Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

McLaren spustí NFT zbierku z prostredia Formula 1 – Vyhrajte VIP výlet na preteky F1!

Článok

mclaren F1
Zdroj: Piratebay.com

O tom, že si NFT tokeny si získavajú pozornosť širokej verejnosti nielen z oblasti kryptomien sa dozvedáme každý deň. Najnovšie sa aj motoristický gigant McLaren chystá spustiť vlastnú NFT kolekciu z prostredia F1. Je sa na čo tešiť.

Formula 1 NFT

McLaren Racing oznámil spustenie vlastnej NFT zbierka postavenej na blockchaine Tezos (XTZ) s názvom „McLaren Racing Collective“, čím chce zaujať viac ako 87 miliónov fanúšikov Formuly 1. Podľa tlačovej správy zdieľanej bude sieť Tezos slúžiť ako oficiálne miesto spoločnosti McLaren Racing pre množstvo príležitostí vlastniť kus McLarenu.

Prvé NFT umožnia fanúšikom F1 a nadšencom blockchainu zbierať rôzne súčiastky z pretekárskeho auta MCL35M 2021 Formula 1. Prvá sada komponentov bude darovaná prvým 5 000 fanúšikom, ktorí sa zadarmo pripoja ku kolektívnej platforme. Prvý fanúšik, ktorému sa podarí zhromaždiť všetkých 22 komponentov a zostaviť úplnú digitálnu verziu auta, môže vyhrať VIP výlet na veľkú cenu Formuly 1 v roku 2022. NFT budú vydané v piatich fázach, pričom prvé štyri komponenty NFT budú k dispozícii v nedeľu 24. októbra.Viac informácií nájdete na webe McLaren Collective.

McLaren odpočet

Zdroj: Web Mclaren Collective

McLaren uviedol, že toto je prvá z mnohých kampaní ako súčasť dlhodobej stratégie zapojenia fanúšikov spoločnosti McLaren Racing. Každá časť NFT závodného auta McLaren bude mať svoju vlastnú vzácnosť (rarity), pričom zberatelia budú môcť zostaviť celkom 35 kompletných monopostov NFT. Po vstupe McLarenu do sveta NFT sa táto spoločnosť pripojí k zoznamu partnerov platformy Sweet, medzi ktorých patrí Národná basketbalová asociácia, Burger King, Lil Pump, Pentatonix a ďalší.

Lindsey Eckhouse, riaditeľka licencií, elektronického obchodu a esportu v McLaren Racing, uviedla:

,,V našich prvých NFT je hrdinom naše auto MCL35M F1, čo dáva našim fanúšikom fantastickú príležitosť vlastniť svoj vlastný kúsok tímu McLaren Racing. Každý komponent je viditeľný zo všetkých uhlov pohľadu a zároveň to zberateľom umožňuje vyhrať neuveriteľné ceny.“

Pokiaľ vás zaujíma, prečo si vybrali práve sieť Tezos, odpoveďou na túto otázku je efektivita a energetická nenáročnosť.

Pozornosť rastie

NFT si získava čoraz väčšiu pozornosť aj obyčajných spoločnosti mimo odvetvia kryptomien, čoho dôkazom je aj McLaren. Predstavuje úplne nový spôsob prepojenia spoločností s ich fanúšikmi. Okrem zberateľských kariet sú však NFT aj súčasťou mnohých hier, vďaka ktorým môžete profitovať hraním danej hry a mesačne si zarobiť aj niekoľko stoviek dolárov hraním.

Celé toto odvetvie je však ešte veľmi mladé a malé, no s veľkým potenciálom. Pokiaľ chcete viac informácií o NFT, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde sa venujem okrem NFT aj rôznym zaujímavým témam z oblasti kryptomien. V tejto skupine je už cez 2000 ľudí.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Herná platforma Steam zakáže NFT blockchain hry – Sú za tým peniaze

CEO Polkadot: Prispejte k vývoju našej siete a získajte podiel z 800 miliónov USD

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cryptoglobe

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne