Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance Jersey konečne znižuje poplatky: Depozit je FREE, poplatok za výber klesol

Článok

zo dňa

Poplatky Binance Jersey

Keď burza Binance v januári zverejnila informáciu o tom, že prináša na trh vlastnú zmenáreň Binance Jersey určenú pre zákazníkov z Európskej únie, ktorú ešte podporila tým, že prvých 5000 klientov odmenila bonusom 20 eur na transakčné poplatky, vznikol okolo tejto novinky pomerne veľký ošiaľ.

Hype okolo novej zmenárne však rýchlo padol, keď sa zákazníci dozvedeli o vysokých poplatkoch za vklady a výbery. Binance Jersey si účtovala pri depozite (vklade) EUR poplatok 8 eur a pri výbere EUR až 20 eur (rovnaké poplatky sa týkali aj britskej libry). Minimálny výber pritom nastavila u Bitcoinu na 0.01BT a pri Ethereum na 0.02 ETH. Tieto vysoké poplatky sú našťastie už minulosťou (zatiaľ).

Binance Jersey po novom zavádza omnoho prijateľnejšie poplatky:

  • Depozit (vklad) je zo strany Binance Jersey 0,00%, čiže zadarmo
  • Výber (Withdrawal) predstavuje 0.15% z vyberanej sumy, minimálne však 3 eurá a maximálne 15 eur.
  • Denný limit pre depozit aj výber je 10 000 EUR
  • Poplatok za obchodovanie (trading fee) je 0,1%
  • Minimálny výber BTC je 0.001 BTC, transakčný poplatok 0.0005 BC
  • Minimálny výber ETH je 0.02 ETH, transakčný poplatok 0.01 ETH

Zmenáreň podporuje možnosť vkladu a výberu pomocou SEPA a SWIFT.

Upozorňujeme, že Binance tieto poplatky zatiaľ prezentuje ako “akciové” (toto slovo sme použili my, ale naznačuje to formulácia oznámenia). Je teda možné, že budú v budúcnosti opäť upravené. Dajte si teda pozor a pre istotu si vždy overte poplatky (fees), skôr než sa rozhodnete cez Binance Jersey realizovať nákup respektíve predaj.

Upozornenie: Informácie uvedené v tomto článku sú platné v čase jeho písania. Aktuálne fees na burze Binance Jersey nájdete tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.3.): Regulácie, CoinMarketCap, OKEx či blockchain inovácia

Článok

zo dňa

od

blockchain

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Coinmarketcap sľubuje nápravy týkajúce sa volume

Portál CoinMarketCap reaguje na výsledky dvoch štúdii, o ktorých sme vás informovali minulý týždeň, tvrdiace, že údaje väčšiny veľkých kryptobúrz týkajúce sa “volume” (objemu obchodov) sú sfalšované. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

CoinMarketCap reaguje na výsledky štúdii. Prehodnotí prístup k údajom o volume

Regulátori sú ohľadom kryptomien opatrní, tvrdí riaditeľ CME

Výkonný riaditeľ popredného derivátového amerického trhu CME Group Terry Duffy povedal v rozhovore pre Business Insider, že konečné množstvo Bitcoinov je pre regulátorov veľkou výzvou a obmedzená respektíve dopredu stanovená ponuka kryptomien je podľa neho veľkou prekážkou ich ďalšieho prijatia zo strany štátnych subjektov. Regulátori sú okrem toho vraj stále ohľadom kryptomien veľmi opatrní, pretože ich považujú za nové finančné nástroje. Najväčšiu šancu na úspech podľa neho majú stalbecoiny, ktoré sú viazané na doláre či eurá a sú svojou charakteristikou najbližšie tradičným peniazom. (cointelegraph)

OKEx bude mať vlastný blockchain a decentralizovanú burzu

Kryptoburza OKEx, ktorá patrí podľa reportovaných objemov denných obchodov k najväčším na svete, oznámila, že pracuje na vlastnom blockchainovom riešení s názvom “OKChain”. Ten je už údajne v konečnej fáze vývoja, pričom testnet by mal byť spustený už v júni tohto roku. OKChain bude slúžiť ako základ pre pripravovanú decentralizovanú burzu OKEx. Natívny token burzy OKB bude do konca apríla evidovaný ako ERC20 token, pričom po spustení mainnetu OKChain premigruje na túto sieť. (cointelegraph)

Tim Draper lobuje za legalizáciu Bitcoinu v Argentíne

Známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper, ktorý je v posledných rokoch známy ako obrovský zástanca Bitcoinu, sa údajne stretol s prezidentom Argentíny Mauriciom Marcim, aby spolu prebrali ekonomické otázky tejto krajiny. Draper mal počas rozhovorov tlačiť na Macriho, aby využil potenciál, ktorý prináša blockchain a kryptomeny a legalizoval obchodovanie s Bitcoinom. (bitcoinist)

Hacknutá singapurská burza

Singapurská krypto burza DragonEx oznámila svojim používateľom, že sa stala obeťou hackerského útoku. Hack mal nastať 24. marca, pričom burza uvádza, že ho takmer okamžite odhalila. Taktiež oznámila, že časť ukradnutých kryptomien sa jej podarilo získať naspäť a intenzívne pracujú na tom, aby získali naspäť aj zvyšok ukradnutého kapitálu. DragonEx zároveň svojich zákazníkov informoval, že všetkých poškodených klientov odškodní a prevezme na seba všetky straty. (cointelegraph)

Blockchain prispeje produktivite výroby

Blockchain môže zvýšiť produktivitu vo výrobnom priemysle. Myslí si to prezident a CEO spoločnosti Samsung SDS – dcérskej spoločnosti technologického giganta Samsung, Yuan Zhen. Počas diskusného fóra Boao Forum v Číne sa nechal počuť, že v procese riadenia dodávateľského reťazca je komunikácia veľmi dôležitá a práve v tom môže pomôcť blockchain a umelá inteligencia. Tieto nové technológie zvýšia dôveru v zdieľaní informácii a zefektívnia procesy. Samsung stojí za názorom, že digitalizácia je viac než len technický proces a že blockchain poskytuje nielen technickú podporu, ale predstavuje aj nový koncept pre poskytnutie základov nových riešení. (cointelegraph)

Bitmain na burzu nevstúpi, žiadosť exspirovala

Žiadosť čínskeho mining giganta Bitmain o zaregistrovanie počiatočnej verejnej ponuky akcií (IPO) na hongkongskej burze cenných papierov (HKEx) oficiálne vypršala. Podrobnosti nájdete v tomto našom článku.

Bitmain na burzu nevstúpi, žiadosť exspirovala

Predstaviteľka Bank of America kriticky o blockchaine

Jedna z popredných predstaviteliek Bank of America (BoA) Catherine Bessantová povedala, že napriek tomu, že BoA vlastní najviac patentov týkajúcich sa blockchainu, ona sama je skôr v otázke budúcnosti využitia blockchainu skeptická. ,,Nevidela som jediný prípad použitia, ktorý bo išiel nad rámec jednotlivca alebo malého súboru transakcii,” skonštatovala a dodala: ,,Ukážte mi prípad jeho použitia. Prineste mi ho a ja to vyskúšam.” Bessantová sa vyjadrila aj ku stablecoinu JMP Coin, ktorý vydáva banka JPM Morgan: ,,Budem veľmi zvedavá, aký bude skutočný objem jeho použitia v priebehu jedného roka.” (cointelegraph)

Štúdia: Investície do blockchainu budú prudko rásť

Výdavky na vývoj blockchainu stúpnu do roka 2025 len v USA z 3,12 miliardy USD na 41 miliárd dolárov. Taký je záver štúdie, ktorú vypracovala výskumná spoločnosť Research and Markets. Tempo investícii do blockchainu bude údajne rásť ročne o vyše 44%.  V súčasnosti sa najviac investuje do blockchainu v USA, nasleduje západná Európa a Čína. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitmain na burzu nevstúpi, žiadosť exspirovala

Článok

zo dňa

od

Bitmain

Žiadosť čínskeho mining giganta Bitmain o zaregistrovanie počiatočnej verejnej ponuky akcií (IPO) na hongkongskej burze cenných papierov (HKEx) oficiálne vypršala.

Bitmain to potvrdil v rámci svojho blogového príspevku, pričom oznámil aj vymenovanie nového generálneho riaditeľa, ktorým sa stáva Haichao Wang. Jigan WuZhan Ketuan zostávajú vo funkcii riaditeľov.

Bitmain podal žiadosť o IPO na hongkonskú burzu 26. septembra a jej platnosť včera po 6 mesiacoch vypršala. Najväčší výrobca hardvérových zariadení ASIC na ťažbu kryptomien je však odhodlaný v budúcnosti podať novú žiadosť a stať sa tak prvou veľkou spoločnosťou svojho druhu zalistovanou na burze cenných papierov.

Spoločnosť v rámci blogu uviedla, že kryptopriemsysel a blockchain priemysel majú stále veľký potenciál a že Bitmain sa vďaka podaniu žiadosti stal transparentnejšou a štandardizovanejšou firmou.

Schváleniu žiadosti Bitmain o vstup na burzu sa v posledných mesiacoch nepripisovali veľké šance vzhľadom na to, že spoločnosť po poklese cien kryptomien zaznamenala veľké straty.

Bitmain nie je jedinou mining firmou, ktorá sa snaží o vstup na burzu. Podobný zámer oznámila aj konkurenčná spoločnosť Canaan, jej žiadosť však rovnako neuspela.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Technická analýza (26.3.): Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), EOS a NEO

Článok

zo dňa

od

Vanha BTC

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin a kryptomeny Binance Coin, NEO a EOS pozrel Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin měl včera konečně zajímavý pohyb, který nám s největší pravděpodobností ukazuje dočasné otočení trendu na bearish. BTC měl ještě šanci situaci zvrátit, pokud by se rychle vrátil nad hodnotu key levelu = 3975,-USD (Bitfinex), ale zatím je pohyb pod rezistencí pomalý a spíše sideways. Pokud vidíme prasknutí supportu a pod ním takový to pohyb, v drtivé většině příkladů se jedná o potvrzení downtrendu. Plány zůstávají stále stejné, takže budeme sledovat support zónu 3740-3600,-USD pro opětovný vstup do větších long pozic. Sleduji spolu s grafem Bitfinexu také graf Bittstampu a CME Futures, které mají GAP mezi 3565-3600,-USD. GAP funguje na Forexu jako magnet, který si vždy cenu přitáhne k sobě a zaplní se. V crypto tomu nebude jinak, takže v tomto místě budeme sledovat otočení trendu a případné pokračování up.

CME Futures graf:

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

BTC graf (Bitfinex):

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

BTC graf (Bittstamp):

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

EOS

EOSUSD vs EOSBTC: EOS vypadá oproti ostatním velkým altům stabilně a bullish. V páru s USD sledujeme potenciální trianglovou formaci, která může mít rychlý break z aktuální hodnoty (bullish triangl), nebo konsolidaci do zóny 3,4417,-USD (bearish triangl). Oproti ostatním altům zde očekávám spíše sideways pohyb, než nějaký silný downtrend. Trianglová formace se výždy vyskytuje před posledním pohybem v daném směru. Proto mi aktuuálně EOS připadá nejzajímavější, protože zde budu sledovat target bullish level = 3,9320,-USD, příp. 4,14,-USD pro dokončení vlny „( C )“.

V páru s BTC sleduji potenciálně dokončenou „(a)(b)(c)“ korekci s aktuuálním oodrazem od 8868 sats. Vždy doporučuji využít bullish level pro konzervaci alespoň části zisku, zde nám tato hodnota vychází na 9603 sats.

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

BNB

BNBUSDT: Binance coin měl silný uptrend a splnil všechny targety z predikcí s aktuálním topem na hodnotě 17,5,-USD. Jakýkoliv retracement budeme brát pouze v rámci uptrendu, protože zatím nemáme jediný důvod u BNB uvažovat ostřejší bearish scénář. Sledujeme tedy potenciální „(a)(b)(c)“ korekci do zóny 13.75-13,12,-USDT, odkud by měl aktuální uptrend pokračovat k cca 21,-USDT. Invalidation level = 6,9141,-USDT.

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

NEO

NEOUSD: NEO také s největší pravděpodobností dokončilo „abc“ korekci s aktuálním top na 9,94,-USD a nyní se přesouváme do vlny „©“ s targetem 8,10-7,69,-USD. Bullish level = 9,94,-USD. Invalidation level = 6,78,-USD.

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Autor analýzy

Marek Vaňha

Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Bitcoin

CoinMarketCap reaguje na výsledky štúdii. Prehodnotí prístup k údajom o volume

Článok

zo dňa

od

CoinMarketCap

Portál CoinMarketCap reaguje na výsledky dvoch štúdii, o ktorých sme vás informovali minulý týždeň, tvrdiace, že údaje väčšiny veľkých kryptobúrz týkajúce sa “volume” (objemu obchodov) sú sfalšované.

Minulý týždeň sme vás najprv informovali o záveroch štatistickej krypto platformy The Tie, ktorá uviedla, že 86% volume 100 najväčších búrz je podvod a len 25 z týchto 100 búrz volume nefalšuje. Tieto tvrdenie o pár dní neskôr potvrdili aj výsledky štúdie spoločnosti Bitwise Asset Management, ktoré uvádzajú, že až 95% volume u Bitcoinu nie je reálnych.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Rovnako ako ceny kryptomien, aj údaje o volume, si väčšina internetových návštevníkov kontroluje práve prostredníctvom stránky CoinMarketCap. Napríklad dnes sa na nej dočítate, že celkové volume obchodovania je nad 30 miliardami dolárov. Ak by boli závery spomínaných štúdii aspoň z 50% pravda, je tento údaj poriadne nafúknutý.

CoinMarketCap ako jeden z 300 najnavštevovanejších webov na internete sľubuje, že prehodnotí svoj prístup k získavaniu tohto údajov. ,,Sledujeme spätnú väzbu všetkých našich používateľov a usilovne pracujeme na nasadení nových metrík, aby mohli naši čitatelia získať úplnejší obraz o zmenárňach a kryptomenách na našej stránke,” informoval portál prostredníctvom svojho účtu na Twitteri.

Šéf marketingového oddelenia CoinMarketcapu medzitým pre Bloomberg naznačil pohľad na to, ako by sa v budúcnosti mohol zmeniť rankingy kryptomien a búrz na ich webe. ,,Napríklad, ak má burza s nízkou návštevnosťou objem obchodov 300 miliónov dolárov a len 5 BTC vo svojej peňaženke, používatelia budú môcť vyvodiť vlastné závery bez toho, aby sme to museli robiť za nich my.”

Na podozrivé volume mnohých búrz sa posledný týždeň sťažoval aj Changpeng Zhao, šéf burzy Binance, ktorá napriek tomu, že nie je regulovaná ani FinCEN-om ani cez NYDFS, obstála v oboch štúdiách.

Ak sa podarí CoinMarketCapu očistiť svoje údaje o falošné údaje, ktoré reportujú najmä neregulované burzy, bude to nepochybne dobrý krok pre celý kryptotrh. Táto stránka má totiž výrazný vplyv na jeho celkové vnímanie. Bitwise Asset Management napríklad v rámci svojej štúdie tvrdí, že očistené dáta o falošné volume vedú k zisteniam, že na cenu Bitcoinu majú omnoho výraznejší vplyv regulované burzy, čo znamená, že cena Bitcoinu je omnoho ťažšie manipulovateľná, než sa mohlo zdať.

CoinmarketCap spustil rating kryptomien: Ako dopadli Bitcoin a ďalšie coiny?

Zdroj: CoinMarketCap

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Prehľad trhu (26.3): Bitcoin padol pod $4000, viaceré altcoiny krvácajú

Článok

zo dňa

od

26.3.2019  – Posledných 24 hodín bolo na trhu s kryptomenami v znamení červených čísel. Oslabenie Bitcoinu sa prejavilo aj na altcoinoch.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Bitcoin oslabil za posledný deň o 2% a aktuálne sa obchoduje podľa CoinMarketCapu za 3950 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse 2,2%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum rovnako ako Bitcoin oslabilo voči doláru za posledný deň o dve percenta (voči BTC žiadny rozdiel), no z týždenného pohľadu je v mínuse už 3,7%. Aktuálne sa jedno ETH obchoduje v priemere za 134 dolárov.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ripple oslabilo najvýraznejšie – o viac než 2,2% a za posledných 7 dní je v mínuse takmer 5%. Aktuálne stojí jedno XRP $0,301.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien s najvyššou trhovou kapitalizáciou je v zelených číslach len šesť kryptomien. Najviac vzrástla hodnota nováčika v tomto vyselektovanom zozname Maximine Coin (MXM), ktorý posilnil o 31% (za týždeň až o 116%). V zelených číslach skončil aj Basic Attention Token (+3,5%), RavenCoin (+1%), Chainlink (+3%), BitShares (+2%) a Houbi Token (+1,5%).

Najvýraznejšie oslabil DigiByte, ktorého hodnota klesla o viac než 16%. Výrazný pád zaznamenali aj Steem (-9%) či Ontology (-7,5%). ICON, Holo, Zilliqa, Bitcoin Gold, Qtum, Crypto.com Chain, OmiseGo a Monero sú ďalšie altcoiny, ktorých cena voči doláru padla o viac než 5%.

Kapitalizácia, dominancia BTC a volume

Trhová kapitalizácia klesla oproti včerajšku takmer o 2 miliardy dolárov a aktuálne je tesne nad 137 miliardami USD. Dominancia Bitcoinu je približne tam kde včera (50.7%) a volume podľa CoinMarketCapu je nad 33 miliardami USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.3.): Binance Coin, vplyv USA na Bitcoin či čínsky rating kryptomien

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Držitelia Maker schválili zvýšenie poplatkov pre DAI

Držitelia tokenov Maker (MKR) si odsúhlasili zvýšenie poplatku za účelom dosiahnutia stabilnej ceny stablecoinu DAI (DAI), ktorý spadá pod tento projekt. Firma oznámila, že užívatelia hlasovali za „áno“ k návrhu o zvýšení poplatku o 4 percentá zo súčasných 3,5 percent na 7,5 percent. Dôvodom odsúhlasenia bolo najmä to, že cena stablecoinu DAI sa stále držala pod jedným dolárom.

Držitelia MKR si mohli v hlasovaní vybrať, či sa poplatok zvýši o nulu, dve alebo štyri percenta. Boli však výrazne upozornení, že stablecoin DAI potrebuje ďalší stimul a 4-percentný poplatok je potrebný na dosiahnutie stanoveného cieľa. MakerDao token MKR, ktorého držitelia majú hlasovacie právo, je v súčasnosti 16. najhodnotnejšou kryptomenou na trhu. 1 MRK má hodnotu 727 dolárov. Stablecoin DAI je aktuálne na 65 mieste. (cointelegraph)

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin

Kým väčšinu najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie delí od svojho all-time-high (ATH) v dolároch poriadny kus, Binance Coin je na  najlepšej ceste vytvoriť svoje nové maximum už v najbližších mesiacoch. Prispievajú k tomu kroky burzy Binance, vrátane zmeny pravidiel Binance Launchpadu, ktoré oznámila len včera. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin, ktorá sa blíži historickému maximu

Čínsky rating kryptomien: Bitcoin opäť podcenený

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) zverejnilo svoj už jedenásty rating kryptomien, ktorého víťazom sa opäť stala kryptomena EOS. Bitcoin opäť skončil veľmi nízko. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Čínsky rating kryptomien: Bitcoin opäť podcenený, nováčik TRON zažiaril

Americký vplyv na Bitcoin je omnoho výraznejší

Americké burzy s kryptomenami spracovávajú približne 29% celosvetového obchodovania s Bitcoinom, čo je omnoho viac, než sa doteraz predpokladalo. Vyplýva to zo záverov štúdie Bitwise Asset Management. Viac o tejto téme sme napísali v tomto našom článku.

Americký vplyv na Bitcoin je omnoho väčší, než sa doteraz zdalo

Rýchle správy

TRON & ETORO: Kryptomena Tron (TRX) bola zalistovaná na najväčšej investičnej sieti eToro, ktorá je pre trejderov kryptomien čoraz populárnejšia vzhľadom jej crypto-friendly prístupu. eToro nedávno oznámilo aj príchod na americký trh, kde je možné obchodovať v 32 štátoch s 13 kryptomenami.

TOR: Neziskový projekt Tor, ktorý ponúka bezplatný open-source softvér pre anonymný spôsob výmeny informácii pomocou zakrytia IP adresy a špecializovaných browswerov, začal akceptovať dotácie na svoj rozvoj v podobe 9 kryptomien – Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ltecoin, Monero, Stellar, Augur a Zcash.

SEED CX: Americká kryptoburza Seed CX, ktorá sa špecializuje na inštitucionálnych investorov a má povolenie od CFTC pre obchodovanie s komoditnými futures, uzavrela partnerstvo so singapurskou spoločnosťou Hydra X, aby mohla ponúkať svoje obchodne služby aj v Ázii. Seed CX sa tak pripojí na zoznam podporovaných služieb na platforme Sigma, ktorú ponúka Hydra X vo svojej verejnej beta verzii.

TWITCH: Populárna streamovacia služba Twitch, ktorá patrí pod Amazon, zrušila možnosť zaplatiť predplatné za využívanie služby pomocou kryptomien Bitcoin a Bitcoin Cash.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Čítať ďalej

Bitcoin

Americký vplyv na Bitcoin je omnoho väčší, než sa doteraz zdalo

Článok

zo dňa

od

Bitcoin USA

Americké burzy s kryptomenami spracovávajú približne 29% celosvetového obchodovania s Bitcoinom, čo je omnoho viac, než sa doteraz predpokladalo.

S týmto záverom prišla spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá vypracovala o obchodovaní s Bitcoinom štúdiu s cieľom podporiť svoj návrh o schválenie Bitcoin ETF u Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC).

O záveroch štúdie Bitwise v súvislosti s tým, že asi 95% volume (denného objemu obchodov) s Bitcoinom je podvod, sme písali v tomto rozsiahlom článku.

Americký vplyv na Bitcoin

Bitwise v rámci správy uvádza, že dáta očistené o falošné volume búrz naznačujú, že predpoklady, podľa ktorých obchodovanie v USA tvorí len 1 percento objemov obchodov s Bitcoinom, sú ďaleko pravdy.

Bitwise tvrdí, že najmä mnohé neregulované burzy v zahraničí umelo navyšujú objemy svojich obchodov, aby tak prilákali viac zákazníkov. Keď sa reporty týchto búrz očistia o falošné údaje, ich vplyv na obchodovanie s Bitcoinom je výrazne nižší a naopak obchodovanie v USA, kde musia burzy spĺňať omnoho prísnejšie regulačné pravidlá, má zrazu výrazne väčší rozmer.

Podľa záverov štúdie má väčší vplyv na Bitcoin už len obchodovanie na Malte, kde sídli napríklad burza Binance či OKEx.

Malta tvorí dokopy vyše 40% obchodovania s Bitcoinom. Spomínaných 29% pripadá USA, takmer 14% Taiwanu, 11.6% Veľkej Británii a 5% Japonsku.

Tieto závery sú ďalším argumentom spoločnosti Bitwise v prospech schválenia ich Bitcoin ETF žiadosti. Firma totiž tvrdí, že obchodovanie s Bitcoinom je podľa týchto dát omnoho regulovanejšie, než sa mohlo doteraz zdať. Mylný dojem vytvárajú len neregulované burzy, ktoré falšujú svoje dáta. Regulované burzy v USA (plus pár neregulovaných, ktoré však majú férové údaje, ako napr. Binance) v kombinácii s Bitcoin futures kontraktmi u CBOE a CME majú podľa Bitwise omnoho zásadnejší vplyv na cenu Bitcoinu, než sa doteraz zdalo.

Zdroj: bloomberg

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Čítať ďalej

Bitcoin

Čínsky rating kryptomien: Bitcoin opäť podcenený, nováčik TRON zažiaril

Článok

zo dňa

od

Čína rating

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) zverejnilo svoj už jedenásty rating kryptomien, ktorého víťazom sa opäť stala kryptomena EOS.

Čína zostavuje tento rebríček na základe troch hlavných faktorov – technológia, aplikácia (použiteľnosť) a kreativita.

Kým CCID doteraz sledoval pravidelne len 34 kryptoprojektov, jedenáste vydanie bolo rozšírené o TRON (TRX), ktorý okamžite zažiaril a skončil na druhom mieste so stratou necelých 9 bodov na víťazný EOS.

Na treťom mieste skončilo Ethereum, štvrtý Bitshares a piaty Nebulas. V prvej desiatke nájdete aj Onology, Nuls, GXChain, NEO a Steem.

Najhodnotnejšiu kryptomenu Bitcoin by ste hľadali na popredných priečkach márne. Skončil až na 15. mieste. Okrem spomínaných projektov ho predbehli ešte aj Waves, Lisk, Stellar a Komodo. Tretia najhodnotnejšia kryptomena na trhu – Ripple (XRP), skončila až na 18. mieste.

Výrazne nízko skončili prekvapujúco aj Cardano, až na 25. mieste z 35. členného zoznamu, či IOTA (24. miesto).

Vo výbere TOP35 kryptomien podľa CCID by ste márne hľadali Binance Coin, v súčasnosti siedmu najhodnotnejšiu kryptomenu, čo je tiež prekvapujúce vzhľadom na to, že burza Binance má čínske korene a Binance Coin (BNB) je aktuálne zdá sa najstabilnejšou kryptomenou medvedieho trhu.

Z technologického hľadiska dostal najviac bodov EOS, z pohľadu použiteľnosti Ethereum a kreativity Bitcoin.

Ranking kryptomien podľa CCID

Ranking CCIE

Zdroj: medium

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Čítať ďalej

Bitcoin

Technická analýza (25.3.): Bitcoin (BTC) a návrat k 3800 USD?

Článok

zo dňa

anal8ya

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel trejder Jan Čuraj z Crypto Kingdom

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se již několik měsíců pohybuje v trianglu, kde by se měla zužovat cenová rozpětí pohybu. Přes dva týdny se nacházíme u horní hrany trianglu, kde bitcoin tvoří manipulovaný růstový kanál. Téměř každý týden v kanále je jeden či dva nepříjemné stoploss útoky. Zatím jsme se nedostali přes support 3 960 USD, který cenu aktuálně drží. Movement indikátory jsou naopak spíše při spodních hranách svých grafů, což ukazuje, že bitcoin by mohl v pohodě růst.

Návrat k 3 800 USD je otázka času

I přestože očekáváme ještě krátkodobý růst na základě aktuálního orderbooku Bitmexu, tak cena 3 800 USD je přesně prostředek trianglu a tzv. point of control dle indikátoru volume by price. Cena by se měla pomalu, ale jistě přibližovat k této hranici. Aby celý triangl byl platný je potřeba, aby se vytvořila poslední noha a dotek trianglu někde u ceny 3 700 USD, kde postačí jenom dotek a následný pohyb zpět do středu trianglu bitcoinu. V této záležitosti poklesu ceny bitcoinu na 3 800 USD bude dost záležet, zda cena poletí dolů rychle, či pomalu. My jsme spíše zastánci postupného klesání směrem dolů.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ján ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin (BNB). Blíži sa historickému maximu

Článok

zo dňa

od

Binance Coin

Kým väčšinu najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie delí od svojho all-time-high (ATH) v dolároch poriadny kus, Binance Coin je na  najlepšej ceste vytvoriť svoje nové maximum už v najbližších mesiacoch.

Kým Bitcoin je aktuálne oproti svojmu maximu v mínuse takmer 80% a EthereumRipple viac než 90%, Binance Coin delí od hodnoty $24.37, ktorú dosiahol pred 443 dňami, už len 31%. Vzhľadom na súčasný medvedí trh, počas ktorého ubudlo z trhu viac než 600 miliárd dolárov, ide o priam neuveriteľný kúsok.

Binance Coin rastie stabilne vďaka novinkám, s ktorými prichádza burza Binance. Rast za posledných 24 hodín však má na svedomí jedna konkrétna správa. Burza Binance na svojom oficiálnom blogu včera poobede oznámila, že mení podmienky zapojenia sa do Binance Launchpadu, čo je akýsi interný predpredaj tokenov nových nádejných kryptoprojektov. V rámci Binance Launchpadu sa úspešne realizovali predpredaje tokenov BitTorrent (BTT), Fetch AI (FET) a naposledy Celer Network (CELR).

Treba zdôrazniť, že o zapojenie sa do Binance Launchpadu je veľký záujem medzi špekulantmi, pretože cena tokenov je v predpredaji výrazne nižšia, než predpokladaný nárast ich hodnoty po zalistovaní na burze (hodnota tokenov BTT a FET vzrástla oproti predpredaju viac než štvornásobne). Samozrejme nejde o investičnú radu.

Kým doteraz bolo možné zapojiť sa do tohto predpredaja bez podmienky držania väčšieho množstva Binance Coinov (BNB), teraz sa to mení.

Nové pravidlá podporujú rast ceny BNB

Podľa nových pravidiel sa najbližších launchpadov na Binance budú môcť zúčastniť len tí zákazníci burzy, ktorí budú disponovať aspoň 100 BNB (aktuálne ide o hodnotu viac ako 1600 dolárov). Ani to však nemusí stačiť. Okrem toho musia byť vyžrebovaní v následnej lotérii.

Zjednodušene povedané, aby ste sa mohli zapojiť do najbližších Binance Launchpad, musíte sa prihlásiť do lotérie. V nej budete vlastniť jeden až 5 tiketov, podľa toho, aké veľké množstvo Binance Coinov budete držať na svojom účte v priebehu predchádzajúcich 20 dní (v priemere).

Ak budete vlastniť v priemere medzi 100 až 200 BNB, dostanete do lotérie 1 tiket.
Ak medzi 200-300, dostanete 2 tikety.
Ak medzi 300-400, dostanete 3 tikety.
ak medzi 400-500, dostanete 4 tikety.
Ak viac než 500, dostanete 5 tiketov.

Binance upozorňuje, že aj keby ste mali napríklad v priemere 201 BNB tokenov v priebehu posledných 20 dní, no deň pred žrebovaním klesne vaša hodnota BNB tokenov na účte na 199, dostanete len 1 tiket.

Viac detailov o tom, ako bude fungovať lotéria a ďalšie launchpady sa dočítate priamo na stránke Binance.

Summa summarum, Binance týmto krokom výrazne prispieva k rastu hodnoty Binance Coinu (BNB). Vzhľadom na terajšiu popularitu Binance Launchpadov sa dalo čakať, že burza pristúpi ku kroku, ktorým podporí rast hodnoty vlastnej kryptomeny, či už je to niekomu sympatické, alebo nie.

Zdroj: binance

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-