Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ukrajina zakladá „vojnové NFT múzeum“. Môže mať dvojitý význam

Článok

Ukrajina
Zdroj: Pixabay.com

Ukrajinské ministerstvo pre digitálnu transformáciu oznámilo vytvorenie NFT galérie, ktorá bude dokumentovať priebeh rusko-ukrajinskej vojny. Peniaze skrz ňu získané majú slúžiť na podporu ukrajinskej armády a ukrajinského ľudu. Význam môže mať zároveň v snahe necenzurovaným spôsobom informovať o priebehu tohto konfliktu vďaka blockchain technológii.

Založenie NFT galérie s nezameniteľnými tokenmi (NFT), ktoré budú spočiatku súborom 54 NFT s kľúčovými momentmi vojny na Ukrajine medzi 24. a 26. februárom, oznámil minister pre digitálnu transformáciu Ukrajiny Mikyhailo Fedorov. NFT by mali plniť úlohu akéhosi „timeline“ celého priebehu vojny, ktorá odštartovala vo štvrtok 24. februára 2022, kedy Rusko oznámilo začiatok „špeciálnej vojenskej operácie“ na Donbase a na Ukrajine.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Fedorov uviedol, že Ethery, ktoré sa vyzbierajú predajom týchto NFT, budú použité na podporu ukrajinskej armády a civilistov. Ukrajina doposiaľ skrz rôzne dary v kryptomenách získala už viac než 100 miliónov dolárov, ktoré využila predovšetkým na kúpu neútočného vybavenia pre vojakov ako sú prilby, nepriestrelné vesty či strava.

Umelecké NFT by mali zahŕňa rôzne dôležité udalosti vojny vrátane fotografii spravodajských kanálov a reakcii svetových vodcov. ,,Kým Rusko používa k zničeniu vojny tanky, my sa spoliehame na revolučnú technológiu blockchainu. NFT múzeum je miestom k uchovaniu spomienky na vojnu. A tiež miestom k oslave ukrajinskej identity a slobody. Nikdy nedovolíme, aby čo i len jeden deň z tohoto obdobia zmizol z knihy svetových dejín,“ tvrdí Fedorov.

Portál Cointelegraph upozorňuje, že takáto NFT zbierka má dvojitý význam. Jednak môže pomôcť získať ďalšie financie pre Ukrajinu, no zároveň môže byť akousi opozíciou voči ruskej štátnej cenzúre, ktorá zakazuje akokoľvek spravodajstvo o tomto konflikte, ktoré nie je v súlade s tým, čo tvrdí Kremeľ. V popise galérie sa uvádza, že jedným z hlavných cieľov projektu je “šíriť pravdivé informácie medzi digitálnou komunitou po celom svete.“

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.