Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Organické ohodnotenie Bitcoinu je na svojom novom ATH. Bude nasledovať cena?

Článok

Bitcoin NVT
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Rešpektovaný indikátor respektíve model Bitcoin NVT Price je na svojom historickom maxime, čo naznačuje, že aktivita na bitcoinovej sieti je v súčasnosti krytá cenou daného aktíva. Inak povedané rast ceny bitcoinu je organický vplyvom súčasného maloobchodného a inštitucionálneho dopytu po tomto aktíve.

NVT hodnota Bitcoinu (Bitcoin NVT Price) sa počíta vydelením trhového stropu (marketcapu) hodnotou kapitálu, ktorý sa presúva na bitcoinovom blockchaine každý deň. Pomer NVT teda hodnotí súčasne ocenenie Bitcoinu meraním ceny a súčtu kapitálu, ktorý sa prenáša skrz jeho blockchain. Jeho cieľom je teda zistiť, kedy je bitcoinova sieť nadhodnotená v porovnaní so skutočnou hodnotou transakcií, ktoré ňou prechádzajú.

,,Keď je hodnota NVT vysoko, znamená to, že hodnota siete predstihuje hodnotu prenášanú v jeho platobnej sieti, čo sa môže stať, keď sieť rýchlo rastie a investori ju považujú ako investíciu s vysokou návratnosťou, alebo alternatívne aj vtedy, keď je cena v neudržateľnej bubline,” vysvetľuje portál Woobull.com patriaci populárnemu traderovi Willymu Woovi.

Článok CryptoSlate uvádza, že existujú tri faktory, vďaka ktorým sa dá povedať, že súčasný bitcoinový rast je udržateľný a má potenciál pokračovať.

Prvým faktorom je to, že celý trh musí poháňať vpred spotový trh a nie trh s futures. Inak povedané, musí existovať skutočný dopyt zo strany maloobchodných a inštitucionálnych investorov.

Po druhé objem transakcii v bitcoinovom blockchaine musí byť stabilný alebo rastúci a popri tom musia vykazovať znaky stability alebo rastu aj ukazovatele ako sú napríklad hashrate, teda celková výpočtová sila vynaložená pri ťažbe bitcoinu (mimochodom hashrate posledné dní klesá pozn.red.).

Tretím faktorom, ktorý by podčiarkoval trend dlhodobého rastu, je pravidelné vytváranie supportov a rezistencii na grafe a teda nie prudký rast ceny v krátkom časovom rozpätí, ktorý by bol zrejme neudržateľný a viedol by napokon k veľkému prepadu (napríklad ako v roku 2017 v rozmedzí ceny 14 tisíc USD až 20 tisíc USD).

V posledných mesiacoch sa pomer NVT neustále zvyšuje, čo naznačuje, že aktivita používateľov neustále rastie popri tom ako rastie cena. Keďže všetky spomínané faktory zatiaľ vyzerajú sľubne, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že uvidíme dlhodobejší trend rastu ceny.

,,Zatiaľ čo čakáme na to, že bitcoin prekoná svoje doterajšie maximum, a to na mesačnom grafe čo je 14 tisíc dolárov, ale aj 20 000 dolárov, čo bol jeho absolútny strop, chcem upozorniť, že organické ocenenie v rámci NVT price indikátoru je už na svojom historickom maxime. Cena ho bude nasledovať,” uviedol k tomu populárny trader Willy Woo.

Problémom NVT Price indikátoru je v súčasnosti to, že je na svojom all-time-high a je teda ťažké predvídať, kde môže nájsť nový strop. Tento problem bude čakať aj samotnú cenu Bitcoinu, keď prekoná hodnotu 20 tisíc dolárov. Inak povedané dostane sa do neprebádanej zóny.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.