Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Keiser očakáva prílev inštitúcii: Ak vyhrá Biden, rast Bitcoinu bude prudší

Článok

Max Keiser
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Max Keiser, ktorý je autorom ostro sledovanej ale aj kontroverznej Keiser Show a je známym bitcoinovým býkom, poskytol portálu Cointelegraph rozhovor, v ktorom sa vyjadril okrem iného aj k americkým voľbám v súvislosti s Bitcoinom, či k rastúcemu inštitucionálnemu záujmu o túto kryptomenu.

Keď bola Keiserovi položená otázka ohľadom novembrových volieb, v ktorých si budú Američania vyberať medzi republikánom Donaldom Trumpom, ktorý je súčasným americkým prezidentom, a demokratom Joeom Bidenom a ich súvislosti s Bitcoinom, Max odpovedal:

,,Ak vyhrá Biden, znamená to, že vyhrá korupcia a Deep State, takže očakávam, že cena Bitcoinu pôjde prudšie hore, pretože ľudia budú v panike nakupovať nekonfliktné bitcoiny pred Bidenovými socialistickými násilníkmi, ktorí chcú zabavovať všetko v repríze Krištáľovej noci z roku 1938 (Keiser hovorí o nemeckom pogrome z roku 1938, kedy nacisti zabili takmer sto Židov a viac ako 30 000 Židov presunuli do koncentračných táborov pozn. red.). Ak vyhrá Trump, Bitcoin má šancu na pokojnejší vývoj, takže cena sa bude pohybovať pomalšie.”

Redakcia Cointelegraph položila Keiserovi aj otázku, či budú pribúdať ďalšie firmy vrátane gigantov ako sú Google a Amazon, ktoré budú kupovať bitcoiny podobne ako to urobil Michael Saylor s jeho firmou Microstrategy alebo Jack Dorsey so spoločnosťou Square. Keiser sa domnieva, že sa tak skôr či neskôr stane.

,,Áno, inflačný džin sa už dostal von. Dôležité však je, že Michael Saylor išiel proti prevládajúcej stratégii spätného odkupu vlastných akcii, čo je ťah, ktorý pomáha Fedu, ktorý tlačí peniaze, a miesto toho v podstate vstúpil do vojny s FED-om, tým že prijal Bitcoin – aktíva, ktoré tvrdo idú proti americkej centrálnej banke (FED). Ako to uvádza aj genesis blok bitcoinu, bol navrhnutý ako zabijak centrálnych bank. Michael Saylor to pochopil a vie, že musí byť na správnej strane histórie a nenechať sa sfúknuť. Každá spoločnosť na svete bude čeliť rovnakému rozhodnutiu. Buď podporia centrálne banky alebo sa pokúsia prežiť skrz to, že pomôžu rozvoja sveta, v ktorom takéto banky už existovať nebudú.”

Keiser v spomínanom interview taktiež označil DeFi horúčku za podobnú bubline okolo ICO z roku 2017 a ľudom odporúča, aby sa jej vyhli. Zároveň si myslí, že volatilita bitcoinu je dobrá vec a nedokáže vylúčiť, či sa náhodou ešte nezopakuje “čierny štvrtok” z marca 2020, kedy sa cena BTC prudko prepadla v dôsledku vypuknutia pandémie koronavírusu. Z dlhodobého hľadiska však verí, že Bitcoin bude stáť šesťcifernú čiastku.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.