Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

J.P. Morgan už verí v Bitcoin. Uviedla 3 faktory, ktoré budú poháňať jeho rast

Článok

JPMorgan Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najväčšia americká banka JP Morgan Chase, ktorá sa radila v minulosti medzi inštitúcie, ktoré označovali Bitcoin za podvod či Ponzi schému, aktuálne výrazne mení svoj názor na najznámejšiu digitálnu menu.

Hlavným faktorom, ktorý môže podľa JP Morgan Chase poháňať Bitcoin v raste ceny je jeho konkurencieschopnosť so zlatom. ,,Potenciál pre dlhodobý rast ceny bitcoinu je značný, ak bude naďalej konkurovať zlatu ako alternatívnej mene, v ktorú veríme a to hlavne vzhľadom na to, že mileniáli sa postupom času stanú čoraz dôležitejšou súčasťou investičného sektora,“ uviedla banka vo svojej analýze.

Mileniáli aktuálne patria k najmenej solventným ľudom v americkej ekonomike. V najbližších desaťročiach sa to však môže výrazne zmeniť, pretože od generácie Baby boomerov, ktorá je naopak v súčasnosti najbohatšou generáciou, zdedia desiatky biliónov dolárov. Mileniáli, ktorí podľa mnohých prieskumov najviac inklinujú k Bitcoinu, by tak mohli presúvať svoj budúci kapitál práve týmto smerom.

TIP: Chceli by ste vedieť viac o generáciách a potenciálnom presune bohatstva? Pozrite si video YouTube kanálu Zaujalo ma práve na túto tému:

JP Morgan Chase je v súvislosti s Bitcinom býčia hlavne z troch dôvodov. Prvým je skutočnosť, že v porovnaní so zlatom je Bitcoin v kapitalizácii zatiaľ mnohonásobne menší (kapitalizácia zlata je 2,6 bilióna dolárov, kým Bitcoin má kapitalizáciu len okolo 240 miliárd USD pozn.red).

Za ďalšie dva dôvody označila táto banka vstup spoločnosti PayPal do sektora kryptomien a rastúci inštitucionálny záujem o Bitcoin, čo potvrdzujú akvizície firiem ako sú Microstrategy, Square či Stone Ridge.

JP Morgan uviedla aj dôvody, prečo môže Bitcoin konkurovať zlatu. Okre toho, že majú spoločnú vzácnosť pre obmedzené množstvo je výhodou BTC oproti tomuto drahému kovu to, že je ľahko prevoditeľný a deliteľný. U fyzického zlata je dodanie a delenie veľmi komplikované.

,,Kryptomeny získavajú hodnotu nielen preto ,že slúžia ako úložisko hodnoty, ale taktiež vďaka ich užitočnosti ako platobného prostriedku. Čim viac firiem príjme kryptomeny ako platobný prostriedok, tým väčšia bude ich užitočnosť a hodnota,” dodala americká banka, do ktorej investuje napríklad aj Warren Buffett.

TIP: O investičnom portfóliu firmy Warrena Buffetta Berkshire Hathaway sa viac dozviete v tomto videu:

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.