Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ťažiari ropy používajú Bitcoin, aby znížili vlastné emisie C02

Článok

ťažba ropy
Zdroj: Unsplash.com

Medzinárodný ropný a plynárenský gigant ConocoPhillips, ktorý je druhým najväčším spracovateľom ropy v USA, sa začína zaujímať o ťažbu Bitcoinov uvedomujúc si, že mu môže zabezpečiť ďalšie zisky a zároveň eliminovať produkciu škodlivého CO2 do atmosféry.

Televízia CNBC informovala, že ConocoPhillips štartuje v oblasti Bakken v Severnej Dakote, ktorá je bohatá na ropu, pilotnú schému využívania ťažby Bitcoinu pri spaľovaní prebytočného plynu, ktorý je vedľajším produktom ich podnikateľskej činnosti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Takýto plyn ťažobné ropné spoločnosti bežne pália, pretože ho nemajú ako ďalej distribuovať. Na niečo také je totiž potrebná rozsiahla infraštruktúra potrubí, ktorá vo väčšine prípadov v ropných oblastiach neexistuje. Veľký problém je v tom, že s pálením prebytočného plynu sú spojené veľké emisie CO2, čo znečisťuje planétu. Keď však do toho zapojíte Bitcoin, prebytočný plyn nemusíte páliť, ale môžete ho konvertovať na elektrinu, ktorú použijete na ťažbu BTC. Tým sa negatívny vplyv na prírodu výrazne eliminuje.

Zástupca ConocoPhilips k tomu poznamenal, že pilotný projekt štartujú s cieľom overiť si, či im ťažba Bitcoinu pomôže naplniť ich primárny cieľ, ktorým je výrazným spôsobom obmedziť neekologické spaľovanie plynu a to najneskôr do roku 2030.

Nie sú jediní

ConocoPphilips nie je jediná firma tohto druhu, ktorá rozmýšľa podobným spôsobom. Spoločnosť Crusoe Energy tiež využíva ťažbu Bitcoinu na znižovanie emisii, pričom údajne prevádzkuje už približne 60 dátových centier, ktoré sú poháňane prebytočným plynom, ktorý vzniká pri ich činnosti. Agentúra Argus odhaduje, že Crusoe Energy vďaka tomu dokázala znížiť emisie CO2 až o 63%.

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.