Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Urobí Arizona z Bitcoinu zákonné platidlo? Pokúša sa o to senátorka Rogersová

Článok

Arizona
Zdroj: Pexels.com

Bitcoin (BTC) si získava u amerických politikov čoraz viac sympatizantov. K Ericovi Adamsovi, Francisovi Suarezovi, Cynthii Lummisovej či Tomovi Emmersovi a niekoľkým ďalším sa pridáva aj senátorka Wendy Rogersová, ktorá sa vo svojom štáte Arizona pokúša takpovediac o veľký zázrak.

Republikánka Wendy Rogersová sa koncom minulého týždňa zviditeľnila návrhom zákona s označením SB 1341, ktorý ak by pri nepravdepodobnom scenári prešiel kompletným schvaľovacím procesom, urobil by z Bitcoinu v Arizone zákonné platidlo. Tento americký štát by sa tak zaradil hneď na druhé miesto za El Salvador, ktorý ako prvý na svete pristúpil k tomuto odvážnemu kroku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cieľom zákona z dielne Rogersovej je umožniť, aby v štáte Arizona mohol byť Bitcoin akceptovaný pri splácaní dlhov, verejných poplatkov či pri platení daní. Otázne je však, či má vôbec nejakú nádej na úspech, pretože americká ústava neumožňuje jednotlivým štátom USA vytvárať si vlastné zákonné platidlá.

https://twitter.com/btc/status/1487148456884027395

Rogersová má kontroverznú povesť a je otázne, do akej miery je tento jej krok motivovaný len politickými ambíciami. Je známa tým, že spolupracuje s protivládnou skupinou Oath Keepers a tiež podporuje rôzne konšpiračne teórie.

V snahe urobiť zákonné platidlo v jednom z amerických štátov však nie je úplne sama. Realitný developer a kandidát na guvernéra Texasu Don Huffines v rámci svojej kampane sľubuje voličom, že ak uspeje, taktiež urobí z Bitcoinu vo svojom štáte zákonné platidlo. Rovnako aj v prípade Texasu však platí americká ústava, ktorú obísť nebude ani zďaleka ľahký oriešok.

Ďalšie zaujímavé články

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.