Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bankový gigant Morgan Stanley má vo veľkom zainvestované do Bitcoinu

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Jedným z nástrojov, skrz ktoré môžu inštitúcie investovať do Bitcoinu (BTC) bez toho, aby ho museli priamo vlastniť, je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Zjednodušene povedané ide o akcie, ktoré sú do určitej miery viazané k cene Bitcoinu a kryté samotnými bitcoinami v úschove spoločnosti Grayscale.

Tento investičný nástroj používa množstvo inštitúcii, čo podčiarkuje, že firma Grayscale pre jeho potreby vlastní viac než 650 000 BTC. Na svete neexistuje firma, ktorá by ich mala pod kontrolou viac BTC než Grayscale.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Medzi spoločnosti, ktoré využívajú GBTC na expozíciu voči Bitcoinu patrí aj bankový gigant Morgan Stanley, ktorý doňho investuje cez viaceré investičné fondy.

V rámci povinného podania pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) Morgan Stanley najnovšie potvrdil, že jeho fond Morgan Stanley Insight Fund zvýšil k 30. septembru 2021 podiel držby GBTC o 63% z 928 051 akcii na 1 520 539 akcii a fond Grow Potffolio až o 71% z 2 130 153 GBTC na 3 642 118 GBTC. Nárast počtu GBTC je evidovaný aj u tretieho fondu Global Oportunity Portfolio, kde stúpol počet GBTC o 59% z 919 805 podielov na 1 463 714 GBTC.

Portál Cointelegraph doplnil, že celková expozícia fondov Morgan Stanley voči Bitcoinu skrz GBTC tak stúpla k 30. septembru na hodnotu približne 303 miliónov dolárov. V čase zverejnenia podania bola cena 1 podielu GBTC 45,72 dolárov a evidované fondy Morgan Stanley dokopy vlastnili 6 626 381týchto “akcii“.

Bankový gigant Morgan Stanley potvrdil, že medzi veľkými americkými bankami patrí medzi lídrov v adopcii Bitcoinu. Spoločnosť vo viacerých štúdiách pre svojich zákazníkov naznačila, že Bitcoin má ďalší veľký potenciál rastu ceny. Ako investíciu ho skrz partnerské firmy typu NYDIG ponúka už aj svojim vysokosolvetným klientom. Priame držanie Bitcoinu, alebo jeho retailový predaj, však prevádzkovať zatiaľ nemôže, nakoľko to nepovoľujú regulačné pravidlá v USA. To by sa však mohlo zmeniť už v roku 2022. Písali sme o tom v tomto článku.

Ďalšie zaujímavé články

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.