Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

FED zverejní správu ku kryptomenám, Emmer predstaví novú legislatívu

Článok

Súd
Pixabay.com

Predseda FED Jerome Powell počas včerajšieho vypočutia pred americkým Senátom pre bankovníctvo, bývanie a mestské záležitosti, hovoril aj o téme kryptomien.

Jerome Powell počas diskusie, ktorá bola venovaná predovšetkým téme inflácie, zvyšovania úrokových sadzieb a zužovania súvahy FED v roku 2022 priznal, že v najbližších týždňoch by mal byť zverejnený report FED k téme digitálnych aktív. Z jeho slov je však zrejmé, že nie je úplne nadšený jeho formou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Powell konkrétne uviedol, že správa o kryptomenách z ich dielne “nie je tam, kde ju potrebovali dostáť” no aj tak bude čoskoro zverejnená. Ako dôvod oneskorenej správy, keďže pôvodne mala byť publikovaná už niekoľko mesiacov dozadu, uviedol, že proces brzdili kroky súvisiace so zmenou menovej politiky FED.

V správe centrálnej banky USA ku kryptomenám by sa mala riešiť jednak téma ich regulácii, ale taktiež topic týkajúci sa prác na digitálnej verzii amerického dolára (CBDC), ktorý by bol práve pod kontrolou FED. Mohla by teda čo-to poodhaliť o ďalšej stratégii USA v tejto veci, nakoľko Powell dávnejšie uviedol, že sa s digitálnou menou neponáhľajú a radi sa najprv pozrú, ako bude fungovať v iných krajinách (napr. v Číne). Pri inej príležitosti zas uviedol, že stablecoiny môžu byť funkčnou súčasťou americkej ekonomiky ak budú správne regulované a pod dostatočnou kontrolou.

,,Pôjde skôr o cvičenie v kladení otázok a získavaní informácii od verejnosti, než o zaujatie mnohých konkrétnych pozícii k rôznych otázkam, ak keď nejaké postoje zastávame. Správa je skutočne pripravená na zverejnenie a očakávam, že ju zverejníme – nerád to hovorím znova – v najbližších týždňoch.”

Zo slov Powella je čitateľné, že samotná správa neprinesie žiadne definitívne závery, ale skôr len otvorí ďalšie otázky, ktoré budú predmetom následných diskusií a rokovaní.

Nová legislatíva pre kryptomeny?

V rovnakom dni ako Powell priznal finalizáciu práce FED o kryptomenách, zástupca štátu Minnesota Tom Emmer na Twitteri oznámil, že čoskoro predstaví novú legislatívu týkajúcu sa ich regulácii. Emmer, ktorý je známy ako ich fanúšik, však k tomu nedoplnil žiadne podrobnosti.

Nie je teda známe, či táto legislatíva sa má týkať len opravy zlej definície pojmu “maklér” v rozsiahlom Infrastructure Bill, ktorý nedávno podpísal prezident Joe Biden (táto definícia je tzv. tŕňom v oku amerického kryptopriemyslu a môže ho reálne ohroziť), alebo má ísť o rozsiahlejší zákon o regulácii kryptomien.

https://twitter.com/RepTomEmmer/status/1480924120653123596

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.