 155 dňami. Predošlý trend neustáleho nárastu počtu takýchto adries sa však zastavil, čo naznačuje, že dlhodobí držitelia sa postupne chystajú na distribúciu svojich BTC novo prichádzajúcemu retailu (malým investorom). To je situácia, ktorá býva bežná v záverečnej fáze bullrunu, ktorá však zväčša trvá až niekoľko mesiacov.

Ďalšie zaujímavé články

Rozhovor s tvorcami NFT série CzechPunks: Ako zaručia, že financie pôjdu na sľubované donate adresy?

Zabudnite na Tik Tok či Instagram. “Najhorúcejšia“ aplikácia súvisí s kryptomenami

3400 dolárov do kryptomeny Shiba Inu urobilo investorovi 1,55 miliardy USD

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.