Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Záujem o krypto-DeFi protokoly výrazne ožil. THORChain je za mesiac v pluse 200%!

Článok

ethereum
Zdroj: pixabay.com

Portál Cointelegraph upozornil, že popri rastúcej cene Bitcoinu sa v marci výrazne oživil záujem aj o tokeny spojené s decentralizovaným financovaním, teda DeFi. Hodnota uzamknutých tokenov v týchto protokoloch sa taktiež výrazne zvýšila.

Spoločnosť Messari, ktorá sa špecializuje na analýzu blockchainových dát a iných informácii zo sveta kryptomien, uvádza, že väčšina top tokenov v sektore DeFi zaznamenala za posledných 30 dní dvojciferné zisky. Na čele poradia sú THORChain (RUNE), ktorý stúpol o takmer 200% a Aave (AAVE), ktorý stúpol o 53,95%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výrazný dôkaz o obnovenom záujme o DeFi sektor možno nájsť aj u metriky, ktorá vypovedá o celkovej hodnote uzamknutých tokenov v rámci DeFi protokolov – teda TVL (total value locked).

Podľa dát DeFi Llama predstavuje v tomto momente hodnotu 229,59 miliardy dolárov, čo je zhruba len o 27 miliárd dolárov menej než bolo doterajšie historické maximum a to napriek skutočnosti, že mnohé DeFi tokeny sú od svojich historických cenových maxím stále výrazne vzdialené.

Zaujímavé štatistiky doplna aj platforma Dune Analytics, ktorá tvrdí, že počet aktívnych užívateľov v DeFi po roku 2021, kedy sa neustále zvyšoval, stúpa aj v tomto kvartáli a aktuálne je na úrovni rekordných 4 562 318 jedinečných adries.

Kategóriou, ktorá zatiaľ zaostáva za zvyškom DeFi sektora, je popularita respektíve aktívne využívanie decentralizovaných búrz (DEX). Tie sa ešte z výraznej cenovej korekcie po novembri úplne nespamätali a ich aktivita (denné objemy/volume) je v súčasnosti na úrovniach z júna 2021. Najväčší ošiaľ zažili DEX najprv v máji 2021 a následne na prelome novembra a decembra 2021.

Medzi najvýkonnejšie decentralizované aplikácie posledných mesiacov patria NFT trhoviská OpenSea a LooksRare NFT, za ktorými nasledovali Uniswap (UNI), Convex Finance (CVX) a PancakeSwap (CAKE).

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin by mal opustiť PoW konsenzus. Zakladateľ Ripple a Greenpeace spustili kampaň s týmto cieľom

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.