Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tretia najväčšia bitcoinová veľryba pokračuje v akumulácii BTC

Článok

Veľryba
Pixabay.com

Twitter kanál Whale Alert, ktorý upozorňuje na zaujímavé pohyby bitcoinových veľrýb (adresy s veľkým množstvom bitcoinov) si všimol, že tretia najväčšia veľryba si pripísala na svoju bilanciu ďalší nezanedbateľný počet BTC.

Tretia najväčšia veľryba, ktorá je zároveň podľa „TOP 100 Bitcoin Rich list“ portálu Bitinfocharts.com najväčšou neznámou (nevie sa, kto je jej vlastníkom) najprv 3. januára zvýšila svoju bilanciu o 456 BTC a následne 5. januára o ďalších 372 BTC. Akumulovala ich prevodmi z burzy Coinbase pri cenách $46 363 resp. $46 027.

https://twitter.com/whale_alert/status/1478134708865220609

Hoci totožnosť tejto veľryby nepoznáme, zaujímavé je sledovať jej akumulačne správanie, ktoré môže naznačovať, že súčasné obdobie považuje za vhodné na kúpu ďalších bitcoinov (pripísanie si ďalších BTC na adresu však automaticky neznamená, že musela bitcoiny kupovať. Mohla totiž len vlastné BTC previesť z burzy na svoju adresu, pozn.red.).

Táto veľryba naposledy presúvala bitcoiny preč zo svojej peňaženky 9. novembra 2021 kedy stál Bitcoin 67 510 USD, teda bol veľmi blízko svojho ATH. V onom momente sa “zbavila” 1500 BTC, ktoré mohla predať, alebo len presunúť na burzu. Od oného momentu postupne len akumulovala, pričom medzi jej najvýznamnejšie pohyby patrili “nákupy” v sumách 1123 BTC, 1647 BTC, 700 BTC, 800 BTC, 991 BTC či 2702 BTC.

Celková bilancia tretej najväčšej veľryby je aktuálne 121 217.57 BTC, čo predstavuje hodnotu okolo 5,6 miliardy amerických dolárov. Podľa dát Bitinfocharts.com tak má pod kontrolou takmer 0,64% všetkých bitcoinov, ktoré sú aktuálne v obehu. Za uplynulých 30 dni stúpla jej bilancia dokopy o 5 902 BTC.

Ďalšie zaujímavé články

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Zdroj: cointelegraph.com, bitinfocharts.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.