Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin predbehol PayPal v hodnote transakcií – kedy dobehne Mastercard?

Článok

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

Hodnota transakcií na bitcoinovom blockchaine neustále narastá. Pri súčasnom trende by podľa reportu Blockdata mohla už v roku 2026 dorovnať dolárovú hodnotu prenesenú skrz platobnú sieť Mastercard.

Podľa čerstvého reportu z dielne spoločnosti Blockdata sa na bitcoinovom blockchaine realizujú transakcie vo vyššej hodnote, než cez centralizovanú platobnú službu PayPal. Ak by toto tempo pokračovalo ďalej, už v roku 2026 by podľa odhadov mohol Bitcoin “dobehnúť” aj giganta Mastercard.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Blockdata v správe s názvom “When?” (Kedy?) uviedla, že Bitcoin v tomto roku spravuje v priemere za jeden kvartál transakcie v hodnote 489 miliárd dolárov, čím prekonáva priemer PayPal na úrovni 302 miliárd dolárov. Mastercard za rovnaké obdobie spracuje transakcie v hodnote 1,8 bilióna dolárov a Visa až 3,2 bilióna dolárov. Bitcoinové transakcie majú teda hodnotu ekvivalentu 27% transakcii na Mastercard, respektíve 15% transakcií na VISA.

Štúdia konštatuje, že ak sa má Bitcoin priblížiť Mastercard a VISA, je potrebné, aby jeho adopcia pokračovala v troch dôležitých faktoroch – celkovom objeme transakcií, priemernom množstve bitcoinov odoslaných na transakciu a v náraste ceny Bitcoinu.

Celkovým počet transakcií je najviac závislý od premenných. Ak by totiž Bitcoin stúpol na svojej cene o 260% – zhruba na cenu 245 000 dolárov, spracoval by aj pri súčasnom počte transakcií hodnotu rovnú tej, ktorá sa realizuje cez Mastercard.

Podľa analytikov je scenár, pri ktorom Bitcoin dorovná Mastercard a potenciálne aj VISA, vďaka rastu jeho ceny reálnejší, než že by ho tieto služby dobehol vďaka samotnému nárastu počtu transakcií. Mnohí držitelia bitcoinu totiž preferujú jeho držanie pred aktívnym platením a to z dvoch dôvodov:

– Bitcoineri považujú BTC za lepšie peniaze – na platby teda míňajú fiat (doláre, eura, koruny)

– možnosti platenia Bitcoinom sú stále obmedzené – dôležitá bude v tomto smere adopcia technológie Lightning Network, ktora umožní rýchle paltby za minimálne poplatky

Odhad firmy Blockdata, že Bitcoin dobehne Mastercard už do roku 2026, je založený hlavne na predpoklade jeho rastúcej ceny. Tak či onak štúdia dodáva: ,,Je pôsobivé, ako Bitcoin ako 12-ročná decentralizovaná sieť dosahuje už 27% objemov spracovania v porovnaní s Mastercard, ktorý vznikol v roku 1966.”

Ďalšie zaujímavé články

eToro kvôli obavám delistuje kryptomenu Cardano (ADA) – Dôvod na obavy?

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.