Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Banky v spojení s kryptomenami čaká veľký rok 2022. Naznačili to americkí regulátori

Článok

Zákon Bitcoin
Pixabay.com

Začiatkom tohto roka odštartovali proces príprav na novú éru kryptomien traja poprední americkí bankoví regulátori – Rada guvernérov federálneho rezervného systému (FED), Federálna korporácia pre poistenie vkladov (FDIC) a kontrolór meny (OCC). Včera v spoločnom vyhlásení o tejto iniciatíve prezradili viac.

FED, FDIC a OCC si už v prvej polovici tohto roka stanovili pre rok 2022 ambiciózny plán spojený s kryptomenami, v rámci ktorého by sa malo rozhodnúť o otázkach, ktoré sa týkajú bankových možností pri emisii stablecoinov, alebo spravovania kryptomien v ich réžii (custody služieb).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cieľom FED, FDIC a OCC bolo preskúmať riziká, identifikovať existujúce predpisy a nájsť v nich medzery. V rámci toho sledovali možnosti a aktivity amerických bank, ktoré sa rozhodli, že chcú pre svojich klientov spravovať kryptomeny, alebo im ich aspoň umožňovať kupovať a predávať. Taktiež sledovali a naďalej sledujú iniciatívy spojené s použitím kryptomien ako kolaterálu pri pôžičkách či používanie stablecoinov na platby.

V rámci týchto procesov si napokon stanovili pre rok 2022 ambicióznu roadmapu, podľa ktorej by sa mohol bankový sektor už budúci rok výrazne priblížiť kryptomenám. ,,Na základe tejto predbežnej a základnej práce na úrovni zamestnancov agentúry sme identifikovali niekoľko oblastí, v ktorých je zaručená dostatočná verejná jasnosť. Výsledkom je, že agentúry vyvinuli plán pre kryptoaktíva.”

Samotnou náplňou ich spoločného plánu pre rok 2022 napokon je “poskytnúť väčšiu jasnosť v tom, či úschova (custody), nákup a predaj kryptomien, pôžičky spojené s kryptomenami, vydávanie stablecoinov a ich držba, sú pre regulované inštitúcie právne prístupne a ak áno, aké povinnosti s tým spojené vyplývajú z pohľadu zákona pre samotné banky.“

https://twitter.com/DylanLeClair_/status/1463212991399276547

,,Agentúry tiež vyhodntia uplatňovanie štandardov  bankového kapitálu a likvidity na kryptomenové aktíva pre aktivity zahŕňajúce americké bankové organizácie a budú pokračovať v spolupráci s bazilejským výborom pre bankový dohľad v rámci jeho konzultačného príspevku v tejto oblasti,” píše sa v spoločnom dokumente.

Chervinsky očakáva nesmierne dôležitý rok

V reakcii na spoločné stanovisko FED, FDIC a OCC známy blockchainový právnik Jake Chervinsky z americkej Blockchain Association na Twitteri veľavravne skonštatoval:

,,Keď som sa pripojil tento mesiac k Blockchain Association, povedal som, že niekoľko nasledujúcich rokov bude najdôležitejších v histórii kryptomien v spojení s politickými a právnymi otázkami. Predtým a aj potom. Tu je dôkaz: Významní americkí bankoví regulátori práve dokončili svoj plán pre kryptomeny a povedali, že rok 2022 bude veľkým rokom. Pripravte sa.”

Ďalšie zaujímavé články

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj:  decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.