Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľká Británia sa chce stať centrom kryptomien a kryptofiriem. Vydá aj vlastný NFT token

Článok

Anglicko
Zdroj: Pixabay.com

Veľká Británia sa chce stať globálnym centrom technológie kryptomenových aktív – tvrdí to minister financií Spojeného kráľovstva Rishi Sunak.

,,Mojou ambíciou je urobiť zo Spojeného kráľovstva globálne centrum pre technológiu kryptoaktív a opatrenia, ktoré sme dnes načrtli, pomôžu zabezpečiť, aby firmy mohli investovať, inovovať a rozširovať sa v tejto krajine,“ uviedol Sunak počas jeho pondelňajšieho vyhlásenia.

Podľa informácii portálu DeCrypt tieto kroky zahŕňajú reguláciu stablecoinov, ktoré sa následne môžu stať v UK uznávaným spôsobom platidla. Medzi ďalšie opatrenia patrí spolupráca vlády s Kráľovskou mincovňou, ktorá dostala za úlohu vydať oficiálne vládne NFT mince. Dočkať by sme sa ich mohli pravdepodobne už v lete 2022.

Britská vláda plánuje taktiež vytvoriť novú legislatívu, ktorá pomôže firmám inovovať v odvetví kryptomien. ,,Chceme vidieť podniky zajtrajška, ktoré budú vytvárať pracovné miesta priamo tu v Spojenom kráľovstve. Pomocou efektívnej regulácie im môžeme poskytnúť dôveru, ktorú potrebujú na dlhodobé myslenie a investovanie,“ uviedol Sunak, ktorý týmito slovami dozaista motivoval mnohé na kryptomeny zamerané firmy zvážiť, či pre ne nebude práve Veľká Británia zaujímavým novým domovom (zvlášť vzhľadom na súčasný postoj EÚ k danej problematike).

https://twitter.com/cz_binance/status/1511055731893714944

,,Uznaním potenciálu tejto technológie (kryptomien) a jej reguláciou môže vláda zabezpečiť finančnú stabilitu a vysoké regulačné štandardy, aby sa tieto nové technológie mohli využívať spoľahlivo a bezpečne,“ píše sa v tlačovej správe britskej vlády, ktorá taktiež oznámila, že má v úmysle bližšie preskúmať blockchainovú technológiu a jej využitie na širších britských finančných trhoch. ,,Potenciálne môže pomôcť dosiahnuť vyššiu efektivitu, transparentnosť a odolnosť,“ dopĺňa.

Zhrnutie

Vyzerá to tak, že Veľká Británia sa pokúsi pripraviť flexibilný regulačný rámec, ktorý motivuje kryptomenové spoločnosti podnikať v tejto krajine a nie naopak, čo sa javí ako výrazne odlišný prístup, než v súčasnosti zaujala Európska únia. V Európskom parlamente totiž prešla do ďalšieho čítania legislatíva, ktorá (ak by neprešla dodatočnými úpravami) by výrazne obmedzila súkromie kryptomenových transakcií a tým pádom by pravdepodobne mnoho investorov vyhnala „za hranice“ únie.

Ďalšie zaujímavé články

Zostáva vyťažiť 2 milióny BTC. Záujem o ťažbu Bitcoinu je najväčší v histórii

Veľký krok späť pre kryptomeny v EÚ! Poslanci hlasovali v prospech TFR pasáži novej legislatívy

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.