Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ohrozia DeFi projekty staking na Ethereum 2.0?

Článok

defi-bublina
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čoraz populárnejšie projekty decentralizovaného financovania (DeFi), ktoré sa prevádzkujú na blockchaine Ethereum, môžu potenciálne ohroziť bezpečnosť a decentralizáciu dlhoočakovaného spustania novej éry Ethereum 2.0 na Proof of Stake konsenze.

Na to, aby bol konsenzus Proof of Stake bezpečný, je potrebné, aby sa do stakingu na tejto sieti zapojilo čo najviac užívateľov, ktorí držia aspoň 32 ETH (minimálne množstvo potrebné pre zapojenie sa do stakingu).

Problémom stakingu však je, že bude spustený skôr než bude hotová celá nová éra Ethereum 2.0. Užívatelia, ktorí sa doňho zapoja, teda budú musieť uzamknúť svoje mince skrz depozitnú zmluvu, pričom znepokojujúce je to, že zatiaľ nevedia na aký dlhý čas. Podľa všetkého budú musieť počkať pre následný výber týchto ETH až do spustenia fázy s označením „1.5”, ktorej dodanie môže trvať podľa Cointegraphu ešte minimálne rok.

Možnosť zapojiť sa do stakingu samozrejme ponúka výhodu v tom, že sa uzamknuté Ethery budú úročiť. Avšak vďaka DeFi projektom, z ktorých je možné uzamknuté ETH vybrať hocikedy, nemusí byť staking aktuálne až taký atraktívny, pretože DeFi projekty samé o sebe prinášajú zaujímavé možnosti zárobku.

,,Nie je nerozumné obávať sa, že držitelia ETH budú v tom lepšom prípade aspoň čakať na to, aby si porovnali vkladové výnosy zo stakingu s výnosmi z DeFi, alebo v horšom prípade sa rozhodnú, že uzamknutie mincí v stakingu nebudú vôbec riskovať až kým sa nespustí fáza 1,5 pre prípad, že by došlo k ďalšiemu podbanému býčiemu behu (u DeFi),” uviedla k tejto problematike spoločnosť ConsenSys.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.