Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Šéf SEC nepriamo potvrdil, že Ethereum nie je cenný papier

Článok

zo dňa

Ethereum

Predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton podľa portálu Cointelegraph potvrdil, že kryptomena Ethereum a tokeny jej podobné, nie sú cennými papiermi podľa amerického práva. Informovala o tom nezisková organizácia Coin Center.

Coin Center tvrdí, že takýto záver skonštatoval Clayton v rámci listu, ktorý adresoval redakcii.

V septembri minulého roka Coin Center v spolupráci s americkým poslancom Tedom Buddom poslali Claytonovi spoločne podpísaný list, v rámci ktorého ho požiadali o vyjadrenie k tomu, či súhlasí s postojom Williama Hinmana, jeho kolegu zo SEC, ku kryptomene Ethereum. Hinman vo svojom prejave totiž uviedol, že Ethereum v súčasnom stave, na rozdiel od ICO (počiatočných ponúk minci), ktoré sú prostredníctvom Ethereum distribuované, nie je cenný papier.

Clayton v odpovedi, ktorá bola doručená 7. marca, poznamenal, že súhlasí, že definícia digitálnych mien ako cenných papierov nie je statická a môže sa meniť. Ďalej uviedol, že digitálne aktívum, ktoré začína ako cenný papier, sa môže v priebehu času zmeniť, ak sa digitálny majetok neskôr ponúkne a predá tak, že nebude spĺňať túto definíciu.

Clayton bez toho, aby sa priamo zmienil o Ethereum, uviedol, že bol požiadaný, aby sa vyjadril k určitým výrokom Himnana z júna 2018 a na základe toho v lite skonštatoval: ,,Súhlasím s vysvetlením riaditeľa Himnana, že transakcia s digitálnymi aktívami už nemusí predstavovať investičnú zmluvu (cenný papier), ak napríklad kupujúci očakávali, že osoba alebo skupina budú vykonávať manažérske alebo podnikateľka úsilie.”

Šéf americkej komisie SEC na konci minulého roka tiež skonštatoval, že ICO, teda počiatočné ponuky mincí, môžu byť efektívne, ale musia byť pri nich dodržané zákony o cenných papieroch.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ethereum

Buterin vysvetlil, prečo je dôležité, aby bola cena Ethereum vysoká

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin sa nechal počuť, že vysoká cena ETH je dôležitá pre bezpečnosť celej siete a rozvoj jej ďalšieho ekosystému. Vyhlásil to na kolumbijskej škole žurnalistiky 20. marca počas rozhovoru s Laurou Shin v jej rubrike „Unchained“.

Buterin v reakciu na otázku, či by vývojári mali hľadieť na cenu Ethereum, poukázal na “skoršiu rétoriku”, ktorá explicitne znižovala dôležitosť hodnoty ETH. ,,Čiastočne to bola proti-signalizácia, aby sme sa v prípade Ethereum odlíšili od iných kryptomenových projektov, ktoré sa príliš zameriavajú na “pumpovanie” ceny. Chceli sme však zároveň minimalizovať právne riziko tým, že sme sa v podstate snažili o to, aby sa projekt zdal vzdialenejší od niečoho, na čo by sa vzťahovala finančná regulácia.”

V súčasnosti sú však už regulátori s kryptopriestorom oboznámení lepšie a vedia, hoci sa mnohí ľudia snažia tváriť, že pre nich trhová cena projektu nie je dôležitá, ako to v skutočnosti funguje.

,,Môžem vám povedať, prečo je naozaj dôležité, aby bola cena vyššia.  V prvom rade ide samozrejme o bezpečnosť. Ak by bola cena nulová, sieť nemôže byť bezpečná. To je pravda o konceptoch proof-of-work a proof-of-stake,” skonštatoval Buterin.

Druhým argumentom, prečo je dôležité, aby bola cena vysoká, je že tvorcovia a účastníci projektov v rámci daného kryptomenového ekosystému majú tendenciu mať svoj podiel v projekte a preto sú ako držitelia tokenov lepšie motivovaní pracovať, ak je hodnota týchto aktív vysoká.

Buterin zároveň skonštatoval, že jeho úlohou je v rámci projektu zdržať sa hlúpych krokov, ktoré by mohli ohroziť cenu Ethereum a viesť ju smerom knule. Ako príklad takého možného kroku uviedol zaplavenie trhu novými tokenmi.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Ethereum

Vývojári Ethereum opäť schválili algoritmus ProgPoW

Článok

zo dňa

od

Ethereum ťažba

Developeri Ethereum opäť diskutovali o zavedení navrhovaného algoritmu „Progressive Proof-of-Work” (ProgPoW), ktorý obmedzí ťažbu Ethereum prostredníctvom ASIC minerov a výrazne podporí ťažbu cez GPU, teda grafické karty.

Vývojári druhej najhodnotnejšej kryptomeny už dávnejšie dosiahli zhodu v tom, že algoritmus by sa mal implementovať, no nedohodli sa na časovom harmonograme zavedenia tejto novinky.

Počas diskusie o algoritme sa opäť dostali do fázy, kedy prebehli pokusy opätovne prehodnotiť toto rozhodnutie. Hlavný vývojár Greg Colvin však poznamenal, že táto téma bola už mnohokrát prediskutovaná. ,,Vraciame sa k veciam, o ktorých sme vyčerpávajúco hovorili už mesiace dozadu. Dohodli sme sa, že jedinou otázkou, ktorú musíme riešiť je, či sú v algoritme chyby, zadné vrátka a podobne. Nie to, že budeme opäť riešiť argumentmi medzi ľuďmi, ktorí hája GPU a ľuďmi, ktorí hája ASIC,” skonštatoval podráždene.

Vývojári Ethereum dosiahli prvú dohodu o tom, že zavedú algoritmus ProgPoW v januári 2019. Následne sa však vo februári dohodli, že definitívne rozhodnutie odložia, až kým algoritmus neskontroluje tretia strana. Pred približne mesiacom dosiahli takmer jednohlasnú podporu jeho implementácie. Či sa tak však napokon stane a hlavne kedy, je zatiaľ otázne. Systém musí prejsť záťažovými skúškami. Algoritmus môže byť následne súčasťou plánovanej aktualizácie Istanbul, alebo ďalšieho hardforku.

Potenciálna implementácia ProgPow vyvoláva v komunite rôzne teórie a konšpirácie. Objavuje sa napríklad aj názor, že tím pracujúci na ProgPow zastupuje záujmy popredných výrobcov GPU ako sú Nvidia a AMD. Ak bude tento algoritmus napokon naozaj zavedený do praxe, Ethereum bude totiž možné ťažiť najefektívnejšie práce prostredníctvom grafických procesorov týchto dvoch spoločností, čo môže výrazne zvýšiť ich zisky.

Hlavný argument pre zavedenie algoritmu je, že ťažba Ethereum cez GPU procesory prispeje k výraznejšej decentralizácii ťažby tejto kryptomeny, nakoľko prevádzka ASIC minierov je omnoho nákladnejšia a špecializujú sa na ňu predovšetkým veľké mining farmy.

,,Ethereum 2.0“ vyrieši nedostatky, ktorým čelí Bitcoin aj Ethereum, tvrdí Lubin

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

,,Ethereum 2.0“ vyrieši nedostatky, ktorým čelí Bitcoin aj Ethereum, tvrdí Lubin

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Joseph Lubin povedal počas konferencie v Austine, ktorá sa konala 14. marca, že globálna ekonomika bude v priebehu 10 až 20 rokov 10-krát väčšia a technológia blockchain bude jej plnohodnotnou súčasťou.

Lubin poukázal na to, že rovnako ako v súčasnosti neexistuje veľa ľudí, ktorí používajú systémy založené na blockchaine, v roku 1983 nebolo veľa ľudí, ktorí používali email. No história ukázala, že išlo o takú dôležitú technológiu, že sa ju časom naučili používať všetci.

Taktiež zopakoval prísľub Ethereum 2.0, že vyrieší veľa neefektívnosti, ktoré sa týkajú Bitcoinu, ale aj súčasného Ethereum: ,,U Bitcoinu a v súčasnosti aj u Ethereum musíte mať špecializovaný hardvér, spotrebovať veľa elektriny, urobiť mnoho výpočtov, aby ste v podstate udržali všetko v synchronizácii. (S Ethereum 2.0, za 18 mesiacov) budeme mať systém blockchainu omnoho výkonnejší a škálovateľnejší, ktorý spotrebuje omnoho menej energie.”

Lubin  uplynulý týždeň taktiež vyhlásil, že technológia blockchain môže výrazne pomôcť aj umelcom a novinárom, ktorým prinesie mnoho benefitov. V rámci rozhovoru pre New York Times zas minulý rok uviedol, že blockchain posunie celosvetovú spoločnosť “od nedostatku k hojnosti”.

Vývojári Ethereum opäť schválili algoritmus ProgPoW

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Binance Jersey konečne znižuje poplatky: Depozit je FREE, poplatok za výber klesol

Článok

zo dňa

od

Poplatky Binance Jersey

Keď burza Binance v januári zverejnila informáciu o tom, že prináša na trh vlastnú zmenáreň Binance Jersey určenú pre zákazníkov z Európskej únie, ktorú ešte podporila tým, že prvých 5000 klientov odmenila bonusom 20 eur na transakčné poplatky, vznikol okolo tejto novinky pomerne veľký ošiaľ.

Hype okolo novej zmenárne však rýchlo padol, keď sa zákazníci dozvedeli o vysokých poplatkoch za vklady a výbery. Binance Jersey si účtovala pri depozite (vklade) EUR poplatok 8 eur a pri výbere EUR až 20 eur (rovnaké poplatky sa týkali aj britskej libry). Minimálny výber pritom nastavila u Bitcoinu na 0.01BT a pri Ethereum na 0.02 ETH. Tieto vysoké poplatky sú našťastie už minulosťou (zatiaľ).

Binance Jersey po novom zavádza omnoho prijateľnejšie poplatky:

  • Depozit (vklad) je zo strany Binance Jersey 0,00%, čiže zadarmo
  • Výber (Withdrawal) predstavuje 0.15% z vyberanej sumy, minimálne však 3 eurá a maximálne 15 eur.
  • Denný limit pre depozit aj výber je 10 000 EUR
  • Poplatok za obchodovanie (trading fee) je 0,1%
  • Minimálny výber BTC je 0.001 BTC, transakčný poplatok 0.0005 BC
  • Minimálny výber ETH je 0.02 ETH, transakčný poplatok 0.01 ETH

Zmenáreň podporuje možnosť vkladu a výberu pomocou SEPA a SWIFT.

Upozorňujeme, že Binance tieto poplatky zatiaľ prezentuje ako “akciové” (toto slovo sme použili my, ale naznačuje to formulácia oznámenia). Je teda možné, že budú v budúcnosti opäť upravené. Dajte si teda pozor a pre istotu si vždy overte poplatky (fees), skôr než sa rozhodnete cez Binance Jersey realizovať nákup respektíve predaj.

Upozornenie: Informácie uvedené v tomto článku sú platné v čase jeho písania. Aktuálne fees na burze Binance Jersey nájdete tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Ethereum

Príbeh so šťastným koncom? Rekordný transakčný poplatok v ETH, ktorý bol zaplatený omylom, sa z polovice vrátil majiteľovi

Článok

zo dňa

od

Poplatok ETH

Možno ste už počuli o tom, že 19. februára neznámy používateľ uhradil omylom transakčný poplatok vo výške 2100 ETH, čo predstavovalo viac než 300 000 dolárov. Odosielal pritom len 0.1 ETH. Overovateľom transakcie bol Sparkpool, ktorý dostal 25. februára od tohto užívateľa email s prosbou, aby sa mu aspoň časť tohto poplatku vrátila.

Spoločnosť Sparkpool uviedla, že bola voči nemu veľkorysá a požiadala ho, aby sa overil ako vlastník adresy, z ktorej bola transakcia vykonaná. Mal tak urobiť poslaním 0.02517 ETH na nimi uvedenú adresu. Používateľ tieto pokyny dodržal vďaka čomu firma získala dôkaz o tom, že je naozaj autorom tejto mimoriadne drahej transakcie. Firma sa s ním následne dohodla, že mu vráti polovicu z 2100 ETH, čiže 1050 ETH. Druhá polovica zostane minerom.

Screenshot transakcie z EtherScan:

Etherescan

Následne ten istý používateľ poslal na adresu Sparkpool transakciu v hodnote ďalších 0,666 ETH, ktorá obsahovala aj kódovaný odsek, v ktorom sa poďakoval Sparkpoolu a jeho minerom za ochotu vrátiť aspoň polovicu zo spomínaného poriadne predraženého transakčného poplatku.

Spomínaný užívateľ poslal transakcie s extrémne vysokými poplatkami až tri. Prvá, ktorú sme rozobrali v tomto článku, sa týkala “Transaction Fee“ vo výške 2100 ETH, druhá 420 ETH a tretia 210 ETH. Celkovo teda tento človek zaplatil na poplatkoch v prepočte 365 800 dolárov.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Ethereum

Ethereum: 80% ETH je na menej než 8000 adresách, štúdia hovorí aj o bezpečnostnom riziku

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Cez 80% všetkých tokenov kryptomeny Ethereum, ktoré sú v obehu, sa nachádza na 7572 adresách. Uviedla to 7. marca spoločnosť Delphi Digital.

Konkrétnejšie je uvedené, že viac než 80% z celkového množstva ETH je držaných adresami, na ktorých sa nachádza viac než 1000 ETH. Počet takýchto adries je spomínaných 7572.

Výskum ďalej odhaľuje, že:

  • 6490 adries má medzi 1000 10 000 ETH
  • 92310 000100 000 ETH
  • 155 100 0001 000 000 ETH
  • Iba štyri majú medzi 1 000 00010 000 000 ETH

Rovnaká správa zároveň uvádza, že cena Ethereum padla priemerne o 19 percent vždy v priebehu 30 najbližších dní od dátumu, kedy Ethereum absolvovalo posledných 5 hardforkov.

Nedávné hardforky Constanntinole a St. Petersburgh, ktoré prebehli 28. februára 2019, sa však zatiaľ vymykajú z priemeru, keďže cena ETH odvtedy zatiaľ klesla len o jedno percento (v čase písania správy Delphi). Analýza naznačuje, že podiel na tom môže mať aj zníženie odmeny za vyťaženie bloku z 5 ETH na 3 ETH.

ETH v decentralizovaných aplikáciach

Správa Delphi Digital tiež uvádza, že od 3. marca bolo v rámci decentralizovaných finančných aplikácii prítomných cez 2,3 milióna tokenov ETH, čo sú približne 2 percentá celkového počtu ETH v obehu.

Väčšina ETH, ktoré sa nachádzajú v decentralizovaných finančných aplikáciách, vraj až 98%, sa nachádza v smart kontraktoch MakerDAO, ktoré umožňujú vytváranie a ničenie decentralizovaného stablecoinu Dai (DAI). Druhá decentralizovaná finančná aplikácia s najvyšším počtom ETH je Compound, ktorá mala od 3. marca zhruba 28 500 ETH.

Riziko v centralizovanosti Infura?

Správa tiež hovorí o  rizikách, ktorým čelí Ethereum v blízkej budúcnosti. Upozorňuje sa najmä na úplnú centralizáciu Infura, ktorá má na starosti rozvoj infraštruktúry spoločnosti ConsenSys zameranej na Ethereum. Infura umožňuje vývojárom decentralizovaných aplikácii nasadiť svoje DApps bez toho, aby mali vlastný plný uzol. Problém je podľa Delphi Digital v tom, že developeri sa spoliehajú najmä na infraštruktúru, ktorá je úplne prevádzkovaná spoločnosťou Consensys a hosťovaná na Amazon Web Services, čo vytvára silný centralizovaný bod.

Delphi Digital, ktorá zverejnila túto štúdiu, sa prezentuje ako spoločnosť zameraná na vytváranie nezaujatého obsahu týkajúceho sa digitálnych aktív a technológie Distributed Ledger (DLT) a tiež ako poskytovaľ analytických služieb inštitucionálnym klientom. Medzi zakladateľov spoločnosti patrí aj Anthony Pompliano, zakladateľ Morgan Creek Digital Assets.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Kým čakáme na Bitcoin ETF, vo Švajčiarsku spustili kryptomenové ETP

Článok

zo dňa

od

Švajčiarsko

Kým fanúšikovia kryptomien netrpezlivo čakajú, či sa  v roku 2019 dočkajú prvého schváleného Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), v Európe medzitým popredná švajčiarska burza SIX SWISS Exchange spustila 5. marca obchodovanie s Ethereum ETP.

ETP (Exchange Traded Products) môžeme rozdeliť na ETF (Exchange Traded Funds), ETC (Exchange Trader Commodities/Currencies) a ETN (Exchange Traded Notes). Možno ste teda už pochopili, že ETP ja produktom, ktorý zahŕňa aj ETFs, ktoré sa tak často spomínajú práve s Bitcoinom.

Vo Švajčiarsku teda začína fungovať obdobný produkt, no zatiaľ na Ethereum a vďaka spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou Amun AG. Obchodovať sa bude pod indexom AETH. Poplatok za správu Ethereum ETP bude predstavovať 2,5 percenta.

Spustenie Ethereum ETP bolo prvýkrát oznámene v novembri 2018, pričom SIX Swiss Exchange vtedy prezradila, že dokopy postupne zalistuje až 5 krypotmenových ETPs – pre Bitcoin, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin a práve Ethereum.

Podľa tejto správy sa má Ethereum ETP podieľať na 16,7% trhu, kým Bitcoin má tvoriť približne polovicu aktív ETP. Ripple má tvoriť 24,4% a Bitcoin Cash s Litecoinom 5,2% resp. 3%.

Platforma SDX, ktorá umožní obchodovanie s týmito produktmi, by mala byť spustená v priebehu leta. Termín ovplyvní dátum získania povolenia od Úradu pre dohľad nad finančným trhom, teda švajčiarskeho regulátora trhu.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Vitalik Buterin prirovnal Bitcoin ku kalkulačke a Ethereum ku smartphone

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin Bitcoin kalkulačka

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin počas rozhovoru pre Business Inisder vyhlásil, že sa prostredníctvom Ethereum pokúša vyriešiť obmedzenú funkčnosť Bitcoinu.

Programátor, ktorý sa postaral už o niekoľko pamätných výrokov, pracoval v minulosti ako vývojár Bitcoinu a bol hrdým členom bitcoinovej kumunity. Následne sa rozhodol opustiť univerzitu s tým, že začne pracovať na vlastnom blockchainovom riešení.

,,Krátko po odchode z univerzity som si začal uvedomovať, že s blockchainom môžete robiť oveľa zaujímavejšie veci, ako len jednu verziu peer to peer. A to bolo niečo, čo si v tom čase začalo uvedomovať naraz viac ľudí,“ vysvetlil.

Následne prirovnal Bitcoin ku kalkulačke, ktorá podľa neho robí dobre len jednu vec, zatiaľ čo Ethereum je ako smartphone. ,,Ak máte smartphone, potom máte vreckovú kalkulačku ako aplikáciu, máte hudobný prehrávač ako aplikáciu, máte webový prehliadač ako aplikáciu a veľa ďalších funkcii…,” vyriekol zaujímavé prirovnanie.

Kryptomena Ethereum v posledný februárový deň prešla hardforkom Coinstantinople, ktorý museli vývojári predtým dvakrát odložiť. Má ísť o prvý významný krok, ktorý by mal prispieť k dosiahnutiu škálovateľného efektívneho blockchainu s kapacitou schopnou spracovať 1 milión transakcií v priebehu sekundy (TPS).  

Zdroj: ethereumworldnews

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Samsung Galaxy S10 vraj bude podporovať štyri kryptomeny, konkurencia nespí

Článok

zo dňa

od

S10 electroneumm

Nový vlajkový model spoločnosti Samsung, smartphone Samsung Galaxy S10, bude mať podporu pre kryptomeny Ethereum, Bitcoin a ďalšie dva tokeny. Mal to potvrdiť predstaviteľ juhokórejského technologického giganta počas kongresu Mobile World v Barcelone.

Vo svojej prezentácii Samsung údajne odhalil rôzne prvky S10-ky týkajúce sa kryptomien a blockchainu vrátane podpory pre Bitcoin, Ethereum, COSMEE token (COSM) a Enjin token (ENJ).

COSMEE tvrdí, že je prvou spoločnosťou zaoberajúcou sa decentralizovanými aplikáciami, ktorú si vybral Samsung na spoluprácu. Enjin zas ponúka svoju Enjin Wallet, populárnu kryptopeňaženku, ktorá podporuje ERC-20 a ERC-1555 tokeny a podľa všetkého by mala byť predinštalovaná v novej S10-ke (nepotvrdené). Voľba tokenu ENJ naznačuje, že Samsung sa chce zamerať na využitie kryptomien pri platbách vo videohrách, nakoľko ERC-1155 tokeny sú určené práve na nákup a predaj digitálnych položiek v hrách a na vytvorenie digitálneho vlastníctva.

Konkurencia nespí

Ostatní výrobcovia smartphoneov zjavne nespia a dá sa očakávať, že predinštalované peňaženky v mobilných telefónoch budú čoskoro bežným štandardom.

Prvý blockchain mobil s hardvérovou peňaženkou na kryptomeny vydala minulý rok spoločnosť HTC, jeho názov je EXODUS. Včera sme sa dozvedeli, že HTC oznámilo partnerstvo s prehliadačom Opera, ktorý pridal do svojho rozhrania podporu pre decentralizované aplikácie. Spoločnosť oznámila, že podporuje Dapps Etheremon a Decentraland a smartphone EXODUS podporuje taiwanskú dApp zvanú Numbers.

Lacný smartphone na ťažbu

Takmer v rovnaký čas prichádza na trh lacný smartphone umožňujúci ťažbu kryptomien od Electroneum. Model Electroneum M sa dá kúpiť už od približne 80 dolárov (v Afrike by mal byť dokonca ešte lacnejší) a umožňuje aj offline ťažbu. Spoločnosť tvrdí, že za mesiac je zariadenie schopné vyťažiť pri súčasných cenách okolo 3 dolárov. Vzhľadom na cenu zariadenia však neočakávajte žiadne zázraky pokiaľ ide o výkon. Mobil disponuje len 5 a 2 megapixlovými fotoaparátmi a internou 8GB pamäťou.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

NEPOTVRDENÉ: Samsung Galaxy S10 bude mať implementovanú peňaženku Enjin, ENJ a BAT raketovo rastú

Článok

zo dňa

od

Eni

Kryptopeňaženka Enjin Wallet  by mala byť podľa zatiaľ neoficiálnych správ implementovaná do novej vlajkovej lode značky Samsung smartphone-u Samsung Galaxy S10.

Informoval o tom v pondelok 25. februára portál Asia Crypto Today, ktorý sa odvoláva na svoje anonymné zdroje z prostredia juhokórejského technologického giganta.

Okrem tejto správy na internet unikol aj obrazový materiál, ktorý mala zverejniť spoločnosť Twordl – druhá najväčšia telekomunikačná spoločnosť v Južnej Kórei. Na obrazovku môžete vidieť screenshot peňaženky Enjin Wallet, ktorá je použitá na transakciu kryptomeny Ethereum. Na obrázku je však vidieť aj podporu pre kryptomeny Enjin (ENJ)Basic Attention Token (BAT). V oboch prípadoch ide o ERC-20 tokeny, ktoré sú využívané v rámci digitálnej reklamy.

Screenshot z S10

Ak sa tieto neoverené informácie potvrdia, Enjin Wallet sa stane kryptopeňaženkou, ku ktorej získa podľa Asia Cryto Today prístup približne 31 miliónov používateľov. Peňaženka na svojej oficiálnej stránke uvádza, že podporuje okrem Bitcoinu, Ethereum a Litecoin aj ERC-20, ERC721 a ERC-1155 tokeny,

Enjin je známy vďaka spusteniu ERC-1155 tokenov, ktoré sa používajú na nákup a predaj digitálnych položiek vo videohrách a na vytvorenie digitálneho vlastníctva. Peňaženku je možné nainštalovať na operačné systémy Android a IOS.

Samsung zatiaľ nič nepotvrdil

Samsung predstavil model Galaxy S10 minulú stredu v San Franciscu. Bolo potvrdené, že bude mať ukladací priestor pre privátne kľúče, no zatiaľ nebolo oficiálne spomenuté, či súčasťou bude aj nainštalovaná kryptopeňaženka. Nič také sa nespomína ani v oficiálnych promo materiáloch, hoci Samsung intenzívne propaguje všetky ostatné novinky nového modelu.

Helsin Kim, juhokórejský analytik zaoberajúci sa kryptomenami, zdieľal po odhalení nového modelu video, v rámci ktorého tvrdil, že videl blockchainový tutoriál Samsungu, ktorého súčasťou boli inštrukcie k používaniu integrovanej blockchain peňaženky v Galaxy S10. Podľa Kima sa juhokórejsky konglomerát zatiaľ vyhýba tomu, aby oficiálne potvrdil túto novinku v snahe, aby udržal konkurenčný Apple v napätí.

Informáciu o integrovanej blockchain peňaženke potvrdil aj portál Coindesk Korea, ktorý mal údajne možnosť otestovať novy model v kórejskom hlavnom meste Soul.

Od uverejnenia týchto správ však Samsung a ani zástupcovia Enjin neodpovedali, či sú tieto špekulácie pravdivé. Napriek tomu hodnota kryptomeny ENJ vzrástla za posledný deň o 128% a BAT posilnil o 38% (voči doláru v čase písania článku).

Zdroj: Cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-