Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

TOP 7 svetových spoločností, ktoré držia najviac BTC vo svojom portfóliu

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti a svoje postavenie a rešpekt si získava aj v oblasti veľkých spoločností. Viaceré spoločnosti nakupujú BTC do svojho portfólia, pričom dnes sa pozrieme na 7 najväčších spoločností, ktoré na svojich účtoch držia obrovské množstvo BTC.

1. Microstrategy – 114 042 BTC

Spoločnosť Microstrategy je neohrozeným lídrom v počte BTC na svojom firemnom účte. Microstrategy vlastní celkovo už 114 042 BTC, ktoré dokázala kúpiť za priemernú cenu 27 713 USD. Z pohľadu držaných BTC ide o jednoznačne najväčšiu verejne obchodovanú spoločnosť na svete, hoci pred 400 dňami ešte nevlastnili ani jeden Bitcoin.

Len pre zaujímavosť, CEO tejto spoločnosti Micheal Saylor osobne vlastní 17 732 BTC, ktoré kúpil v priemere 9 882 dolárov za jeden Bitcoin.

2. Tesla – 42 902 BTC

Druhé miesto patrí spoločnosti Tesla, ktorá vlastní 42 902 BTC. Táto spoločnosť nakúpila BTC naraz vo februári tohto roku. Ich investícia 1,5 miliardy dolárov znamenala priemernú nákupnú cenu BTC na úrovní 31 700 dolárov. 

Tento nákup prišiel v kľúčovom momente, kedy sa rozhodovalo o budúcom vývoji ceny BTC, ktorá v tej dobe začala stagnovať. Avšak vďaka oznámenia tohto nákupu vystrelila hodnota Bitcoinu a postupne rástla až na hodnotu cez 60 000 dolárov.

3. Galaxy Digital Holdings – 16 400 BTC

Táto investičná spoločnosť, ktorú len pred 3 rokmi založil Micheal Novogratz, je na ceste za inštitucionalizáciou kryptomien, a tak niet divu, že už nahromadili slušné množstvo BTC na svojom účte. Nielenže spolupracujú s inými krypto podnikmi (napríklad nedávny nákup BitGo alebo investujú do BlockFi), ale založili aj vlastnú ťažobnú prevádzku BTC v USA, ktorá bude plne funkčná na konci roku 2022.

4. Voyager Digital LTD – 12 260 BTC

Kanadská krypto maklérska spoločnosť bola založená v roku 2018 a pracuje s viac ako 60 kryptomenami. Aktuálne majú na svojom účte 12 260 BTC. Majú dokonca svoj vlastný token (VGX), ktorý môžete získavať, ak sa stanete súčasťou ich ekosystému. Firma rýchlo rastie a v súčasnosti spravuje viac ako 3 miliardy USD v kryptomenách na viac ako 665 000 účtoch.

Na začiatku tohto roka mali ešte len 43 000 účtov. Z tohto pohľadu sa jedná o masívnu adopciu kryptomien v tak krátkom časovom rámci.

5. Square – 8 027 BTC

Od svojho prvého nákupu BTC v októbri 2020 vo výške 50 miliónov dolárov neustále rozširujú svoje portfólio. Ich posledný nákup vo výške 170 miliónov dolárov s priemernou cenou 51 236 dolárov za mincu ich ešte viac inšpiroval k ďalšiemu rozvoju ich zapojenia do ekosystému. Aktuálne vlastnia 8027 BTC.

Aktívne pracujú na dvoch projektoch, ktoré pomôžu kryptomenám stať sa mainstreamovejšími. Vytvárajú hardvérovú peňaženku pre vlastnú úschovu BTC, ako aj novú platformu pre decentralizované finančné služby.

6. Marathon Digital Holdings – 5 784 BTC

Marathon Digital Holdings je spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou Bitcoinov, pričom sa zameriava na vybudovanie najväčšej ťažobnej siete v Severnej Amerike a zaznamenala obrovský nárast vďaka masívnemu odlivu ťažiarov z Číny za posledných pár mesiacov. Ich cieľom je vyvinúť ťažobný ekosystém, ktorý im poskytne 50 – 60 BTC denne. Avšak je pred nimi ešte dlhá cesta, pretože v súčasnosti ťažia „iba“ 9 BTC denne. Táto spoločnosť má na svojom účte aktuálne 5 784 BTC.

7. Coinbase Global – 4 482 BTC

Najznámejšia krypto zmenáreň má na svojom účte aktuálne 4 482 BTC. Ich príjmy stále rastú ohromujúcim tempom a v druhom štvrťroku minulého roka sa zvýšili o viac ako 1 000%. Napriek tomu, že ide o najvýznamnejšiu krypto zmenáreň v USA, držia menej Bitcoinov ako iné „nekryptomenové“ spoločnosti. Ako jediní však držia kryptomeny už od roku 2012.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Prvý veľký DeFi hack na sieti Avalanche – Hackeri ukradli milióny USD

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Medium

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.