Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Burza Binance pridala 43 000 BTC. S akumuláciou pokračuje aj tretia najväčšia veľryba

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Portál Cointelegraph upozornil, že v úvode roka 2022 sa výrazne zvýšila bilancia na bitcoinovej peňaženke patriacej najväčšej kryptomenovej burze Binance a to dokonca o 43 000 BTC. Medzitým pokračuje v akumulácii bitcoinov aj tretia najväčšia BTC peňaženka, ktorej majiteľ nie je známy.

Burza Binance s nadsázkou povedané využila novoročný prepad ceny BTC na lacnejší dokúp ďalších bitcoinov. Vypovedajú o tom dáta bitinfocharts.com, ktoré uvádzajú, že jej peňaženka, ktorá je štvrtou najväčšou na Bitcoin Rich List, pridala na svoju bilanciu 43 000 BTC. Stalo sa tak v čase, kedy stál 46 553 USD (4. Január 2022).

Zmieňovaná adresa, na ktorej pribudlo 43 000 BTC a celkovo je na nej 116 601.13 BTC, je určená pre krytie stablecoinu BTCB (nejde teda o bitcoiny, ktoré patria zákazníkom Binance). Ide o stablecoin, ktorý na rozdiel od amerického dolára či inej fiatovej meny kopíruje cenu Bitcoinu v pomere 1:1. Burza Binance ho využíva v rámci svojho Binance Smart Chainu, vďaka čomu môžu používatelia decentralizovaných platforiem postavených na tomto chaine obchodovať voči cene BTC bez toho, aby museli prelievať svoje aktíva naspäť do najväčšej kryptomeny.

Binance predstavila BTCB v júni roku 2019 a postupne sa stáva veľmi dôležitou súčasťou trhu. Podľa aktuálnych dát CoinMarketCap ide o 38. najväčšiu kryptomenu z pohľadu trhovej kapitalizácie a zároveň ide o najväčší stablecoin v kategórii tých, ktoré nie sú viazané na fiatové meny.

Tretia najväčšia veľryba pokračuje v akumulácii

Mimoriadne aktívna je naďalej aj tretia najväčšia BTC veľryba, ktorá je zároveň vôbec najväčšou neznámou (na rozdiel od prvých dvoch nevieme kto je jej majiteľ).

Od posledných správ na túto tému, kedy sme vás informovali, že 3. a 5. januára pridala do svojej bilancie 372 resp. 456 BTC, najnovšie medzi 6. a 7. januárom urobila tri “nákupy” v podobe 179 BTC, 760 BTC a 107 BTC pri cenách v rozmedzí 43 593 USD42 561 BTC.

Táto adresa je špecifická tým, že takmer výhradne bitcoiny akumuluje a nezbavuje sa ich. Naposledy “predala” 1500 BTC ešte v novembri 2021, kedy stál BTC 67 500 USD. Od oného okamihu popri padaní ceny BTC svoju bilanciu stále len zvyšuje.

Nutné je upozorniť, že samotné prevody bitcoinov na tejto adrese automaticky neznamenajú, že ide o kúpu či predaj BTC (z tohto dôvodu dávame tieto pojmy do uvädzoviek). Táto veľryba totiž teoreticky len mohla presúvať BTC medzi svojou peňaženkou a burzou. Vzhľadom na jej dlhodobé akumulačné správanie je však naozaj možné, že súčasnú cenu BTC vníma ako dobrú príležitosť pre ďalšie rozširovanie svojho portfólia.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroje: cointelegraph.com, bitinfocharts.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.