Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin kráľ
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu krásne rastie a pozitívne vyzerajú aj mnohé vyjadrenia na jeho adresu. Medzitým však klesá hashrate a blížia sa voľby v USA, ktoré môžu zamávať cenou. Prinášame vám tradičný víkendový súhrn TOP správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Americká banka JP Morgan Chase, ktorá má najväčšiu trhovú kapitalizáciou spomedzi všetkých komerčných amerických bánk, sa dlhú dobu stavala k Bitcoinu odmietavo a kriticky. Svoj názor na najznámejšiu kryptomenu však výrazne mení a v priebehu tohto týždňa dokonca vymenovala 3 faktory, ktoré podľa nej budú vplývať na to, že cena bitcoinu pôjde z dlhodobého hľadiska hore. Viac sa dočítate tu.

Max Keiser, ktorý je autorom kontroverznej Keiser Show, sa v úvode týždňa vyjadril k blížiacim sa americkým voľbám, v prípade ktorých podľa neho víťazstvo Joea Bidena bude viesť k rýchlejšiemu rastu ceny Bitcoinu. Pokiaľ ide o adopciu kryptomien zo strany inštitúcii, myslí si, že všetky veľké firmy budú už čoskoro čeliť otázke, či sa  postavia na stranu Fedu alebo decentralizovaného Bitcoinu. Viac sa dozviete tu.

Bratia Winklevossovci si myslia, že inštitúcie do Bitcoinu prakticky ešte ani nevstúpili a to znamená, že existuje obrovský priestor pre rast jeho ceny, keď sa tak naozaj stane. Predpokladajú, že cena 500 000 dolárov za 1 BTC je podľa nich ešte mimoriadne konzervatívna. Viac v tomto článku.

Michael Saylor, šéf spoločnosti Microstrategy, ktorá tento rok nakúpila 32 500 BTC, vyhlásil, že tieto Bitcoiny neplánujú predať a firma Microstrategy ich môže pokojne držať aj sto rokov. Vyjadril sa v tom zmysle, že ich nakúpil pre ľudí, ktorí budú viesť jeho firmu dávno po tom, čo on už bude minulosťou.

V priebehu tohto týždňa padol nový rekord pokiaľ ide o dolárovú hodnotu bitcoinovej transakcie. Previedlo sa totiž 88 867 BTC, čo bolo v onom čase viac ako 1,15 miliardy dolárov. Viac informácii tu.

Zaujímavým zistením je aj to, že počet bitcoinových veľrýb, čo sú držitelia viac ako 1000 BTC, je podľa údajov platformy Glassnode na nových historických hodnotách.

Šéf spoločnosti Abra, ktorá stojí za rovnomennou populárnou kryptomenovou peňaženkou, Bill Barhydt, vyhlásil, že je v prípade bitcoinu aktuálne obrovský optimista a preto drží 50% svojho celého investičného portfólia práve v tejto kryptomene.

Podľa prieskumu, ktorý bol realizovaní u popredných európskych spoločnosti, mnohé z nich zvažujú, že v dohľadnej dobe budú investovať do kryptomien. Podrobnosti o rastúcom inštitucionálnom záujme európskych investičných gigantov sa dozviete tu.

Podľa Briana Estesa, ktorý je investičným riaditeľom firmy Off The Chain Capital, sa dočkáme doby, kedy budú mať všetky veľké korporátne spoločnosti naalokovanú v Bitcoine aspoň malú účasť svojich finančných rezerv. Na základe toho sa domnieva, že kapitalizácia bitcoinu na úrovni bilióna dolárov je len konzervatívnym odhadom.

Takzvaná S-krivka adopcie podľa Briana Estesa povedie k tomu, že do roku 2029 bude Bitcoin vlastniť aspoň 90% populácie. Odvodzuje to od toho, že v prvých 10 rokoch existencie bictcoinu sa dostal k prvým 10 percentám. Podrobnejšie vysvetlenie krivky nájdete v tomto článku.

Spoločnosť Grayscale realizovala prieskum medzi solventnejšími Američanmi, z ktorého vyplýva, že medziročný nárast záujmu o investovanie do Bitcoinu výrazne stúpol. Na základe prieskumu vyrátali, že investovať do Bitcoinu môže v najbližšom období až vyše 30 miliónov Američanov. Viac sa dočítate tu.

Trader Willy Woo na základe modelu NVT poznamenal, že súčasné organické ohodnotenie Bitcoinu je na svojom novom all-time-high a čoskoro ho bude nasledovať aj reálna trhová cena.

CEO spoločnosti Mastercard Ajay Banga si myslí, že Bitcoin nemá vlastnosti na to, aby sa stal bežným platidlom. Oveľa väčší potenciál majú podľa neho v tomto smere kryptomeny centrálnych bánk (CBDC).

Aby dobrých správ nebolo až tak veľa, menej optimisticky vyzerajú čísla o klesajúcom bitcoinovom hashrate a zároveň raste poplatkov (fees). Viac sa dozviete tu.

Či už vyhrá voľby Donald Trump alebo Joe Biden, podľa Barryho Silberta, ktorý stojí na čele firmy Grayscale vyhrá Bitcoin tak či inak. Podľa jeho názoru je totiž už tak fundamentálne silný, že sa nedá zastaviť.

Altcoiny

Je staking na Ethereum 2.0 v ohrození? Podľa spoločnosti ConsenSys môže DeFi boom spôsobiť, že po spustení fázy 0 sa do stakingu zapojí málo držiteľov Etherov čo môže ohroziť decentralizáciu a bezpečnosť nové blockchainu. Viac sa dozviete tu.

Rok a pol po oznámení spustenia stablecoinu JP Morgan Chase sa dostáva táto kryptomena do ostrej prevádzky. Najhodnotnejšia americká banka oznámila, že tuto mincu využíva pre realizáciu transakčných cezhraničných platieb a zároveň uviedla, že ide o skutočný dôkaz toho, že technológia blockchain zvyšuje efektivitu a znižuje náklady.

Decentralizované burzy (DEX) nie sú také bezpečné, ako si mnohí myslia. Prieskum Cer Live zistil, že spomedzi 25 DEX zapojených do štúdie sú len dve na vysokej úrovni zabezpečenia. Viac sa dočítate tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.