Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Článok

Radosť
Zdroj: Pixabay.com

Ministerstvo financií USA dnes potešilo kryptomenovú lobistickú komunitu vyhlásením, že kryptomenoví ťaziari a prevádzkovatelia kryptomenových peňaženiek budú vyňatí z pravidiel, ktoré sa týkajú dodržiavania pravidiel pri vykazovaní daní pre IRS (americký daňový úrad) vyplývajúcich z nedávno podpísaného Zákona o infraštruktúre.

Rozsiahly Zákon o infraštruktúre (Infrastructure Bill), ktorý nedávno podpísal prezident USA Joe Biden s cieľom zabezpečiť financovanie rozsiahlych investícii do infraštruktúry vrátane budovania štátnych diaľnic, mostov, železníc či energetickej siete, obsahuje problémovú definíciu pojmu broker, ktorá môže byť vyložená aj tak, že nielen kryptomenové burzy, ale aj ťažiari BTC, validátori Proof of Stake kryptomien či autori kryptomenových peňaženiek by museli zbierať údaje o svojich používateľoch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Problém je v tom, že kým v prípade búrz niečo také v praxi možné je, u zmieňovaných subjektov nie, čo by znamenalo, že by porušovali zákon, hoci ho nemajú ako dodržať. Inými slovami pre problémovú definíciu by museli prerušiť svoje podnikanie v USA, alebo riskovať vážne dôsledky.

Kryptomenová lobistická komunita sa preto snažila túto definíciu pozmeniť, pričom mala v tejto veci podporu aj viacerých zákonodarcov v Senáte a Snemovni reprezentantov. Pred schválením a následným podpisom zákona sa to však napokon nepodarilo a tak ich úsilie pokračovalo aj v úvode roka 2022.

Dobrú správu oznámil senátor Portman

Z najnovších správ vplýva, že ich úsilie napokon nebolo márne. Podľa listu, ktorý na Twitteri zverejnil senátor Rob Portman, Ministerstvo financií USA potvrdilo, že plánuje z problémovej definície vyňať ťažiarov kryptomien, stakerov (pri stakingu na PoS kryptomenách) a iných účastníkov trhu, u ktorých nie je možné dodržať pravidlá, ktoré si vyžaduje zákon v jeho súčasnej podobe.

,,Oceňujeme, že ministerstvo financií potvrdilo, že kryptomenoví ťažiari, stakujúci a tí, ktoré predávajú hardvér a softvér pre kryptomenové peňaženky, nepodliehajú povinnosti podávať daňové priznania,” komentoval túto novinku, ktorá sa zdá byť veľkým víťazstvom pre celý kryptomenový sektor v USA, zmieňovaný senátor Rob Portman.

Pokiaľ ide o detaily, námestník ministerstva financií pre  legislatívne záležitosti Jonathan Davidson v liste uviedol,  že “pomocné strany, ktoré nemôžu získať prístup k informáciám, ktoré sú užitočné pre IRS, nie sú určené na to, aby sa na ne vzťahovali požiadavky na podávanie správ pre maklérov.” Popri tom Davidson zdôraznil, že validátori pravdepodobne nevedia, či je transakcia súčasťou predaja a tí, ktorí ponúkajú služby s kryptomenovými peňaženkami, či už softvérovými alebo hardvérovými, “nevykonávajú žiadne maklérske aktivity.”

Ďalšie zaujímavé články

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.