Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bitcoin Fear & Greed Index sa blíži k rekordným hodnotám – Čas predať?

Článok

Medveď
Pixabay.com

Bitcoin Fear & Greed Index je dôležitým ukazovateľom aktuálnej nálady na trhu s kryptomenami. Aktuálne sa tento index začína blížiť k rekordným hodnotám. Znamená to blížiaci čas na predaj?

Predošlý článok

Presne pred mesiacom sme vám priniesli rovnaký článok o Fear & Greed Indexe. V tej dobe však Bitcoin atakoval opačnú hranicu – hodnoty indexu boli totiž nízko a dosiahli oblasť, z ktorej často nastal odraz ceny smerom nahor.

Kto sa mesiac dozadu riadil týmto indexom, mohol nakúpiť na cene 40 000 dolárov a ľahko znásobiť svoju investíciu o desiatky percent. Nižšie si môžete pozrieť predošlý článok z tej doby.

Fear & Greed Index opäť prudko klesá – Blíži sa vhodný čas na nákup?

Aktuálne hodnoty

Dnes je situácia presne opačná, než tomu bolo mesiac dozadu. Aktuálne sa totiž tento indikátor dostal do oblasti, ktorá predstavuje „extrémnu chamtivosť“. To v praxi znamená, že trh je prepálený a svoju silu začína ukazovať FOMO – strach zo zmeškania príležitosti, inými slovami bezhlavý nákup riadený chamtivosťou.

V čase písania článku sa nachádzame na hodnote 84 bodov zo 100. Ak sa pozrieme na dostupné údaje z tohto roka, môžeme na grafe vidieť, že Bitcoin najčastejšie reagoval prepadom v zóne od 70 do 80 bodov. Presne pred rokom sa však hodnoty takmer 2 mesiace držali na hodnote okolo 90 bodov. Tak vysoké hodnoty si s takou dlhou periódou index držal vôbec po prvýkrát v histórii.

 

Je dôležité zdôrazniť – ako už vyplýva z riadkov vyššie – že dosiahnutie „prepálenej oblasti“ neznamená nutne okamžitý prepad ceny. Pokiaľ je na trhu veľká kúpna sila spojená s chamtivosťou, index si môže držať tieto hodnoty kľudne niekoľko dní alebo týždňov. No v momente dosiahnutia zóny 70-90 bodov treba zvýšiť opatrnosť.Minulý mesiac to od spodnej hranice vyšlo do bodky, uvidíme, ako dlho sa index udrží pre zmenu na hornej hranici.

Fear & Greed Index

Výsledky indexu sa pohybujú od 0 – extrémny strach až do 100 – extrémna chamtivosť. To, čo zvyčajne spôsobuje výkyvy metriky, je cena kryptomien. Podstatnú úlohu však zohrávajú aj rôzne ďalšie faktory, ako volatilita, objemy na trhu, sociálne médiá, prieskumy, trendy a dominancia. Index tiež meria nielen správanie komunity voči Bitcoinom, ale aj voči iným digitálnym aktívam. 

Prečítajte si zaujímavé novinky

McLaren spustí NFT zbierku z prostredia Formula 1 – Vyhrajte VIP výlet na preteky F1!

Herná platforma Steam zakáže NFT blockchain hry – Sú za tým peniaze

CEO Polkadot: Prispejte k vývoju našej siete a získajte podiel z 800 miliónov USD

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Alternative

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne