Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

prehľad týždňa
prehľad týždňa

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Tento týždeň vyvolalo najväčší rozruch oznámenie chicagskej burzy CBOE o tom, že v marci nevydá nové Bitcoin Futures s tým, že chce prehodnotiť svoj postoj k obchodovaniu s kryptomenami. CBOE bola pritom prvou burzou na svete, ktorá začala v decembri 2017 ponúkať tento produkt a prispela tak k ďalšiemu rastu ceny BTC. Viac sa dozviete v tomto článku.

CBOE (možno len dočasne) končí s Bitcoin Futures

Zaujalo nás aj vyjadrenie šéfa SEC Jaya Claytona, ktorý priznal v rozhovore pre FOX Business, že má stále pochybnosti týkajúce sa schválenia Bitcoin ETF, o ktoré tento rok žiada viacero spoločností. Čo povedal na túto tému sme spracovali v tomto článku.

Clayton tento týždeň nepriamo potvrdil aj to, že Ethereum nie je cenný papier. Písali sme o tom v tomto článku.

Zmenáreň Coinbase zalistovala na svoju burzu Coinase Pro ďalšiu kryptomenu – tentokrát sa rozhodla pre Stellar Lumens (XLM), ktorý tak nasleduje nedávno zalistované XRP.

Z marketingového pohľadu opäť exceloval Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron. Ten totiž na svojom Twitteri oznámil súťaž o elektromobil Tesla a tiež uviedol, že TRON (TRX) v rámci airdropu rozdá 20 miliónov dolárov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Súťaž o Teslu a airdrop $20 miliónov v TRX! Justin Sun opäť „hajpuje“ Tron

Zaujala aj správa o tom, že zmenáreň Binance Jersey (zmenáreň burzy Binance, ktorá je určená pre obyvateľov Európskej únie a Veľkej Británie) konečne znížila svoje prehnane vysoké poplatky za nákup a predaj kryptomien. Viac sme o tom písali tu.

Medzitým sa stala opäť terčom kritiky spoločnosť Tether, ktorá stojí za najznámejším stablecoinom USDT. Tá totiž zmenila na svojej stránke informáciu o tom, akým spôsobom sú tokeny USDT kryté. Podľa novej definície je už iste, že pomer 1 USDT = 1 USD neplatí. Podrobnosti si môžete prečítať tu.

Stablecoin USDT opäť čelí kritike. 100% krytie dolármi zrejme už neplatí

Po dlhšej dobe sa ozval Tom Lee, známy Wall Street stratég a zakladateľ Fundstrat Global Advisors. Lee takmer celý minulý rok tvrdil, že Bitcoin do konca roka vytvorí nové all-time-high a aj keď v zime túto predpoveď korigoval na 15 tisíc USD, bol napokon veľmi ďaleko pravdy. Preto v decembri vyhlásil, že sa drží krátkodobých predpovedí pre cenu Bitcoinu. Ticho však bol len štyri mesiace. Tento týždeň v relácii na CNBC vyhlásil, že medvedí trh by sa u Bitcoinu mohol skončiť do 6 mesiacov. Viac sa dozviete tu.

Nepríjemná správa prišla z našich končín. V stredu 13. marca bola hacknutá slovenská kryptozmenáreň KryptoTop. Zatiaľ to našťastie vyzerá tak, že zákazníci zmenárne neprišli k žiadnej ujme. Podrobnosti sa dočítate v oficiálnom stanovisku, ktoré nám zaslali predstavitelia tejto spoločnosti.

V Japonsku tento týždeň odsúdili bývalého generálneho riaditeľa skrachovanej burzy Mt. Gox, ktorá bola svojho času najväčšia na svete a jej hack v roku 2014 spustil „krypto-zimu“, ktorá trvala zhruba dva roky. Okresný súd v Tokiu dal Markovi  Karpelesovi trest 2,5 roka podmienečne, čo znamená, že do väzby nemusí nastúpiť, ak v nasledujúcich 4 rokoch neporuší zákon. Odsúdený bol za to, že falšoval elektronické záznamy, no súd nenašiel žiadne dôkazy o tom, že by sa dopustil sprenevery.

Zaujal nás aj trailer na hollywoodsky kvalitne obsadený thriller Crypto, ktorý by sa mal týkať kryptomien, no v skutočnosti bude mať s nimi len málo spoločné. Ak by ste si ho chceli pozrieť, nájdete ho v tomto našom článku aj s bližšími podrobnosťami.

Do kín prichádza film CRYPTO. Bude to totálna hlúposť, pozrite si TRAILER

Podľa Bloombergu môže cena Bitcoinu čoskoro opäť výraznejšie padnúť. Naznačujú to vraj viaceré ukazovatele. Podrobnosti sme spracovali v  tomto článku.

Hrozí Bitcoinu ďalší pád? Podľa Bloombergu ukazovatele naznačujú, že stráca silu

Ak patríte medzi fanúšikov kryptomeny Ethereum, možno vás zaujme článok o tom, že 80% ETH sa nachádza na 8000 adresách. Podľa štúdie Delhpi Digital okrem toho existuje u Ethereum určité bezpečnostné riziko. Prečítajte si tento článok.

Určite stojí za zmienku vznik najväčšieho Blockchain ETF. Čo to je a akých firiem sa to týka, sme písali v úvode týždňa tu.

Na záver by sme vás veľmi radi upozornili na náš rozhovor s vývojárom a „kryptoguru“ Jaromírom Tesařom. Venovali sme sa Bitcoinu, burze Binance, Tronu, JPM Coinu, Cardano, Grinu, fundamentom či téme, či je trh pripravený na nový bullrun. Celý rozhovor si môžete prečítať tu.

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Fundamentálne na ďalší bullrun pripravení nie sme

Budúci týždeň zverejníme ďalšie rozhovory – tentokrát sa budeme rozprávať s trejdermi zo slovenskej a českej kryptoscény. Nezabudnite nás sledovať aj naďalej.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne