Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Fear & Greed Index opäť prudko klesá – Blíži sa vhodný čas na nákup?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin Fear and Greed Index, ktorý odhaľuje všeobecnú náladu na trhu s kryptomenami, sa prvýkrát od konca júla dostal do oblasti extrémneho strachu.

Strach a neistota

Najnovší vývoj na finančnom trhu, najmä nedávna dlhová kríza spoločnosti Evergrande v Číne, sa odzrkadlila aj v oblasti kryptomien. V dôsledku toho cena Bitcoinu klesla až pod 40 000 dolárov. Bitcoin Fear and Greed Index túto situácia dobre odzrkadľuje. Populárna metrika, ktorá určuje všeobecné pocity na trhu, klesla do oblasti „extrémneho strachu“. Na takú nízku úroveň sa naposledy tento index dostal 21. júla, keď sa Bitcoin prepadol pod 30 000 dolárov.

Výsledky indexu sa pohybujú od 0 – extrémny strach až do 100 – extrémna chamtivosť. V stredu sme boli na hodnote 21 zo 100. To, čo zvyčajne spôsobuje výkyvy metriky, je cena kryptomien. Podstatnú úlohu však zohrávajú aj rôzne ďalšie faktory, ako volatilita, objemy na trhu, sociálne médiá, prieskumy, trendy a dominancia. Index tiež meria nielen správanie komunity voči Bitcoinom, ale aj voči iným digitálnym aktívam. 

Aktualizácia: Indikátor sa vo štvrtok aktualizoval na úroveň 29 bodov zo 100, ktorá vyjadruje obdobie „strachu na trhu.“ 

Fear And Greed Index

Vhodný čas na nákup

Aj keď fráza „extrémny strach“ môže na prvý pohľad znieť pre väčšinu ľudí znepokojivo, opak je pravdou. Mnoho odborníkov v tejto oblasti sa domnieva, že Bitcoin je v tomto stave skutočne dobrou príležitosťou na nákup. Koniec koncov, Oracle z Omahy – Warren Buffett – predtým radil, že investori by mali byť chamtiví, keď sa všetci ostatní boja a naopak. Zdá sa, že jedna z najväčších Bitcoinových veľrýb je tiež vyznávačom tejto teórie, pretože využila súčasný pokles a nazhromaždila ďalšiu značnú časť BTC.

Anonymná veľryba si totiž kúpila ďalších 321 BTC za priemernú cenu 41 673 dolárov, pričom na svojej krypto adrese teraz drží Bitcoiny v hodnote takmer 5 miliárd dolárov. Ďalšie údaje ukazujú, že množstvo BTC, ktoré peňaženka teraz drží (111 794,59 BTC), predstavuje 0,5939% z celkovej ponuky BTC v obehu. Peňaženka zaznamenala 446 prichádzajúcich transakcií a 54 odchádzajúcich. Nerealizovaný zisk tejto veľryby predstavuje 2 527 773 751 dolárov.

 

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Stablecoiny sú opäť na nových maximách, s popularitou však rastú aj riziká

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: U.today, Cryptopotato

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.