Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tretina hedžových fondov plánuje investovať do kryptomien – majú však podmienky!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Účtovná spoločnosť z “veľkej štvorky” Ernst & Young zverejnila štúdiu, ktorá poteší kryptomenových investorov. Vyplýva z nej, že mnohí tradiční investori v súčasnosti zvažujú investíciu do digitálnych aktív.

Podľa štúdie Ernst & Young až 31% manažérov hedžových fondov, 24% alternatívnych investorov 13% správcov private equity uviedlo, že plánujú investovať do kryptomien v priebehu jedného až dvoch rokov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Manažéri najväčších firiem – hedžové fondy, ktoré dohliadajú na viac ako 10 miliárd dolárov, alebo investori, ktorí spravujú od 2 do 10 miliárd dolárov, boli k pozitívnej odpovedi v súvislosti s kryptomenami najnaklonenejší – inak povedané čím solventnejší hráči, tým skôr majú záujem vstúpiť do kryptomien.

Pokiaľ ide o súčasný stav, 7% manažérov a investorov alternatívnych fondov uviedlo, že ich firmy už majú vo svojom portfóliu aktíva spojené s kryptomenami.

Z prieskumu zároveň vyplýva, že väčšina – až 78% firiem, ktoré spravujú financie, uviedlo ako hlavný dôvod, prečo do kryptomien ešte neinvestovali, ich vysokú volatilitu, regulačnú neistotu nedostatočné pochopenie tejto triedy aktív.

,,Verím, že väčším katalyzátorom pohybu inštitúcii do  digitálnych aktív bude neustále zlepšovanie kontrol na inštitucionálnej úrovni, ktoré sa zavedú u správcov a búrz. Tieto vylepšenia pomôžu prekonať niektoré prechádzajúce obavy o bezpečnosť digitálnych aktív,” skonštatoval Joe McCarney, globálny líder v oblasti zabezpečenia a blockchain technológie v Ernst & Young.

McCarney zároveň uviedol, schválenie Bitcooin Futures ETF podlá jeho názoru nie je hlavným katalyzátorom stúpajúceho záujmu inštitúcii o kryptomeny. ,,Z toho, čo som videl, manažéri alternatívnych fondov sa hlavne starajú o kybernetickú bezpečnosť a dostupnosť riešení na úschovu na inštitucionálnej úrovni,” doplnil.

Medzi funkcie, ktoré inštitúcie vyžadujú, patria kontroly zahrňujúce schvaľovanie transakcii s viacerými podpismi na rozdiel od zisťovania, komu majú dôverovať pri správe súkromných kľúčov. Taktiež vyžadujú schopnosť generovať podrobné audity, ktoré prejdú zhromaždením a regulačnými orgánmi.

Ďalšie zaujímavé články

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.