Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ťažiari BTC začali predávať bitcoiny. Potrebujú financie na ďalšiu činnosť?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Onchain analytická platforma Glassnode informovala, že ťažiari Bitcoinu opäť začínajú predávať svoje bitcoiny. Prerušilo sa tak obdobie, počas ktorého sa bitcoiny na ich adresách výrazne hromadili.

Zmenu správania ťažiarov BTC možno pozorovať na grafe Glassnode, ktorý ukazuje, že  prvýkrát od zhruba polovice novembra predávajú viac BTC, než akumulujú. Na grafe je taktiež možné vidieť, že v predošlých týždňoch bitcoiny akumulovali výrazným spôsobom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Glassnode poznamenala, že po niekoľkých mesiacoch sa ťažiari BTC stali čistými predajcami. K tomu doplnila, že od 9. novembra aj vplyvom poklesu ceny BTC od jeho historických maxím a pre zvyšujúcu sa konkurenciu na trhu sa odmena pre ťažiarov v pomere k jednému vyťaženému BTC znížila v prípade dvoch najpopulárnejších ťažobných zariadení ASIC minerov S9 a S19 až o 50,5%. To znamená, že návratnosť investícii u ťažiarov BTC klesla rýchlejšie, než cena, ktorá je od svojich ATH aktuálne necelých 40%.

Veľký nárast hashrate Bitcoinu, ktorý je na svojich historických maximách, totiž prispel k nižšej ziskovosti ťažby, pretože zjednodušene povedané o rovnaký počet BTC ako vždy aktuálne bojuje viac účastníkov.

Aj pre tieto dôvody začali niektorí ťažiari BTC svoje vlastnené bitcoiny predávať, aby mohli ďalej financovať svoju činnosť. Na rozdiel od bežných investorov totiž ťažiari musia platiť účty za elektrinu, zamestnancov a samozrejme neustále investovať do infraštruktúry, aby dokázali byť naďalej konkurencieschopní.

Neplatí to však o všetkých. Napríklad spoločnosť Marathon Digital oldings Inc. (MARA) cez svojho hovorcu 11. februára uviedla, že od októbra 2020, kedy začali hodlovať bitcoiny, nepredali “ani jedno satoshi“. Firma namiesto toho financuje svoju ďalšiu činnosť predajom vlastných akcií, pričom nadobudnuté financie leje naspäť do kúpy ďalšieho ťažobného hardvéru.

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.