Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Toto je aktuálne 5 najobľúbenejších krypto hier – Ktoré hráte vy?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

NFT tokeny v spojení s herným konceptom vytvorili populárne spojenie, ktoré si získava pozornosť čoraz viac ľudí. Momentálne majú hry založené na koncepte play-to-earn už milióny hráčov, pričom dnes sa pozrieme na 5 momentálne najobľúbenejších hier, ktoré vám umožňujú zarábať kryptomeny hraním.

5. Bomb Crypto – 195 000 hráčov mesačne

Táto hra je moderná reinkarnácia obľúbenej klasiky Bomberman, no beží na blockchaine. Hra je principiálne rovnaká, ale hráte so skutočnými postavami. Okrem toho vývojári pridali množstvo nových mechanizmov, ako sú questy, dobrodružstvá, bitky v aréne, turnaje, vylepšenia hrdinov a dokonca aj možnosť kúpiť a vyzdobiť dom pre svoju postavu. Bomb Crypto má pixelový grafický štýl, ktorý vás zavedie späť do 8-bitovej a 16-bitovej éry hier. Svet tejto hry sa nazýva Bomberland a jeho herným tokenom je BCOIN.

4. Cryptomines – 300 000 hráčov mesačne

CryptoMines je kozmický RPG žáner zasadený do sci-fi prostredia. Hra poskytuje hráčom možnosť objavovať svet, objavovať nové planéty a ťažiť kryptomeny z ich útrob. Ak chcete začať, musíte si kúpiť alebo získať NFT vesmírnej lode a zaplatiť pracovníkom za ich služby v hre. Hra beží na Unity, multiplatformovom hernom engine, ale podporuje tokenový štandard ERC-721, ktorý je možné vymeniť vo väčšine peňaženiek. Mena hry sa nazýva ETERNAL.

Posledné dni však táto hra narazila na tvrdé dno, po tom, čo sa v dôsledku externých vplyv spustila vlna paniky a ľudia začali vo veľkom túto hru opúšťať. Ich token sa prepadol len ta týždeň o 99,5%, no vývojári plánujú už v najbližších dňoch spustenie novej verzie hry, ktorá bude mať oveľa premyslenejší, vyrovnanejší a udržateľnejší ekonomický model než jej predošlá verzia.

3. Splinderland – 600 000 hráčov mesačne

Splinterlands je v podstate kartová hra Hearthstone na blockchaine. Ide totiž o digitálnu zberateľská kartovú hru (DCCG). Koncept je podobný Pokémon kartám. V Splinterlands sú všetky karty vydané ako NFT a na rozdiel od Bored Apes alebo CryptoPunks NFT sú tieto zberateľské karty plne využiteľné v hre a nemajú len zberateľský charakter. Hra je rozdelená do troch častí: bojovanie, výmena kariet a účasť na turnajoch, ako aj questy. Hráči majú tiež možnosť prenajať karty iným hráčom, alebo si ich od nich požičať. Každá zberateľská karta má 4 úrovne vzácnosti, 7 štatistík a patrí do jednej zo 7 frakcií. V súčasnosti existuje približne 50 schopností, ktoré môžu postavy mať.

2. Axie Infinity – 865 000 hráčov mesačne

Axie Infinity sa stala najpopulárnejšou krypto hrou v roku 2021, pričom práve táto hra odštartovala celý herný boom. Je to virtuálna RPG hra pre „zvieratká“, podobná hre Pokémon. Dôležité je, že vývojári nezaspali na vavrínoch, a to ani pri všetkých úspechoch, ktoré zažili. Hra má rôzne herné mechanizmy, ako je chov, vlastníctvo pôdy, bojové arény, a teraz vývojári dokonca pracujú na Axie Infinity Battle V2, ktorá má byť pokročilou verziou základnej hry, ešte o úroveň vyššie.

Ich herný token AXS od začiatku tohto roka zaznamenal rast 3200%, pričom najväčší rast prišiel v druhej polovici tohto leta.

1. Alienworlds – 1 500 000 hráčov mesačne

Alien Worlds má podobný koncept ako Splinterlands, ale s kozmickým prostredím a nie s fantasy svetom. Rovnako ako vyššie uvedené, aj Alien Worlds je digitálna zberateľská kartová hra. Každá herná karta je NFT a existuje niekoľko typov kariet: krajina, nástroje, prisluhovači, zbrane, avatary a misie. Vývojári tiež prisľúbili ďalší typ karty pre budúce aktualizácie: pamätné. Hra je založená na Trilium (TLM), cross-chain ERC-20 / BEP-20 / WAX tokene.

Zhrnutie

Aktuálne si hry založené na play-to-earn modeli získavajú čoraz viac fanúšikov. Momentálne existujú už stovky hier a denne ich vzniká hneď niekoľko. Drvivá väčšina týchto hier však neuspeje z rôznych dôvodov – či už je to zle nastavená herná ekonomika, nezáživný žáner, prípadne slabé povedomie a reklama. Pokiaľ plánujete takéto hry hrať a chcete si to vyskúšať, venujte svoj čas na rozbor danej hry a celého pozadia okolo nej, pretože v opačnom prípade sa môže ľahko stať, že sa vám nevráti ani vstupná investícia.

Pokiaľ máte záujem o NFT a hry, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne z tejto oblasti pridávam rôzne tipy  postrehy.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Záujem o hry a metaverse stúpol o 1000%, Grayscale hovorí o obrovskom potenciáli

Na ceste za Polkadot parachainami: Víťaz prvej aukcie je známy! (12.diel)

Obrovský prepad trhu s kryptomenami, likvidácie pozícii dosiahli 2,5 miliardy dolárov

Hra Cryptomines ukázala, že aktuálny systém krypto hier je neudržateľný – Na čo si dávať pozor?

Rozmýšľate nad nákupom NFT? Najobľúbenejšie sú aktuálne metaverse pozemky!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne beží 75% zľava na 2 ročné predplatné TradeSanta trading botov.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Investing

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.