Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Zakladateľ Cardano filozofoval na Binance Week o decentralizácii, Web 3.0 a DAO

Článok

Cardano
Freepik.com

Zakladateľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson bol jedným z hlavných rečníkov prvého dňa tohtoročného Binance Blockchain Week v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.

Charles Hoskinson počas svojho prejavu, ktorý bol v jeho prípade tradične čiastočne filozofický, špekuloval o budúcnosti kryptomien v spojitosti s témami ako sú Bitcoin, decentralizácia, DAO či Web 3.0. Popri tom naznačil, že  postupom času, ako adopcia kryptomien napreduje, sa stáva čoraz intenzívnejšou témou prístup k decentralizácii týchto projektov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Popri tom ako sa blockchainy stávajú vyspelejšími a výkonnejšími, musíme začať robiť niektoré obťažne a nepohodlné filozofické rozhodnutia. Kedy napríklad prekročíte prah, kedy už nie ste decentralizovaní? Už nie ste arbitrom dôvery?,“ spýtal sa narážajúc na to, do akej miery môže byť blockchain kontrolovaný skrz nejakú entitu bez toho, aby stratil komunitnú dôveru.

,,Keď prekročíte pohodlie Bitcoinu, začnete sa zamýšľať nad rôznymi ďalšími nápadmi,“ tvrdí. Poukázal aj na to, že o kryptomeny sa omnoho výraznejšie začínajú zaujímať regulátori. ,,V akom okamžiku môžeme transakciu zrušiť? A ak môžeme, v akom momente môžeme zmraziť vaše prostriedky?“ spýtal sa na možné pálčivé otázky budúcnosti.

Hoskinson nepovedal, kam tým smeruje, no podľa všetkého mal na mysli význam decentralizovaných autonómnych organizácii (DAO), ktoré by mohli v prípade kryptomien typu Cardano zohrávať úlohu akéhosi audítora, respektíve regulátora. Naznačil tak budúcnosť, v ktorej bude DAO základom Web 3.0. ,,Ak sme skutočne decentralizovaní, musíme na to prísť sami,” doplnil.

CEO Intput Output na konferencii taktiež vysvetľoval, že veľmi dôležitým faktorom bude, aby sa ľudia nepozerali na kryptomeny len kvôli dosiahnutiu rýchleho zisku. Zdôraznil, že blockchain technológia prináša spravodlivosť a rovnosť všetkým a dáva menším subjektom šancu bojovať v konkurenčnom prostredí. ,,Ak ste tu len preto, aby ste zarobili peniaze, zabudnete na všetky veci, ktoré robia túto technológiu špeciálnou,“ dodal.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.