Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ukradli kryptomeny v hodnote 625 miliónov dolárov! Cieľom útoku bol blockchain za hrou Axie Infinity

Článok

hack
Zdroj: Unsplash.com

Oficiálny Discord populárnej blockchain hry Axie Infinity, oficiálny Twitter účet spoločnosti Ronin Network, rovnako ako stránka Substack, informovali, že Ronin Bridge a Katana DEX utrpeli exploit (hackerský útok), ktorý bolo vyčíslený na stratu 173 600 ETH a tiež 25,5 miliónov USDC, teda dokopy v prepočte 625 miliónov dolárov v čase udalosti.

V spoločnom vyhlásení vývojári uviedli, že “spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní, forenznými kryptografmi a investormi, aby zabezpečili, že všetky finančné prostriedky budú vrátene alebo splatené.” ,,Všetky AXS, RON a SLP (tokeny) na Ronin sú teraz v bezpečí,“ odkazujú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vývojári mostu Ronin Bridge, ktorý umožňuje komunikáciu medzi na hry špecializovanom blockchaine Ronin, na ktorom beží aj populárna hra Axie Infinity a inými blockchainami typu Ethereum, niformovali, že hacker použil súkromné kľúče, aby sfalšoval výbery a odčerpal prostriedky z Ronin Bridge v rámci iba dvoch transakcií. K hacku malo dôjsť už 23. marca, ale prišlo sa naň až v utorok, keď mal jeden z užívateľov problém vybrať z tohto mosta 5000 ETH. Cena kryptomeny Ronin (RON) v reakciu na túto správu klesla za posledných 24 hodín o takmer 19%

Portál Coindesk k tejto informácii doplnil, že napokon môže ísť o najväčší hack v histórii DeFi, teda decentralizovaných financií.

Ako informuje portál Cointelegraph, Ronin chain, ktorý vyvinula spoločnosť Sky Mavis, pozostáva z deviatich uzlov validátora, z ktorých na rozpoznanie vkladu alebo výberu je potrebných aspoň 5 podpisov. Útočníkovi sa teda podarilo získať kontrolu nad piatimi súkromnými kľúčmi, ktoré pozostávali zo štyroch validátorov Ronin od Sky Mavis a validátora tretej strany, ktorý prevádzkuje Axie DAO.

Sky Mavis je vývojár stojaci za ekosystémami Axie Infinity a Ronin. Ukradnuté kryptomeny boli v čase publikácie informácie stále na adrese neznámeho hackera.

Kritci bezpečnosti DeFi protokolov a mostov medzi rôznymi blockchainami medzitým upozorňujú na ich častú zraniteľnosť a na skutočnosť, že pre tento hack mohlo mnoho investorov prísť o obrovské peniaze.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.