Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

V Indii schválili veľmi prísne podmienky pre zdanenie kryptomien

Článok

India
Pixabay.com

V dolnej komore indického parlamentu prešiel návrh na zdanenie zisku z kryptomien a to napriek tomu, že určitá časť zákonodarcov bola proti. Daňový rámec pre kryptomeny z dielne ministerky financie Nnirmaly Sitharamanovej sa stane platný po tom, ako bude schválený ako dodatok k rozsiahlejšiemu zákonu o financiách.

Návrh, ktorý bol schválený v dolnej komore indického parlamentu, obsahoval celkovo 39 zmien. Dodatok týkajúci sa kryptomien zavádza 30% daň zameranú na transakcie s digitálnymi aktívami a NFT a neumožňuje odpočet obchodných strát pri výpočte príjmu. Okrem toho dopĺňa aj 1% zrážkovú daň priamo u zdroja transakcie, teda napríklad burzy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa tohto rámca budú tí, ktorí realizujú kryptomenovú transakciu, povinní zaplatiť 30% daň počnúc 1. aprílom 2022, kedy vstúpi zákon do platnosti. Návrh bol kritizovaný viacerými zákonodarcami, ktorí tvrdia, že ide o veľmi prísne znenie, ktoré „zabije kryptomeny v Indii“.

,,Pevne veríme, že kryptomeny je nutné regulovať a zdaniť, ale v súčasnej podobe to urobí viac škody ako úžitku. Môže to viesť ku kaskádovému odlivu z indických búrz, ktoré dodržujú normy KYC, a k nárastu odlivu kapitálu na zahraničné burzy alebo tie, ktoré nie sú v súlade s KYC. To neprospeje vláde ani kryptosystému,“ varuje zakladateľ indickej kryptoburzy WazirX Nischal Shetty.

Postoj indických regulátorov ku kryptomenám je dlhodobo nejasný. Ministerstvo financií teraz presadilo ich mimoriadne prísne a aj nelogické zdanenie, čím im však inými slovami dáva prvýkrát v tejto krajine akýsi regulačný rámec. Indická centrálna banka naopak volá po ich úplnom zákaze rovnako ako po zákaze ťažby kryptomien.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.