Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dokonalý ťah! Niekto získal 1,1 milióna USD v APE tokenoch zadarmo vďaka flash loan

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

O tom, že oblasť kryptomien ponúka zaujímavé investičné príležitosti vás presvedčí aj tento príbeh. Veľkou udalosťou posledných dní bol nový token ApeCoin, ktorý má tvoriť kostru metaverse sveta okolo najväčšej a najslávnejšej NFT zbierky Bored Ape Yacht Club (BAYC). Držitelia týchto opíc dostali určitú časť tokenov APE zadarmo. Tu prichádza na scénu neznáma osoba, ktorá dokázala obísť tento systém a v podstate zadarmo tieto tokeny získať. 

ApeCoin airdrop

Pred pár dňami Yuga Labs, tvorcovia Bored Ape Yacht Club (BAYC), poslali ApeCoin (APE) každému, kto vlastní jedno z ich NFT. Tím pridelil 150 miliónov tokenov (15% z celkového množstva) APE držiteľom zbierok Bored Ape Yacht Club a Mutant Ape Yacht Club, čo predstavuje ohromujúcu hodnotu viac ako 800 miliónov dolárov. Každý držiteľ BAYC získal 10 094 tokenov v hodnote od 80 000 do 200 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Niekto však našiel spôsob, ako si nárokovať tento airdrop pomocou NFT, ktoré pôvodne nevlastnili. Na jeho uskutočnenie využil špecifický spôsob fungovania tohto airdropu. A treba uznať, že to bol veľmi efektívny krok, ktorý mu priniesol 1,1 milióna dolárov v APE tokenoch. Trik bol v tom, že airdrop ApeCoin nebol rozdaný na základe snapshotu toho, kto vlastnil ktorý Bored Ape v konkrétnom čase v minulosti. Namiesto toho si ho mohol nárokovať každý, kto vlastní Bored Ape v momente, keď si uplatnil nárok na airdrop. Inými slovami – APE tokeny ste si museli vyzdvihnúť (claim) ručne.

To znamenalo, že všetko, čo človek musel urobiť, bolo dostať sa k niektorým NFT, na ktoré ešte neboli nárokované tokeny. Na ich získanie pritom stačilo vlastniť tieto NFT len v dobe tohto výberu tokenov, čiže kľudne na pár minút. A práve tieto pomerne voľné a prijateľné podmienky využila neznáma osoba, ktorej sa v podstate zadarmo podarilo získať obrovské množstvo peňazí.

Ako to teda dokázali?

Pre tento manéver osoba začala nájdením vaultu, ktorý obsahoval päť NFT z Bored Ape, ktoré neboli použité na získanie airdropu. Vault je spôsob, ako tokenizovať NFT alebo súbor NFT. Čo sa stane je to, že vezmete skupinu NFT, vložíte ich do vaultu a vytvoríte token. Tento token je potom možné vložiť, aby ste získali tokenové odmeny, alebo ho možno predať (predstavuje časť hodnoty zbierky NFT). Každý, kto vlastní dostatok tokenov, ich môže vymeniť za základné NFT.

Zaujímajú vás trading boti a chcete si ich zadarmo vyskúšať? Tento návod vám v tom pomôže!

Tento vault bol vytvorený na protokole s názvom NFTX. Obsahoval päť Bored Apes: #7594, #8214, #9915, #8167 a #4755 v hodnote približne 500 ETH (1,4 milióna dolárov) na základe aktuálnej minimálnej ceny (floor price) na Opensea. Keďže NFT boli zamknuté vo vaulte a neboli kontrolované žiadnou stranou, nikto ich nepoužil na získanie airdropu APE tokenov. Daná osoba chcela odomknúť NFT, aby ich použila na nárokovanie tokenov, ale nechcela ich kúpiť priamo – to by bolo drahé.

Na uskutočnenie tohto plánu teda použila bleskovú krypto pôžičku (flash loan), nástroj bežne používaný na veľké hacky v DeFi oblast. Tieto pôžičky predstavujú spôsob, ako si požičať veľké množstvo kryptomien pri nízkych nákladoch na základe toho, že kryptomeny sú splatené v rovnakej transakcii v tom istom bloku (to znamená, že finančným prostriedkom nikdy nehrozí, že nebudú splatené).

V tomto prípade dotyčný človek kúpil Bored Ape na NFT trhu OpenSea za menej ako 300 000 dolárov a použil ho ako záruku na získanie bleskovej pôžičky. Flash pôžička sa potom použila na nákup veľkého množstva tokenu trezoru, čo im umožnilo splatiť päť NFT. NFT boli použité na získanie airdropu – všetko v tejto komplexnej transakcii – predtým, ako boli všetky vrátené, tokeny predané späť a pôžička splatená.

Zhrnutie

V tomto procese sa mu podarilo získať airdrop 60 564 ApeCoinov. Potom tieto tokeny predal na decentralizovanej burze Uniswap za 399 ETH (1,1 milióna dolárov). Potom predal späť pôvodné Bored Ape NFT, ktoré bolo použité ako kolaterál do rovnakého vaultu NFTX. Tento príbeh nám len potvrdzuje to, že oblasť kryptomien poskytuje obrovské množstvo príležitostí, kde sa dá aj za málo peňazí získať veľa muziky.

Svet kryptomien, ale aj NFT poskytuje množstvo príležitostí, kde sa dá slušne zarobiť. Na druhej strane, prudko rastie aj riziko. Pokiaľ vás zaujíma téma NFT, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne pridávam tipy a analýzy (nielen) o NFT.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

NÁVOD | Maiar Launchpad spustí ďalší zaujímavý projekt s možným ziskom tisícov percent

Najväčšia NFT kolekcia spustila vlastnú kryptomenu – Objemy stúpli o stovky percent!

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Theblockcrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.