Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

S Bitcoinom to vyzerá zatiaľ dobre, hoci Crypto Fear & Greed index naznačuje, že na trhu prevláda už mierne chamtivá nálada. Spomedzi altcoinov sme sa zamerali na Cardano, Ethereum či Litecoin. Je tu tradičný víkendový prehľad TOP správ. 

Bitcoin

Súčasný rast ceny bitocinu je zdá sa zdravší, než v roku 2019, kedy vyvrcholil na cene 14 tisíc dolárov, z ktorej sa následne prudko prepadol. Naznačujú to dáta, na ktoré upozornil portal CryptoSlate a týkajú sa predovšetkým celkovej aktivity na bitcoinovej sieti. Dôvody, prečo môžeme byť ohľadom bitcoinu naďalej bullish vymenoval aj hlavný investičný riaditeľ Altanta Digital Currency Fund Alstair Milne. Viac sa dozviete v tomto článku.

Zakladateľ Heisenberg Capital Max Keiser sa domnieva, že Bitcoin môže čoskoro vyletieť na cenu 28 tisíc dolárov, čím by s prehľadom prekonal svoje doterajšie maximá 20 tisíc USD, ktoré dosiahol koncom roka 2017. Keiser si myslí, že cenovka 20 000 USD za jeden Bitcoin tentokrát nebude predstavovať žiadny odpor a zároveň je presvedčený, že Bitcoin napokon bude smerovať až k cene okolo 100 000 dolárov.

Autor známeho predikčného modelu ceny Bitocoinu s názvom Stock-to-flow model (S2F model) Plan B tvrdí, že zatiaľ ide všetko podľa plánu a Bitcoin má naďalej namierené k cenovke 100 tisíc dolárov v priebehu roka 2021.

Crypto Fear & Greed index (CFGI) naznačuje, že na trhu je aktuálne extrémne optimistická nálada. Ak však bude tento optimizmus gradovať, je dosť možné, že príde k očakávanej cenovej korekcii. Viac sa dočítate tu.

Cameron Winklevoss poznamenal, že absurdné rokovania medzi demokratmi a republikánmi robia dolár absolútne smiešnym. Šokuje ho najmä spôsob, do akej obrovskej miery sa odlišujú ich požiadavky na tlačenie nových peňazí, akoby išlo “len o drobné”. Cameron preto poznamenal, že ide o jasný signál pre Bitcoin, po ktorom by mal byť v súčasnosti oveľa väčší dopyt, než kedykoľvek predtým. Viac sa dozviete tu.

Mohol by byť Elon Musk záhadným tvorcom Bitcoinu? YouTube kanál Zaujalo ma, ktorý spracoval video o všetkých futuristických projektoch tohto vizionára, sa v novom videu venoval aj tejto téme. Pozrieť si ho môžete tu:

Cez týždeň sa presunuli ďalšie bitcoiny, ktoré boli ukradnuté v roku 2016 z burzy Bitfinex. z ktorej bolo odcudzených celkovo 119 756 BTC. Zdá sa však, že hackeri budú mať veľké problémy predať ich za fiatové meny, pretože sú podrobne sledované.

V priebehu týždňa odišli z kryptomenových búrz bitcoiny v hodnote vyše jednej miliardy dolárov. To je ďalší býčí signál pre bitcoin, keďže premiestňovanie BTC z búrz na súkromne peňaženky znamená, že ich majitelia neplánujú ich skorý predaj. Naopak chcú ich držať dlhodobejšie a počkať si na ďalší rast. Okrem toho sa vďaka tomu znižuje ponuka bitcoinov na predaj.

Ohľadom bitocinu je extrémne optimistický Raoul Pal z Real Vision.  ,,Moja dôvera v Bitcoin rastie každým dňom. Aktuálne si dokonca myslím, že nemá cenu vlastniť žiadne iné aktívum ako dlhodobú alokáciu,“ vyhlásil v priebehu týždňa.

Altcoiny

Chceli by ste si zrekapitulovať alebo doplniť vaše vedomosti o altococh Bitcoin Cash, Bitcoin SV a Litecoin? Pozrite si nové video z dielne YouTube kanála Zaujalo ma.

Podľa špecializovaného ratingu kryptomien firmy Weiss Ratings už Bitcoin nie je najlepšou kryptomenou na trhu. Je ňou Ethereum, ktoré dostalo špičkové hodnotenie A. Na treťom mieste je Cardano. Viac o poradí a tiež informácie o čiastkových výsledkoch, napríklad o tom, ktorá kryptomena má najlepšiu technológiu, či ktorá je najmenej riziková z pohľadu investovania, sa dočítate tu.

Kryptomena Cardano má vynikajúci kód, ktorý je možné rovnať s Prysm od Ethereum. Uviedla to spoločnosť Quantstamp, ktorá v priebehu posledných dvoch mesiacov robila blockchainu Cardano nezávislý audit. Viac sa dočítate tu.

Cardano má po spustení éry Shelley po prvom týždni už viac než 700 existujúcich staking poolov, čo potvrdzuje obrovský záujem o takýto spôsob úročenia držaných mincí. Téme sme sa venovali tu.

Kryptomena Litecoin začne s testovaním významnej aktualizácie MimbleWimble už v septembri. Informoval o tom vývojár David Burkett. Prečo ide o významný update sa dočítate v tomto našom článku.

Mohlo by vás zaujať

  • Spoločnosť Goldman Sachs s začína zaujímať o kryptomenový sektor. Dokonca sa špekuluje, že by mohla založiť vlastnú kryptomenu, alebo spojiť sily s Facebookom v súvislosti s jeho projektom Libra
  • Nedávno sme informovali, že americký Úrad pre kontrolu mien (OCC) udelil americkým bankám povolenie ponúkať krypotmenové služby týkajúce sa kúpy, predaja a správy digitálnych aktív. Niektoré usmernenia OCC sú však veľmi nejasné a preto sa od OCC vyžadujú úpravy. Napríklad ide o povolenie používania stablecoinov, či služieb ako je CoinJoin.
  • Ruská Sberbank zvažuje vydanie vlastného stablecoinu viazaného na ruský rubeľ. Vyzerá to tak, že jej to povoľuje nový zákon, ktorý podpísal po prerokovaní v ruskej dume prezident Vladimir Putin
  • Goldman Sachs očakáva, že cena zlata do roku 2023 stúpne o ďalších 20%

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.